Webinaria

szkolenia na żywo

Lista webinariów

Mirosław Siwiński Mirosław Siwiński

Praktyczny webinar INFORAKADEMII

KSeF 2.0 – co biuro rachunkowe musi wiedzieć przed wejściem w życie obowiązku?

Termin: 28 sierpnia 2025 r., godz. 10:00-11:00 

 

Obowiązek korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) zbliża się wielkimi krokami, a biura rachunkowe będą odgrywać kluczową rolę w jego wdrożeniu. Podczas godzinnego spotkania ekspert pokaże, jak przygotować siebie i klientów na zmiany, co będzie wymagało szczególnej uwagi, a także, jak poradzić sobie z typowymi wyzwaniami związanymi z KSeF. Skupi się przy tym na praktycznych aspektach i najczęstszych pytaniach, z jakimi już dziś mierzą się księgowi.

Zapraszamy do udziału w webinarze, podczas którego omówimy najnowszą nowelizację systemu KSeF oraz przedstawimy rozwiązania różnych wyzwań, które mogą pojawić się zarówno na etapie wdrożenia, jak i podczas codziennego użytkowania systemu.

Program webinaru:

1. Obowiązek KSeF 2.0 – co, kiedy i kogo obejmie? 

  • Status prac MF i projektowanych zmian (aktualny harmonogram)
  • Podmioty objęte obowiązkiem a dobrowolność przed 2026 r.

2. KSeF 2.0 w praktyce – jak to będzie wyglądać dla klientów biura? 

  • Co zmienia się dla podatnika?
  • Faktura ustrukturyzowana – co musi zawierać?
  • Autoryzacja, tokeny, rola pełnomocnictw
  • Faktury B2C a KSeF 2.0
  • Załączniki do faktur – uproszczenie czy komplikacja?
  • Pozostałe istotne kwestie związane z KSeF 2.0
  • Przykłady użycia systemu w codziennej pracy (automatyzacja procesów obiegu dokumentów)

3. Rola biura rachunkowego w obsłudze KSeF 2.0

  • Co musi wiedzieć i mieć biuro, by działać w imieniu klienta?
  • Przekazywanie faktur: kto, jak i na jakich zasadach
  • Współpraca z klientem – nowe obowiązki, dobre praktyki

4. Najczęstsze problemy, wyzwania i ryzyka 

  • Problemy techniczne i operacyjne
  • Klienci bez systemów – jak sobie radzić?
  • Ryzyko błędów i opóźnień a odpowiedzialność

W drugiej części webinaru ekspert odpowie na pytania uczestników zadane na czacie.

 

Prowadzący – Mirosław Siwiński

Doradca podatkowy oraz radca prawny z bogatym doświadczeniem w obsłudze postępowań i wydawaniu opinii. Partner w Advicero Nexia. Posiada prawie 20 lat doświadczenia zawodowego. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących podatku od towarów i usług, podatku akcyzowego, podatków dochodowych czy przeprowadzaniu analizy podatkowej. Ma również doświadczenie w zagadnieniach z pogranicza prawa cywilnego i podatkowego oraz postępowaniach przed organami podatkowymi, sądami administracyjnymi, a także Trybunałem Sprawiedliwości UE. Zajmuje się sporządzaniem opinii i pism procesowych z zakresu prawa administracyjnego, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii dotacji oświatowych i transportu drogowego. Ma rozległe doświadczenie procesowe w sprawach ubezpieczeń społecznych, cywilnych i prawa pracy. Jest autorem i współautorem publikacji książkowych o tematyce podatkowej, w szczególności „Komentarza do podatku od towarów i usług” oraz „Komentarza do podatku akcyzowego” oraz licznych cyklicznych publikacji w prasie codziennej, branżowej oraz na portalach internetowych. Doradza w języku polskim i angielskim.

 

Korzyści dla uczestników webinaru:

  • Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy wyjątkowy PREZENT! Weź udział w webinarze i otrzymaj 30-dniowy dostęp do wydania cyfrowego Dziennika Gazety Prawnej!
  • Osoby uczestniczące w webinarze mają możliwość zadawania pytań Ekspertowi.
  • Materiał szkoleniowy będzie można pobrać w trakcie trwania webinaru.
  • Po webinarze jego uczestnicy otrzymają dostęp do retransmisji. Retransmisja dostępna będzie przez 365 dni.
  • Każdy z uczestników otrzyma imienny certyfikat oraz materiały szkoleniowe przygotowane przez Eksperta.
  • Zapewniamy możliwość sprawdzenia ustawień komputera przed transmisją webinaru. 

 

Retransmisje webinarów INFORAKADEMII wzbogacą zasoby Platformy INFORAKADEMIA. Dlatego, jeśli zaplanowany termin webinaru Ci nie odpowiada, polecamy zakup abonamentu Platformy INFORAKADEMIA. Znajdziesz na niej nie tylko retransmisję tego webinaru, ale również 400 wideoszkoleń oraz 1000 wideoporad z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń, podatków dochodowych, VAT i sektora publicznego. Sprawdź opcje zakupu abonamentu Platformy INFORAKADEMIA >>

 

Szczegóły organizacyjne webinaru:

Webinar odbędzie się 28 sierpnia 2025 r. o godz. 10.00 i zakończy się o godz. 11.00. Będzie złożony z dwóch części: wykładowej i sesji pytań. Webinar przeznaczony jest do oglądania na żywo, tylko w ustalonym terminie.

Osoby, które zapiszą się na webinar, dzień przed szkoleniem otrzymają w osobnym mailu link, pod którym się on odbędzie. Ponowne przypomnienie przyjdzie na ok. 30 min. przed startem transmisji.

W trakcie trwania webinaru jest możliwość zadawania pytań, które są zgodne z jego tematem i nie wymagają, konsultacji, wyliczeń oraz sprawdzenia rejestrów. Podczas sesji pytań Eksperci odpowiadają na jak największą ich liczbę.

 

Minimalne wymagania sprzętowe:

• Połączenie z Internetem o szybkości 1 Mbps lub wyższej (zalecane połączenie szerokopasmowe) • Dwurdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 2GHz • Min. 2 GB RAM (rekomendujemy 4 GB lub więcej) • System operacyjny Windows 7 lub nowszy (zalecany Windows 10), Mac OS 10.13 (zalecana  najnowsza wersja), Linux, Chrome OS, iOS lub Android • Głośniki, opcjonalnie mikrofon oraz kamera

WSPIERANE PRZEGLĄDARKI: • Google Chrome w wersji 80 i nowszych • Safari 11 i jej nowsze wersje • Opera w wersji 60 i nowszych • Mozilla Firefox w wersji 75 i nowszych  

Zalecana przepustowość dla wydarzeń online: 500 kb/s (download) oraz 1 Mb/s (upload)  

Sprawdź ustawienia swojego komputera przed transmisją webinaru. Zapraszamy do testowego wirtualnego pokoju INFORAKADEMII >>  

 

Organizator webinarium: INFORAKADEMIA

Partnerzy webinaru: INFORLEX, Dziennik Gazeta Prawna, Monitor Księgowego, Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń, Biuletyn VAT, Poradnik Gazety Prawnej, IFK Platforma Księgowych i Kadrowychwww.infor.pl

Firma zrzeszona w Polskiej Izbie Firm Szkoleniowych
Certyfikat 23/03/2021

Autor

Mirosław Siwiński

Doradca podatkowy oraz radca prawny z bogatym doświadczeniem w obsłudze postępowań i wydawaniu opinii. Partner w Advicero Nexia. Posiada prawie 20 lat doświadczenia zawodowego. Specjalizuje się szczególnie w zagadnieniach dotyczących podatku od towarów i usług, podatku akcyzowego, podatków dochodowych czy przeprowadzaniu analizy podatkowej. Ma również doświadczenie w zagadnieniach z pogranicza prawa cywilnego i podatkowego oraz postępowaniach przed organami podatkowymi, sądami administracyjnymi, a także Trybunałem Sprawiedliwości UE. Zajmuje się również sporządzaniem opinii i pism procesowych z zakresu prawa administracyjnego, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii dotacji oświatowych i transportu drogowego. Ma rozległe doświadczenie procesowe w sprawach ubezpieczeń społecznych, cywilnych i prawa pracy. Jest autorem i współautorem publikacji książkowych o tematyce podatkowej, w szczególności „Komentarza do podatku od towarów i usług” oraz „Komentarza do podatku akcyzowego” oraz licznych cyklicznych publikacji w prasie codziennej, branżowej oraz na portalach internetowych. Specjalizuje się w komentarzach oraz prelekcjach w zakresie podatku VAT, podatku akcyzowego, analizy podatkowej oraz postępowań podatkowych. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Doradza w języku polskim i angielskim.

28 / 08 / 2025 godz. 10:00
cena: 99 zł
Kup Kup
Tomasz Rzepa Tomasz Rzepa

Praktyczny webinar INFORAKADEMII

Schematy podatkowe (MDR) w biurze rachunkowym

Termin: 9 lipca 2025 r., godz. 10:00-11:00 

 

Wbrew zapowiedziom najnowszy projekt ordynacji podatkowej nie przewiduje znaczącego ograniczenia raportowania schematów podatkowych (MDR), pojawiają się za to zapowiedzi, że skarbówka nie będzie wydawać w tym zakresie interpretacji indywidulanych. A to jeszcze nie koniec zmian, dlatego warto ten temat monitorować. Zbyt często bowiem mylnie uważa się, że schematy występują wyłącznie w przypadku tzw. optymalizacji podatkowych, tymczasem mogą wystąpić również w przypadku typowych zdarzeń gospodarczych, nawet niezwiązanych z osiągnięciem jakichkolwiek korzyści podatkowych.

Jednym z podmiotów, które w określonych przypadkach mają obowiązek raportowania schematów podatkowych, są biura księgowe. Za niedopełnienie tego obowiązku grożą sankcje (jedne z najwyższych w Kodeksie karnym skarbowym). Podczas webinarium ekspert pokaże, kiedy najczęściej w praktyce biznesowej biura rachunkowego wystąpi obowiązek zaraportowania schematu podatkowego (i jak należy ten obowiązek wykonać) oraz jakie sytuacje schematem podatkowym na pewno nie są. 

Program webinaru:

  1. Czym jest schemat podatkowy? – krótkie wprowadzenie

  2. Najczęstsze przypadki, w których biuro rachunkowe będzie mieć do czynienia ze schematem

  3. Kiedy to właśnie biuro rachunkowe będzie zobowiązane do zaraportowania schematu?

  4. Najczęstsze przypadki, w których dane sytuacje mylnie są uznawane za schemat

  5. Jak zaraportować schemat, jeśli już powstanie taki obowiązek?

  6. Co grozi biuru rachunkowemu za brak wykonywania obowiązków MDR i jak się chronić przed konsekwencjami?

  7. Najważniejsze planowane zmiany w zakresie MDR

  8. Odpowiedzi na pytania uczestników webinaru zadane na czacie

 

Ekspert: Tomasz Rzepa

Doradca podatkowy z ponad 15-letnim doświadczeniem. Absolwent prawa na Uniwersytecie Warszawskim i ekonomii w Szkole Głównej Handlowej. W latach 2006–2019 pracował w Departamencie Podatkowym KPMG, pełniąc przez kilka lat m.in. funkcję dyrektora w grupie odpowiedzialnej za obsługę banków i zakładów ubezpieczeń. Od 2020 r. jest partnerem w grupie TwentyTwenty, zrzeszającej osoby o różnych doświadczeniach zawodowych, które połączyła wizja stworzenia grupy doradczo-usługowej, wspierającej przedsiębiorców w kluczowych obszarach (księgowość, podatki, kadry i płace, zarządzanie projektami, IT, marketing). Specjalizuje się doradztwie podatkowym dla branży finansowej i informatycznej, w tym w zakresie obsługi ulg związanych z informatyzacją, rozliczeń programistów, czy inwestycji w krypto.

 

Korzyści dla uczestników webinaru:

  • Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy wyjątkowy PREZENT! Weź udział w webinarze i otrzymaj 30-dniowy dostęp do wydania cyfrowego Dziennika Gazety Prawnej!
  • Osoby uczestniczące w webinarze mają możliwość zadawania pytań Ekspertowi.
  • Materiał szkoleniowy będzie można pobrać w trakcie trwania webinaru.
  • Po webinarze jego uczestnicy otrzymają dostęp do retransmisji. Retransmisja dostępna będzie przez 365 dni.
  • Każdy z uczestników otrzyma imienny certyfikat oraz materiały szkoleniowe przygotowane przez Eksperta.
  • Zapewniamy możliwość sprawdzenia ustawień komputera przed transmisją webinaru. 

 

Retransmisje webinarów INFORAKADEMII wzbogacą zasoby Platformy INFORAKADEMIA. Dlatego, jeśli zaplanowany termin webinaru Ci nie odpowiada, polecamy zakup abonamentu Platformy INFORAKADEMIA. Znajdziesz na niej nie tylko retransmisję tego webinaru, ale również 400 wideoszkoleń oraz 1000 wideoporad z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń, podatków dochodowych, VAT i sektora publicznego. Sprawdź opcje zakupu abonamentu Platformy INFORAKADEMIA >>

 

Szczegóły organizacyjne webinaru:

Webinar odbędzie się 9 lipca 2025 r. o godz. 10.00 i zakończy się o godz. 11.00. Będzie złożony z dwóch części: wykładowej i sesji pytań. Webinar przeznaczony jest do oglądania na żywo, tylko w ustalonym terminie.

Osoby, które zapiszą się na webinar, dzień przed szkoleniem otrzymają w osobnym mailu link, pod którym się on odbędzie. Ponowne przypomnienie przyjdzie na ok. 30 min. przed startem transmisji.

W trakcie trwania webinaru jest możliwość zadawania pytań, które są zgodne z jego tematem i nie wymagają, konsultacji, wyliczeń oraz sprawdzenia rejestrów. Podczas sesji pytań Eksperci odpowiadają na jak największą ich liczbę.

 

Minimalne wymagania sprzętowe:

• Połączenie z Internetem o szybkości 1 Mbps lub wyższej (zalecane połączenie szerokopasmowe) • Dwurdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 2GHz • Min. 2 GB RAM (rekomendujemy 4 GB lub więcej) • System operacyjny Windows 7 lub nowszy (zalecany Windows 10), Mac OS 10.13 (zalecana  najnowsza wersja), Linux, Chrome OS, iOS lub Android • Głośniki, opcjonalnie mikrofon oraz kamera

WSPIERANE PRZEGLĄDARKI: • Google Chrome w wersji 80 i nowszych • Safari 11 i jej nowsze wersje • Opera w wersji 60 i nowszych • Mozilla Firefox w wersji 75 i nowszych  

Zalecana przepustowość dla wydarzeń online: 500 kb/s (download) oraz 1 Mb/s (upload)  

Sprawdź ustawienia swojego komputera przed transmisją webinaru. Zapraszamy do testowego wirtualnego pokoju INFORAKADEMII >>  

 

Organizator webinarium: INFORAKADEMIA

Partnerzy webinaru: INFORLEX, Dziennik Gazeta Prawna, Monitor Księgowego, Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń, Biuletyn VAT, Poradnik Gazety Prawnej, IFK Platforma Księgowych i Kadrowychwww.infor.pl

Firma zrzeszona w Polskiej Izbie Firm Szkoleniowych
Certyfikat 23/03/2021

Autor

Tomasz Rzepa

Doradca podatkowy z ponad 15-letnim doświadczeniem. Absolwent prawa na Uniwersytecie Warszawskim i ekonomii w Szkole Głównej Handlowej. W latach 2006–2019 pracował w Departamencie Podatkowym KPMG, pełniąc przez kilka lat m.in. funkcję dyrektora w grupie odpowiedzialnej za obsługę banków i zakładów ubezpieczeń. Od 2020 r. jest partnerem w grupie TwentyTwenty, zrzeszającej osoby o różnych doświadczeniach zawodowych, które połączyła wizja stworzenia grupy doradczo-usługowej, wspierającej przedsiębiorców w kluczowych obszarach (księgowość, podatki, kadry i płace, zarządzanie projektami, IT, marketing). Specjalizuje się doradztwie podatkowym dla branży finansowej i informatycznej, w tym w zakresie obsługi ulg związanych z informatyzacją, rozliczeń programistów, czy inwestycji w krypto.

09 / 07 / 2025 godz. 10:00
cena: 99 zł
Kup Kup
Zbigniew Makowski Zbigniew Makowski

Praktyczny webinar INFORAKADEMII

KSeF – co nas czeka w praktyce?

Termin: 3 lipca 2025 r., godz. 10:00-11:00 

 

KSeF, czyli Krajowy System e-Faktur to dla firm i biur rachunkowych wyzwanie technologiczne, ale nie tylko. To również istotna zmiana procesu fakturowania, która musi zostać przygotowana zarówno po stronie podatnika, jak i obsługującego go biura. To określone szanse, ale też zagrożenia. Weź udział w webinarze i dowiedz się, jak KSeF będzie działał w praktyce, oraz co należy zrobić, żeby dobrze się do tego przygotować.

Program webinaru:

1. KSeF – czy na pewno wejdzie w życie? Kiedy?

  • Gdzie jesteśmy z legislacją KSeF?
  • Daty wejścia w życie KSeF
  • Stanowisko MF co do KSeF

2. Co nowego w KSeF?

  • KSeF – podstawy działania
  • Jakie zmiany przyniósł nowy projekt ustawy? – m.in. działanie w offline, załączniki do faktur
  • Zmiany na lepsze czy na gorsze?

3. Wystawianie faktur w KSeF – centralizacja procesu

  • Jak wygląda dotychczasowa praktyka?
  • Jak będzie wyglądała praktyka w KSeF?
  • Co to oznacza dla księgowych? – odpowiedzialność za rzetelność danych

4. Otrzymywanie faktur z KSeF – od razu księgowy

  • Jak to wygląda obecnie?
  • Jak to będzie wyglądać w KSeF?
  • Co to oznacza dla księgowych? – właściwe przyporządkowanie i opisanie faktur

5. Czy KSeF może posłużyć do oszustwa?

  • Podszywanie się pod wystawcę faktury
  • Masowe faktury za nic
  • Jak się chronić?

W drugiej części webinaru ekspert odpowie na pytania uczestników zadane na czacie.

 

Prowadzący – Zbigniew Makowski

Doradca podatkowy, nr wpisu 11 722. Podatkami zajmuje się od przeszło 15 lat. Jego doświadczenie zawodowe łączy trzy światy podatkowe: doradztwo podatkowe, administrację podatkową oraz biznes. Pracował jako doradca podatkowy w renomowanych kancelariach podatkowych, pełnił funkcję Zastępcy Dyrektora Departamentu VAT w Ministerstwie Finansów oraz Dyrektora Biura VAT i MDR w PKO BP. Autor wielu artykułów w branżowej prasie podatkowej. W Ministerstwie Finansów odpowiadał za stworzenie i przeprocesowanie legislacyjne przełomowych projektów ustaw, w tym uczestniczył w przygotowaniu koncepcji dobrowolnego KSeF. Ma bogate doświadczenie we wdrażaniu u podatników nowych rozwiązań informatycznych, w szczególności KSeF, a wcześniej JPK_VAT. Przedsiębiorca, zaangażowany w założenie start-upu związanego z wykorzystywaniem AI w branży prawnej i podatkowej. Prezes Fundacji Instytut Podatków i Finansów Publicznych. W ramach tej Fundacji tworzy projekt Nowej Ustawy o VAT.

 

Korzyści dla uczestników webinaru:

  • Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy wyjątkowy PREZENT! Weź udział w webinarze i otrzymaj 30-dniowy dostęp do wydania cyfrowego Dziennika Gazety Prawnej!
  • Osoby uczestniczące w webinarze mają możliwość zadawania pytań Ekspertowi.
  • Materiał szkoleniowy będzie można pobrać w trakcie trwania webinaru.
  • Po webinarze jego uczestnicy otrzymają dostęp do retransmisji. Retransmisja dostępna będzie przez 365 dni.
  • Każdy z uczestników otrzyma imienny certyfikat oraz materiały szkoleniowe przygotowane przez Eksperta.
  • Zapewniamy możliwość sprawdzenia ustawień komputera przed transmisją webinaru. 

 

Retransmisje webinarów INFORAKADEMII wzbogacą zasoby Platformy INFORAKADEMIA. Dlatego, jeśli zaplanowany termin webinaru Ci nie odpowiada, polecamy zakup abonamentu Platformy INFORAKADEMIA. Znajdziesz na niej nie tylko retransmisję tego webinaru, ale również 400 wideoszkoleń oraz 1000 wideoporad z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń, podatków dochodowych, VAT i sektora publicznego. Sprawdź opcje zakupu abonamentu Platformy INFORAKADEMIA >>

 

Szczegóły organizacyjne webinaru:

Webinar odbędzie się 3 lipca 2025 r. o godz. 10.00 i zakończy się o godz. 11.00. Będzie złożony z dwóch części: wykładowej i sesji pytań. Webinar przeznaczony jest do oglądania na żywo, tylko w ustalonym terminie.

Osoby, które zapiszą się na webinar, dzień przed szkoleniem otrzymają w osobnym mailu link, pod którym się on odbędzie. Ponowne przypomnienie przyjdzie na ok. 30 min. przed startem transmisji.

W trakcie trwania webinaru jest możliwość zadawania pytań, które są zgodne z jego tematem i nie wymagają, konsultacji, wyliczeń oraz sprawdzenia rejestrów. Podczas sesji pytań Eksperci odpowiadają na jak największą ich liczbę.

 

Minimalne wymagania sprzętowe:

• Połączenie z Internetem o szybkości 1 Mbps lub wyższej (zalecane połączenie szerokopasmowe) • Dwurdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 2GHz • Min. 2 GB RAM (rekomendujemy 4 GB lub więcej) • System operacyjny Windows 7 lub nowszy (zalecany Windows 10), Mac OS 10.13 (zalecana  najnowsza wersja), Linux, Chrome OS, iOS lub Android • Głośniki, opcjonalnie mikrofon oraz kamera

WSPIERANE PRZEGLĄDARKI: • Google Chrome w wersji 80 i nowszych • Safari 11 i jej nowsze wersje • Opera w wersji 60 i nowszych • Mozilla Firefox w wersji 75 i nowszych  

Zalecana przepustowość dla wydarzeń online: 500 kb/s (download) oraz 1 Mb/s (upload)  

Sprawdź ustawienia swojego komputera przed transmisją webinaru. Zapraszamy do testowego wirtualnego pokoju INFORAKADEMII >>  

 

Organizator webinarium: INFORAKADEMIA

Partnerzy webinaru: INFORLEX, Dziennik Gazeta Prawna, Monitor Księgowego, Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń, Biuletyn VAT, Poradnik Gazety Prawnej, IFK Platforma Księgowych i Kadrowychwww.infor.pl

Firma zrzeszona w Polskiej Izbie Firm Szkoleniowych
Certyfikat 23/03/2021

Autor

Zbigniew Makowski

Doradca podatkowy, nr wpisu 11 722. Podatkami zajmuje się od przeszło 15 lat. Jego doświadczenie zawodowe łączy trzy światy podatkowe: doradztwo podatkowe, administrację podatkową oraz biznes. Pracował jako doradca podatkowy w renomowanych kancelariach podatkowych, pełnił funkcję Zastępcy Dyrektora Departamentu VAT w Ministerstwie Finansów oraz Dyrektora Biura VAT i MDR w PKO BP. Autor wielu artykułów w branżowej prasie podatkowej. W Ministerstwie Finansów odpowiadał za stworzenie i przeprocesowanie legislacyjne przełomowych projektów ustaw, w tym uczestniczył w przygotowaniu koncepcji dobrowolnego KSeF. Ma bogate doświadczenie we wdrażaniu u podatników nowych rozwiązań informatycznych, w szczególności KSeF, a wcześniej JPK_VAT. Przedsiębiorca, zaangażowany w założenie start-upu związanego z wykorzystywaniem AI w branży prawnej i podatkowej. Prezes Fundacji Instytut Podatków i Finansów Publicznych. W ramach tej Fundacji tworzy projekt Nowej Ustawy o VAT.

03 / 07 / 2025 godz. 10:00
cena: 99 zł
Kup Kup
Mariusz Makowski Mariusz Makowski

Praktyczny webinar INFORAKADEMII

Zezwolenia na pracę cudzoziemców od 1 czerwca 2025 r.

Termin: 24 czerwca 2025 r., godz. 10:00-11:00 

 

Od 1 czerwca 2025 r. obowiązują w Polsce przepisy ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium RP. Nowe regulacje zmieniają obecne procedury i zasady legalizacji ich pracy. Zapraszamy na webinar, którego celem jest dostarczenie pracodawcom i działom HR kompleksowej i praktycznej wiedzy na temat zmian w procedurze uzyskiwania zezwoleń na pracę. Ekspert omówi szczegółowe warunki uzyskiwania zezwoleń, elektroniczny tryb ich składania oraz obowiązki informacyjne związane z tą formą legalizacji pracy cudzoziemców w Polsce.

Program webinaru:

  1. Elektronizacja procedur
    1. konta indywidualne dla pracodawców i cudzoziemców
    2. rejestry zezwoleń i oświadczeń
    3. wymiana informacji między organami
  2. Ogólne obowiązki pracodawców
    1. informacje osobowe cudzoziemca
    2. kopie dokumentów
    3. obowiązek zawarcia pisemnej umowy z cudzoziemcem
  3. Zezwolenia na pracę 
    1. rodzaje zezwoleń:
      1. zezwolenie dla polskiego podmiotu powierzającego pracę
      2. zezwolenie na pracę w związku z pełnieniem funkcji
      3. zezwolenie w związku z delegowaniem cudzoziemca przez podmiot zagraniczny
      4. zezwolenia na pracę sezonową
    2. dokumenty dołączane do wniosków:
      1. potwierdzanie okoliczności wskazanych we wniosku
      2. oświadczenia podmiotu
      3. potwierdzenie i wysokość opłat
      4. rezygnacja z „testu rynku pracy”
    3. okres ważności zezwolenia, ograniczenia
  4. Obowiązki podmiotu powierzającego pracę
    1. uwzględnienie w umowie warunków wskazanych we wniosku
    2. przekazywanie kopii umowy z cudzoziemcem
    3. powiadamianie o niepodjęciu lub skróceniu okresu pracy
  5. Przepisy przejściowe, dotychczasowe zezwolenia, nowe rozporządzenia
  6. Sankcje za naruszanie przepisów
  7. Odpowiedzi na pytania uczestników webinaru

 

Prowadzący – Mariusz Makowski

Doradca podatkowy, trener, wykładowca akademicki, ekspert w zakresie opodatkowania dochodów osiąganych przez Polaków za granicą oraz przez cudzoziemców w Polsce. Publikuje artykuły i książki na temat opodatkowania dochodów zagranicznych oraz realizuje szkolenia na ten temat. Prowadzi własną kancelarię podatkową.

 

Korzyści dla uczestników webinaru:

  • Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy wyjątkowy PREZENT! Weź udział w webinarze i otrzymaj 30-dniowy dostęp do wydania cyfrowego Dziennika Gazety Prawnej!
  • Osoby uczestniczące w webinarze mają możliwość zadawania pytań Ekspertowi.
  • Materiał szkoleniowy będzie można pobrać w trakcie trwania webinaru.
  • Po webinarze jego uczestnicy otrzymają dostęp do retransmisji. Retransmisja dostępna będzie przez 365 dni.
  • Każdy z uczestników otrzyma imienny certyfikat oraz materiały szkoleniowe przygotowane przez Eksperta.
  • Zapewniamy możliwość sprawdzenia ustawień komputera przed transmisją webinaru. 

 

Retransmisje webinarów INFORAKADEMII wzbogacą zasoby Platformy INFORAKADEMIA. Dlatego, jeśli zaplanowany termin webinaru Ci nie odpowiada, polecamy zakup abonamentu Platformy INFORAKADEMIA. Znajdziesz na niej nie tylko retransmisję tego webinaru, ale również 400 wideoszkoleń oraz 1000 wideoporad z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń, podatków dochodowych, VAT i sektora publicznego. Sprawdź opcje zakupu abonamentu Platformy INFORAKADEMIA >>

 

Szczegóły organizacyjne webinaru:

Webinar odbędzie się 24 czerwca 2025 r. o godz. 10.00 i zakończy się o godz. 11.00. Będzie złożony z dwóch części: wykładowej i sesji pytań. Webinar przeznaczony jest do oglądania na żywo, tylko w ustalonym terminie.

Osoby, które zapiszą się na webinar, dzień przed szkoleniem otrzymają w osobnym mailu link, pod którym się on odbędzie. Ponowne przypomnienie przyjdzie na ok. 30 min. przed startem transmisji.

W trakcie trwania webinaru jest możliwość zadawania pytań, które są zgodne z jego tematem i nie wymagają, konsultacji, wyliczeń oraz sprawdzenia rejestrów. Podczas sesji pytań Eksperci odpowiadają na jak największą ich liczbę.

 

Minimalne wymagania sprzętowe:

• Połączenie z Internetem o szybkości 1 Mbps lub wyższej (zalecane połączenie szerokopasmowe) • Dwurdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 2GHz • Min. 2 GB RAM (rekomendujemy 4 GB lub więcej) • System operacyjny Windows 7 lub nowszy (zalecany Windows 10), Mac OS 10.13 (zalecana  najnowsza wersja), Linux, Chrome OS, iOS lub Android • Głośniki, opcjonalnie mikrofon oraz kamera

WSPIERANE PRZEGLĄDARKI: • Google Chrome w wersji 80 i nowszych • Safari 11 i jej nowsze wersje • Opera w wersji 60 i nowszych • Mozilla Firefox w wersji 75 i nowszych  

Zalecana przepustowość dla wydarzeń online: 500 kb/s (download) oraz 1 Mb/s (upload)  

Sprawdź ustawienia swojego komputera przed transmisją webinaru. Zapraszamy do testowego wirtualnego pokoju INFORAKADEMII >>  

 

Organizator webinarium: INFORAKADEMIA

Partnerzy webinaru: INFORLEX, Dziennik Gazeta Prawna, Monitor Księgowego, Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń, Biuletyn VAT, Poradnik Gazety Prawnej, IFK Platforma Księgowych i Kadrowychwww.infor.pl

Firma zrzeszona w Polskiej Izbie Firm Szkoleniowych
Certyfikat 23/03/2021

Autor

Mariusz Makowski

Doradca podatkowy, trener, wykładowca akademicki, ekspert w zakresie opodatkowania dochodów osiąganych przez Polaków za granicą oraz przez cudzoziemców w Polsce. Publikuje artykuły i książki na temat opodatkowania dochodów zagranicznych oraz realizuje szkolenia na ten temat. Prowadzi własną kancelarię podatkową (www.doradca-podatkowy.net.pl).

24 / 06 / 2025 godz. 10:00
cena: 99 zł
Kup Kup
Tomasz Rzepa Tomasz Rzepa

Praktyczny webinar INFORAKADEMII

Przekształcenie JDG klienta w spółkę w praktyce biura rachunkowego

Termin: 10 czerwca 2025 r., godz. 10:00-11:00 

 

Wcale nierzadko zdarza się, że do biura rachunkowego trafia pytanie od klienta, czy nie byłoby korzystniej przekształcić jego JDG w spółkę. Chociaż biura nie zajmują się ani doradztwem prawnym, ani podatkowym, to muszą wiedzieć, jak taki proces przekształcenia wygląda, jaka powinna być w nim rola księgowych i na jakie praktyczne kwestie klient wraz z biurem powinni zwrócić szczególną uwagę. Ta wiedza pozwoli uniknąć błędów w przyszłych rozliczeniach podatkowych klienta i zaoszczędzić problemów w dalszej współpracy.

Proces przekształcenia działalności klienta w spółkę to również szansa dla biura rachunkowego zaoferowania klientowi dodatkowych usług związanych z przekształceniem oraz możliwość zbudowania trwałej i silnej relacji biznesowej z klientem zadowolonym ze współpracy w tak kluczowym dla jego firmy momencie.

Niniejszy webinar służy praktycznemu przedstawieniu procesu przekształcenia JDG w spółkę z perspektywy biura rachunkowego, ze wskazaniem kluczowych wyzwań, najczęstszych problemów oraz szans, jakie z tego faktu wynikają.  

Program webinaru:

  1. Przekształcenie działalności w spółkę – kiedy i dlaczego warto to zrobić?
  2. Dwie drogi przekształcenia:
  • jak one wyglądają? 
  • jakie mają konsekwencje prawno-podatkowe?
  • którą wybrać, w zależności od indywidulanej sytuacji klienta?
  1. Jakie dodatkowe usługi biuro rachunkowe może zaproponować takim klientom?
  2. Jakich usług biuro rachunkowe w ramach przekształcenia wykonywać nie może?
  3. Na co warto zwrócić szczególną uwagę w ramach procesu przekształcenia? – praktyczne problemy podatkowo-księgowe:
  • plan przekształcenia i zakres majątku przekazywanego do spółki,
  • obowiązki rejestracyjne (NIP, VAT, ZUS),
  • fakturowanie, rozliczenie, korekty. 
  1. Odpowiedzi na pytania uczestników webinaru zadane na czacie

 

Ekspert: Tomasz Rzepa

Doradca podatkowy z ponad 15-letnim doświadczeniem. Absolwent prawa na Uniwersytecie Warszawskim i ekonomii w Szkole Głównej Handlowej. W latach 2006–2019 pracował w Departamencie Podatkowym KPMG, pełniąc przez kilka lat m.in. funkcję dyrektora w grupie odpowiedzialnej za obsługę banków i zakładów ubezpieczeń. Od 2020 r. jest partnerem w grupie TwentyTwenty, zrzeszającej osoby o różnych doświadczeniach zawodowych, które połączyła wizja stworzenia grupy doradczo-usługowej, wspierającej przedsiębiorców w kluczowych obszarach (księgowość, podatki, kadry i płace, zarządzanie projektami, IT, marketing). Specjalizuje się doradztwie podatkowym dla branży finansowej i informatycznej, w tym w zakresie obsługi ulg związanych z informatyzacją, rozliczeń programistów, czy inwestycji w krypto.

 

Korzyści dla uczestników webinaru:

  • Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy wyjątkowy PREZENT! Weź udział w webinarze i otrzymaj 30-dniowy dostęp do wydania cyfrowego Dziennika Gazety Prawnej!
  • Osoby uczestniczące w webinarze mają możliwość zadawania pytań Ekspertowi.
  • Materiał szkoleniowy będzie można pobrać w trakcie trwania webinaru.
  • Po webinarze jego uczestnicy otrzymają dostęp do retransmisji. Retransmisja dostępna będzie przez 365 dni.
  • Każdy z uczestników otrzyma imienny certyfikat oraz materiały szkoleniowe przygotowane przez Eksperta.
  • Zapewniamy możliwość sprawdzenia ustawień komputera przed transmisją webinaru. 

 

Retransmisje webinarów INFORAKADEMII wzbogacą zasoby Platformy INFORAKADEMIA. Dlatego, jeśli zaplanowany termin webinaru Ci nie odpowiada, polecamy zakup abonamentu Platformy INFORAKADEMIA. Znajdziesz na niej nie tylko retransmisję tego webinaru, ale również 400 wideoszkoleń oraz 1000 wideoporad z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń, podatków dochodowych, VAT i sektora publicznego. Sprawdź opcje zakupu abonamentu Platformy INFORAKADEMIA >>

 

Szczegóły organizacyjne webinaru:

Webinar odbędzie się 10 czerwca 2025 r. o godz. 10.00 i zakończy się o godz. 11.00. Będzie złożony z dwóch części: wykładowej i sesji pytań. Webinar przeznaczony jest do oglądania na żywo, tylko w ustalonym terminie.

Osoby, które zapiszą się na webinar, dzień przed szkoleniem otrzymają w osobnym mailu link, pod którym się on odbędzie. Ponowne przypomnienie przyjdzie na ok. 30 min. przed startem transmisji.

W trakcie trwania webinaru jest możliwość zadawania pytań, które są zgodne z jego tematem i nie wymagają, konsultacji, wyliczeń oraz sprawdzenia rejestrów. Podczas sesji pytań Eksperci odpowiadają na jak największą ich liczbę.

 

Minimalne wymagania sprzętowe:

• Połączenie z Internetem o szybkości 1 Mbps lub wyższej (zalecane połączenie szerokopasmowe) • Dwurdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 2GHz • Min. 2 GB RAM (rekomendujemy 4 GB lub więcej) • System operacyjny Windows 7 lub nowszy (zalecany Windows 10), Mac OS 10.13 (zalecana  najnowsza wersja), Linux, Chrome OS, iOS lub Android • Głośniki, opcjonalnie mikrofon oraz kamera

WSPIERANE PRZEGLĄDARKI: • Google Chrome w wersji 80 i nowszych • Safari 11 i jej nowsze wersje • Opera w wersji 60 i nowszych • Mozilla Firefox w wersji 75 i nowszych  

Zalecana przepustowość dla wydarzeń online: 500 kb/s (download) oraz 1 Mb/s (upload)  

Sprawdź ustawienia swojego komputera przed transmisją webinaru. Zapraszamy do testowego wirtualnego pokoju INFORAKADEMII >>  

 

Organizator webinarium: INFORAKADEMIA

Partnerzy webinaru: INFORLEX, Dziennik Gazeta Prawna, Monitor Księgowego, Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń, Biuletyn VAT, Poradnik Gazety Prawnej, IFK Platforma Księgowych i Kadrowychwww.infor.pl

Firma zrzeszona w Polskiej Izbie Firm Szkoleniowych
Certyfikat 23/03/2021

Autor

Tomasz Rzepa

Doradca podatkowy z ponad 15-letnim doświadczeniem. Absolwent prawa na Uniwersytecie Warszawskim i ekonomii w Szkole Głównej Handlowej. W latach 2006–2019 pracował w Departamencie Podatkowym KPMG, pełniąc przez kilka lat m.in. funkcję dyrektora w grupie odpowiedzialnej za obsługę banków i zakładów ubezpieczeń. Od 2020 r. jest partnerem w grupie TwentyTwenty, zrzeszającej osoby o różnych doświadczeniach zawodowych, które połączyła wizja stworzenia grupy doradczo-usługowej, wspierającej przedsiębiorców w kluczowych obszarach (księgowość, podatki, kadry i płace, zarządzanie projektami, IT, marketing). Specjalizuje się doradztwie podatkowym dla branży finansowej i informatycznej, w tym w zakresie obsługi ulg związanych z informatyzacją, rozliczeń programistów, czy inwestycji w krypto.

Zrealizowane
10 / 06 / 2025 godz. 10:00
Szkolenie dostępne
na Platformie INFORAKADEMIA
Małgorzata Tarkowska Małgorzata Tarkowska

Praktyczny webinar INFORAKADEMII

Rozliczanie branży budowlanej i deweloperskiej – jak uniknąć najczęstszych błędów?

Termin: 6 czerwca 2025 r., godz. 10:00-11:00 

 

UWAGA! Jeśli chcesz wziąć udział w BEZPŁATNYM webinarze KLIKNIJ PONIŻEJ!

 

Branża budowlana i deweloperska to sektory, w których każdy szczegół w rozliczeniach finansowych ma znaczenie, a konsekwencje popełnianych błędów mogą być daleko idące. Zarówno w księgach rachunkowych, jak i w rozliczeniach podatkowych precyzyjna klasyfikacja realizowanych prac jest kluczowa. Szczególne trudności sprawia rozróżnienie, kiedy mamy do czynienia z usługą budowlaną, a kiedy ze sprzedażą wyrobu gotowego, a także konieczność podejścia do rachunkowości i podatków z uwzględnieniem specyfiki branżowej. Pozornie niewielka pomyłka na tym etapie może mieć bowiem poważne skutki, dlatego skorzystaj z wiedzy doświadczonej ekspertki i dowiedz się, na co w praktyce warto zwrócić szczególną uwagę. 

Program webinaru:

1. Kiedy mamy do czynienia z usługą, a kiedy z wyrobem gotowym? – przykłady z praktyki

2. Błędy w księgach rachunkowych – kontrakty budowlane długoterminowe oraz deweloperka

3. Rozbieżność CIT vs. rachunkowość

W drugiej części webinaru ekspertka odpowie na pytania uczestników spotkania zadane na czacie.

 

Prowadząca – Małgorzata Tarkowska

Biegły rewident, absolwentka studiów magisterskich ekonomicznych i pedagogicznych oraz studiów podyplomowych na kierunku dyrektor finansowy oraz rachunkowość. Posiada ponad 25-letnie doświadczenie w zakresie rachunkowości, podatków oraz audytu zdobywane w podmiotach z różnych branż i o różnej wielkości jako główny księgowy, dyrektor finansowy oraz biegły rewident. Obecnie Prezes spółki rachunkowo-audytorskiej oraz trener na szkoleniach wewnętrznych w zakresie rachunkowości i podatków, wykładowca z zakresu podatków, rachunkowości oraz prawa spółek.

 

Korzyści dla uczestników webinaru:

  • Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy wyjątkowy PREZENT! Weź udział w webinarze i otrzymaj 30-dniowy dostęp do wydania cyfrowego Dziennika Gazety Prawnej!
  • Osoby uczestniczące w webinarze mają możliwość zadawania pytań Ekspertowi.
  • Materiał szkoleniowy będzie można pobrać w trakcie trwania webinaru.
  • Po webinarze jego uczestnicy otrzymają dostęp do retransmisji. Retransmisja dostępna będzie przez 365 dni.
  • Każdy z uczestników otrzyma imienny certyfikat oraz materiały szkoleniowe przygotowane przez Eksperta.
  • Zapewniamy możliwość sprawdzenia ustawień komputera przed transmisją webinaru. 

 

Retransmisje webinarów INFORAKADEMII wzbogacą zasoby Platformy INFORAKADEMIA. Dlatego, jeśli zaplanowany termin webinaru Ci nie odpowiada, polecamy zakup abonamentu Platformy INFORAKADEMIA. Znajdziesz na niej nie tylko retransmisję tego webinaru, ale również 400 wideoszkoleń oraz 1000 wideoporad z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń, podatków dochodowych, VAT i sektora publicznego. Sprawdź opcje zakupu abonamentu Platformy INFORAKADEMIA >>

 

Szczegóły organizacyjne webinaru:

Webinar odbędzie się 6 czerwca 2025 r. o godz. 10.00 i zakończy się o godz. 11.00. Będzie złożony z dwóch części: wykładowej i sesji pytań. Webinar przeznaczony jest do oglądania na żywo, tylko w ustalonym terminie.

Osoby, które zakupią webinar, dzień przed szkoleniem otrzymają w osobnym mailu link, pod którym się on odbędzie. Ponowne przypomnienie przyjdzie na ok. 30 min. przed startem transmisji.

W trakcie trwania webinaru jest możliwość zadawania pytań, które są zgodne z jego tematem i nie wymagają, konsultacji, wyliczeń oraz sprawdzenia rejestrów. Podczas sesji pytań Ekspert odpowie na jak największą ich liczbę.

 

Minimalne wymagania sprzętowe:

• Połączenie z Internetem o szybkości 1 Mbps lub wyższej (zalecane połączenie szerokopasmowe) • Dwurdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 2GHz • Min. 2 GB RAM (rekomendujemy 4 GB lub więcej) • System operacyjny Windows 7 lub nowszy (zalecany Windows 10), Mac OS 10.13 (zalecana  najnowsza wersja), Linux, Chrome OS, iOS lub Android • Głośniki, opcjonalnie mikrofon oraz kamera

WSPIERANE PRZEGLĄDARKI: • Google Chrome w wersji 80 i nowszych • Safari 11 i jej nowsze wersje • Opera w wersji 60 i nowszych • Mozilla Firefox w wersji 75 i nowszych  

Zalecana przepustowość dla wydarzeń online: 500 kb/s (download) oraz 1 Mb/s (upload)  

Sprawdź ustawienia swojego komputera przed transmisją webinaru. Zapraszamy do testowego wirtualnego pokoju INFORAKADEMII >>  

 

Organizator webinarium: INFORAKADEMIA

Partnerzy webinaru: INFORLEX, Dziennik Gazeta Prawna, Monitor Księgowego, Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń, Biuletyn VAT, Poradnik Gazety Prawnej, IFK Platforma Księgowych i Kadrowychwww.infor.pl

Firma zrzeszona w Polskiej Izbie Firm Szkoleniowych
Certyfikat 23/03/2021

Autor

Małgorzata Tarkowska

Biegły rewident, absolwentka studiów magisterskich ekonomicznych i pedagogicznych, jak również studiów podyplomowych na kierunku dyrektor finansowy oraz rachunkowość; ma ponad 25-letnie doświadczenie w zakresie rachunkowości, podatków oraz audytu zdobywane w podmiotach z różnych branż i o różnej wielkości jako główny księgowy, dyrektor finansowy oraz biegły rewident. Obecnie Prezes spółki rachunkowo-audytorskiej oraz trener na szkoleniach wewnętrznych w zakresie rachunkowości i podatków, wykładowca z zakresu podatków, rachunkowości oraz prawa spółek.

Zrealizowane
06 / 06 / 2025 godz. 10:00
Szkolenie dostępne
na Platformie INFORAKADEMIA
 Zdzisław Modzelewski Zdzisław Modzelewski

Praktyczny webinar INFORAKADEMII

KSeF – na co warto przygotować firmę?

Termin: 4 czerwca 2025 r., godz. 10:00-11:00 

 

Już wkrótce obowiązkowy dla wszystkich KSeF, całkowicie zmieni sposób wystawiania i otrzymywania faktur – sprawdź, co to oznacza dla Twojej firmy! W trakcie godzinnego spotkania ekspert wyjaśni kluczowe zasady działania systemu, terminy jego wdrożenia dla różnych podmiotów oraz doradzi, jak przygotować się do tych zmian. Webinar jest skierowany do przedsiębiorców, księgowych i doradców podatkowych, którzy chcą uniknąć ewentualnych błędów i skutecznie dostosować firmy do nowych przepisów.

Program webinaru:

  1. Co to jest ten KSeF?
  2. Kto i od kiedy musi się przygotować na KSeF?
  3. Jak będzie wyglądało życie z KSeF?
  4. Czy będzie dziwnie - wybrane „ciekawostki” związane z KSeF
  5. Czy KSeF ma dla mnie sens, czyli czy może on być korzystny dla firmy?
  6. Czy warto nie czekać na KSeF obowiązkowy? 
  7. Jak się przygotować do KSeF?

W drugiej części webinaru ekspert odpowie na pytania uczestników spotkania zadane na czacie.

 

Prowadzący – Zdzisław Modzelewski

Doradca podatkowy, wspólnik praktyki podatkowej GWW. Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu podatków pośrednich, ze szczególnym uwzględnieniem podatku od towarów i usług, oraz w zakresie postępowań podatkowych i sądowo-administracyjnych związanych z podatkami pośrednimi. Zajmuje się głównie obsługą podmiotów gospodarczych z sektorów: nieruchomości, handel i dystrybucja, turystyka oraz media. Jest współautorem wielu publikacji książkowych, w tym m.in. czterech komentarzy do ustawy o VAT, "Leksykonu Fakturowania", a także wielu publikacji prasowych. Jest również cenionym i uznanym wykładowcą, który w czasie swojej praktyki zawodowej przeprowadził ponad tysiąc szkoleń i wykładów, w których uczestnikami byli zarówno pracownicy służb księgowych, pracownicy aparatu skarbowego, doradcy podatkowi, jak i kadra zarządzająca przedsiębiorstw odpowiedzialna za sprawy podatkowe i finansowe.

 

Korzyści dla uczestników webinaru:

  • Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy wyjątkowy PREZENT! Weź udział w webinarze i otrzymaj 30-dniowy dostęp do wydania cyfrowego Dziennika Gazety Prawnej!
  • Osoby uczestniczące w webinarze mają możliwość zadawania pytań Ekspertowi.
  • Materiał szkoleniowy będzie można pobrać w trakcie trwania webinaru.
  • Po webinarze jego uczestnicy otrzymają dostęp do retransmisji. Retransmisja dostępna będzie przez 365 dni.
  • Każdy z uczestników otrzyma imienny certyfikat oraz materiały szkoleniowe przygotowane przez Eksperta.
  • Zapewniamy możliwość sprawdzenia ustawień komputera przed transmisją webinaru. 

 

Retransmisje webinarów INFORAKADEMII wzbogacą zasoby Platformy INFORAKADEMIA. Dlatego, jeśli zaplanowany termin webinaru Ci nie odpowiada, polecamy zakup abonamentu Platformy INFORAKADEMIA. Znajdziesz na niej nie tylko retransmisję tego webinaru, ale również 400 wideoszkoleń oraz 1000 wideoporad z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń, podatków dochodowych, VAT i sektora publicznego. Sprawdź opcje zakupu abonamentu Platformy INFORAKADEMIA >>

 

Szczegóły organizacyjne webinaru:

Webinar odbędzie się 4 czerwca 2025 r. o godz. 10.00 i zakończy się o godz. 11.00. Będzie złożony z dwóch części: wykładowej i sesji pytań. Webinar przeznaczony jest do oglądania na żywo, tylko w ustalonym terminie.

Osoby, które zapiszą się na webinar, dzień przed szkoleniem otrzymają w osobnym mailu link, pod którym się on odbędzie. Ponowne przypomnienie przyjdzie na ok. 30 min. przed startem transmisji.

W trakcie trwania webinaru jest możliwość zadawania pytań, które są zgodne z jego tematem i nie wymagają, konsultacji, wyliczeń oraz sprawdzenia rejestrów. Podczas sesji pytań Eksperci odpowiadają na jak największą ich liczbę.

 

Minimalne wymagania sprzętowe:

• Połączenie z Internetem o szybkości 1 Mbps lub wyższej (zalecane połączenie szerokopasmowe) • Dwurdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 2GHz • Min. 2 GB RAM (rekomendujemy 4 GB lub więcej) • System operacyjny Windows 7 lub nowszy (zalecany Windows 10), Mac OS 10.13 (zalecana  najnowsza wersja), Linux, Chrome OS, iOS lub Android • Głośniki, opcjonalnie mikrofon oraz kamera

WSPIERANE PRZEGLĄDARKI: • Google Chrome w wersji 80 i nowszych • Safari 11 i jej nowsze wersje • Opera w wersji 60 i nowszych • Mozilla Firefox w wersji 75 i nowszych  

Zalecana przepustowość dla wydarzeń online: 500 kb/s (download) oraz 1 Mb/s (upload)  

Sprawdź ustawienia swojego komputera przed transmisją webinaru. Zapraszamy do testowego wirtualnego pokoju INFORAKADEMII >>  

 

Organizator webinarium: INFORAKADEMIA

Partnerzy webinaru: INFORLEX, Dziennik Gazeta Prawna, Monitor Księgowego, Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń, Biuletyn VAT, Poradnik Gazety Prawnej, IFK Platforma Księgowych i Kadrowychwww.infor.pl

Firma zrzeszona w Polskiej Izbie Firm Szkoleniowych
Certyfikat 23/03/2021

 

Autor

Zdzisław Modzelewski

Doradca podatkowy, wspólnik praktyki podatkowej GWW. Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu podatków pośrednich, ze szczególnym uwzględnieniem podatku od towarów i usług, oraz w zakresie postępowań podatkowych i sądowo-administracyjnych związanych z podatkami pośrednimi. Zajmuje się głównie obsługą podmiotów gospodarczych z sektorów: nieruchomości, handel i dystrybucja, turystyka oraz media. Karierę zawodową rozpoczął w 1996 r., nawiązując współpracę z Instytutem Studiów Podatkowych w Warszawie. W latach 1998-2004 pracował dla firm z wielkiej czwórki. Następnie, pracował dla MMR Consulting, gdzie pełnił jednocześnie funkcję Prezesa Zarządu tej spółki. Od czerwca 2014 r. partner GWW Tax. Jest współautorem wielu publikacji książkowych, w tym m.in. czterech komentarzy do ustawy o VAT, "Leksykonu Fakturowania", a także wielu publikacji prasowych. Jest również cenionym i uznanym wykładowcą, który w czasie swojej praktyki zawodowej przeprowadził ponad tysiąc szkoleń i wykładów, w których uczestnikami byli zarówno pracownicy służb księgowych, pracownicy aparatu skarbowego, doradcy podatkowi, jak i kadra zarządzająca przedsiębiorstw odpowiedzialna za sprawy podatkowe i finansowe.

Zrealizowane
04 / 06 / 2025 godz. 10:00
Szkolenie dostępne
na Platformie INFORAKADEMIA
Monika M. Brzostowska Monika M. Brzostowska

Praktyczny webinar INFORAKADEMII

Samochód w firmie – rozliczenia PIT/CIT, VAT

Termin: 21 maja 2025 r., godz. 10:00-11:00 

 

Samochody wykorzystywane w działalności gospodarczej stanowią istotny element wpływający na rozliczenia podatkowe przedsiębiorców. W zależności od sposobu ich użytkowania oraz formy nabycia, mogą podlegać różnym zasadom opodatkowania na gruncie PIT, CIT i VAT. Webinar pozwoli uczestnikom zrozumieć, jakie obowiązki podatkowe wiążą się z posiadaniem, pojazdów w firmie, a także, jak zoptymalizować ich rozliczenie zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Program webinaru:

  1. Samochody a podatek dochodowy (PIT i CIT)
  • Zakup samochodu w działalności
    • Kiedy samochód staje się środkiem trwałym?
    • Amortyzacja samochodów osobowych – limity 150 000 zł / 225 000 zł dla aut elektrycznych
    • Ujawnienie środka trwałego
  • Leasing, najem, użyczenie
    • Leasing operacyjny vs. finansowy – skutki podatkowe
    • Wynajem długoterminowy – jak rozliczać koszty?
    • Użyczenie samochodu a koszty uzyskania przychodu
  • Samochód prywatny w działalności
    • Czy można rozliczać koszty eksploatacji?
    • Ryczałt za używanie samochodu prywatnego dla celów działalności
  1. Samochody a podatek VAT
  • Zakup samochodu a VAT
    • Odliczenie 50% czy 100% VAT – warunki pełnego odliczenia
    • Samochód osobowy a samochód ciężarowy – jak to wpływa na VAT?
  • Koszty eksploatacyjne a VAT
    • Paliwo, serwis – jakie zasady odliczenia VAT?
    • Ewidencja przebiegu pojazdu dla celów VAT – kiedy obowiązkowa?

W drugiej części webinaru ekspertka odpowie na pytania uczestników spotkania zadane na czacie.

 

Prowadząca – Monika M. Brzostowska

Doradca podatkowy, wpisana na listę pod numerem 13753. Współtworzy kancelarię KiB. Absolwentka Wydziału Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku. Ukończyła studia podyplomowe z finansów i rachunkowości przedsiębiorstw na ww. wydziale oraz studia podyplomowe z doradztwa podatkowego na Wydziale Prawa UwB. Autorka licznych publikacji z prawa podatkowego. Praktyk. Specjalizuje się głównie w podatku dochodowym od osób fizycznych. Posiada bogate doświadczenie w pracy z mikroprzedsiębiorcami.

 

Korzyści dla uczestników webinaru:

  • Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy wyjątkowy PREZENT! Weź udział w webinarze i otrzymaj 30-dniowy dostęp do wydania cyfrowego Dziennika Gazety Prawnej!
  • Osoby uczestniczące w webinarze mają możliwość zadawania pytań Ekspertowi.
  • Materiał szkoleniowy będzie można pobrać w trakcie trwania webinaru.
  • Po webinarze jego uczestnicy otrzymają dostęp do retransmisji. Retransmisja dostępna będzie przez 365 dni.
  • Każdy z uczestników otrzyma imienny certyfikat oraz materiały szkoleniowe przygotowane przez Eksperta.
  • Zapewniamy możliwość sprawdzenia ustawień komputera przed transmisją webinaru. 

 

Retransmisje webinarów INFORAKADEMII wzbogacą zasoby Platformy INFORAKADEMIA. Dlatego, jeśli zaplanowany termin webinaru Ci nie odpowiada, polecamy zakup abonamentu Platformy INFORAKADEMIA. Znajdziesz na niej nie tylko retransmisję tego webinaru, ale również 400 wideoszkoleń oraz 1000 wideoporad z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń, podatków dochodowych, VAT i sektora publicznego. Sprawdź opcje zakupu abonamentu Platformy INFORAKADEMIA >>

 

Szczegóły organizacyjne webinaru:

Webinar odbędzie się 21 maja 2025 r. o godz. 10.00 i zakończy się o godz. 11.00. Będzie złożony z dwóch części: wykładowej i sesji pytań. Webinar przeznaczony jest do oglądania na żywo, tylko w ustalonym terminie.

Osoby, które zapiszą się na webinar, dzień przed szkoleniem otrzymają w osobnym mailu link, pod którym się on odbędzie. Ponowne przypomnienie przyjdzie na ok. 30 min. przed startem transmisji.

W trakcie trwania webinaru jest możliwość zadawania pytań, które są zgodne z jego tematem i nie wymagają, konsultacji, wyliczeń oraz sprawdzenia rejestrów. Podczas sesji pytań Eksperci odpowiadają na jak największą ich liczbę.

 

Minimalne wymagania sprzętowe:

• Połączenie z Internetem o szybkości 1 Mbps lub wyższej (zalecane połączenie szerokopasmowe) • Dwurdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 2GHz • Min. 2 GB RAM (rekomendujemy 4 GB lub więcej) • System operacyjny Windows 7 lub nowszy (zalecany Windows 10), Mac OS 10.13 (zalecana  najnowsza wersja), Linux, Chrome OS, iOS lub Android • Głośniki, opcjonalnie mikrofon oraz kamera

WSPIERANE PRZEGLĄDARKI: • Google Chrome w wersji 80 i nowszych • Safari 11 i jej nowsze wersje • Opera w wersji 60 i nowszych • Mozilla Firefox w wersji 75 i nowszych  

Zalecana przepustowość dla wydarzeń online: 500 kb/s (download) oraz 1 Mb/s (upload)  

Sprawdź ustawienia swojego komputera przed transmisją webinaru. Zapraszamy do testowego wirtualnego pokoju INFORAKADEMII >>  

 

Organizator webinarium: INFORAKADEMIA

Partnerzy webinaru: INFORLEX, Dziennik Gazeta Prawna, Monitor Księgowego, Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń, Biuletyn VAT, Poradnik Gazety Prawnej, IFK Platforma Księgowych i Kadrowychwww.infor.pl

Firma zrzeszona w Polskiej Izbie Firm Szkoleniowych
Certyfikat 23/03/2021

Autor

Monika M. Brzostowska

Doradca podatkowy, wpisana na listę pod numerem 13753. Współtworzy kancelarię KiB. Absolwentka Wydziału Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku. Ukończyła studia podyplomowe z finansów i rachunkowości przedsiębiorstw na ww. wydziale, jak również studia podyplomowe z doradztwa podatkowego na Wydziale Prawa UwB. Autorka licznych publikacji z prawa podatkowego. Praktyk. Specjalizuje się głównie w podatku dochodowym od osób fizycznych. Posiada bogate doświadczenie w pracy z mikroprzedsiębiorcami.

Zrealizowane
21 / 05 / 2025 godz. 10:00
Szkolenie dostępne
na Platformie INFORAKADEMIA
Aleksander Kuźniar Aleksander Kuźniar

Praktyczny webinar INFORAKADEMII

Czas pracy i odpoczynku w podróży służbowej – obalamy internetowe mity

Termin: 16 maja 2025 r., godz. 13:30-14:30 

 

UWAGA! Jeśli chcesz wziąć udział w BEZPŁATNYM webinarze KLIKNIJ PONIŻEJ!

 

Jako pracodawca musisz wiedzieć, jak prawidłowo zapewnić pracownikom czas odpoczynku w trakcie i po zakończeniu podróży służbowej. Nie warto opierać się przy tym na fałszywych mitach krążących w Internecie. Naruszenia przepisów w tym zakresie może cię bowiem sporo kosztować, bo PIP chętnie nakłada za to grzywny. Weź udział w webinarze i posłuchaj eksperta, który wytłumaczy, jak rozliczać czas pracy pracownika w podróży służbowej w zależności od środka transportu, rozkładu czasu pracy oraz liczby uczestników podróży. 

Program webinaru:

  • Kiedy pracownik jest w podróży służbowej?
  • Jaki wpływ na to, kiedy rozpoczyna się podróż służbowa, ma miejsce wykonywania pracy określone w umowie o pracę? 
  • Jak planować czas pracy, gdy pracownik wyjeżdża w podróż służbową? 
  • Rozliczenie podróży służbowej w zależności od środka transportu – pociąg, samolot, samochód
  • Podróż służbowa w dniu wolnym od pracy 
  • Kogo można wydelegować w podróż samochodem prywatnym lub służbowym?
  • Czy cały czas dojazdu i powrotu z podróży służbowej zalicza się do czasu pracy pracownika?
  • Ile godzin odpoczynku przysługuje pracownikowi po podróży służbowej: 8 czy 11?
  • Podróż służbowa samochodem – prawidłowe rozliczenie, gdy pracownik jedzie sam i gdy z innymi pracownikami
  • Czy w okresie podróży służbowej pracownika można mu udzielić urlopu wypoczynkowego, z powodu działania siły wyższej itp.

W drugiej części webinaru ekspert odpowie na pytania uczestników spotkania zadane na czacie.

 

Prowadzący: Aleksander Kuźniar

Prawnik, specjalista z zakresu praktycznego stosowania prawa pracy oraz ochrony danych osobowych. Wieloletni Inspektor pracy PIP, Inspektor Ochrony Danych. Autor ponad 200 publikacji z zakresu prawa pracy ukazujących się na łamach takich tytułów jak: Rzeczpospolita, Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, Monitor Księgowego, Sposób na Płace. Autor komentarza praktycznego do Kodeksu pracy wydawnictwa Infor S.A. od 2009 r. do 2022 r. oraz innych ustaw z zakresu prawa pracy. Autor licznych opinii prawnych, porad prawnych, poradników z zakresu sposobu sporządzania aktów prawa wewnątrzzakładowego, prowadzenia dokumentacji pracowniczej, planowania i rozliczania czasu pracy pracowników, regulaminów pracy, regulaminów wynagradzania, regulaminów ZFŚS, układów zbiorowych pracy, opinii dla prokuratury na podstawie powołania specjalisty z zakresu prawa pracy. Od 15 lat wykładowca z zakresu prawa pracy na szkoleniach, kursach otwartych i wewnątrzzakładowych.

 

Korzyści dla uczestników webinaru:

  • Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy wyjątkowy PREZENT! Weź udział w webinarze i otrzymaj 30-dniowy dostęp do wydania cyfrowego Dziennika Gazety Prawnej!
  • Osoby uczestniczące w webinarze mają możliwość zadawania pytań Ekspertowi.
  • Materiał szkoleniowy będzie można pobrać w trakcie trwania webinaru.
  • Po webinarze jego uczestnicy otrzymają dostęp do retransmisji. Retransmisja dostępna będzie przez 365 dni.
  • Każdy z uczestników otrzyma imienny certyfikat oraz materiały szkoleniowe przygotowane przez Eksperta.
  • Zapewniamy możliwość sprawdzenia ustawień komputera przed transmisją webinaru. 

 

Retransmisje webinarów INFORAKADEMII wzbogacą zasoby Platformy INFORAKADEMIA. Dlatego, jeśli zaplanowany termin webinaru Ci nie odpowiada, polecamy zakup abonamentu Platformy INFORAKADEMIA. Znajdziesz na niej nie tylko retransmisję tego webinaru, ale również 400 wideoszkoleń oraz 1000 wideoporad z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń, podatków dochodowych, VAT i sektora publicznego. Sprawdź opcje zakupu abonamentu Platformy INFORAKADEMIA >>

 

Szczegóły organizacyjne webinaru:

Webinar odbędzie się 16 maja 2025 r. o godz. 13.30 i zakończy się o godz. 14.30. Będzie złożony z dwóch części: wykładowej i sesji pytań. Webinar przeznaczony jest do oglądania na żywo, tylko w ustalonym terminie.

Osoby, które zakupią webinar, dzień przed szkoleniem otrzymają w osobnym mailu link, pod którym się on odbędzie. Ponowne przypomnienie przyjdzie na ok. 30 min. przed startem transmisji.

W trakcie trwania webinaru jest możliwość zadawania pytań, które są zgodne z jego tematem i nie wymagają, konsultacji, wyliczeń oraz sprawdzenia rejestrów. Podczas sesji pytań Ekspert odpowie na jak największą ich liczbę.

 

Minimalne wymagania sprzętowe:

• Połączenie z Internetem o szybkości 1 Mbps lub wyższej (zalecane połączenie szerokopasmowe) • Dwurdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 2GHz • Min. 2 GB RAM (rekomendujemy 4 GB lub więcej) • System operacyjny Windows 7 lub nowszy (zalecany Windows 10), Mac OS 10.13 (zalecana  najnowsza wersja), Linux, Chrome OS, iOS lub Android • Głośniki, opcjonalnie mikrofon oraz kamera

WSPIERANE PRZEGLĄDARKI: • Google Chrome w wersji 80 i nowszych • Safari 11 i jej nowsze wersje • Opera w wersji 60 i nowszych • Mozilla Firefox w wersji 75 i nowszych  

Zalecana przepustowość dla wydarzeń online: 500 kb/s (download) oraz 1 Mb/s (upload)  

Sprawdź ustawienia swojego komputera przed transmisją webinaru. Zapraszamy do testowego wirtualnego pokoju INFORAKADEMII >>  

 

Organizator webinarium: INFORAKADEMIA

Partnerzy webinaru: INFORLEX, Dziennik Gazeta Prawna, Monitor Księgowego, Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń, Biuletyn VAT, Poradnik Gazety Prawnej, IFK Platforma Księgowych i Kadrowychwww.infor.pl

Firma zrzeszona w Polskiej Izbie Firm Szkoleniowych
Certyfikat 23/03/2021

Autor

Aleksander Kuźniar

Prawnik, specjalista z zakresu praktycznego stosowania prawa pracy oraz ochrony danych osobowych. Wieloletni Inspektor pracy PIP, Inspektor Ochrony Danych. Autor ponad 200 publikacji z zakresu prawa pracy ukazujących się na łamach takich tytułów jak: Rzeczpospolita, Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, Monitor Księgowego, Sposób na Płace. Autor komentarza praktycznego do Kodeksu pracy wydawnictwa Infor S.A. od 2009 r. do 2022 r. oraz innych ustaw z zakresu prawa pracy. Autor licznych opinii prawnych, porad prawnych, poradników z zakresu sposobu sporządzania aktów prawa wewnątrzzakładowego, prowadzenia dokumentacji pracowniczej, planowania i rozliczania czasu pracy pracowników, regulaminów pracy, regulaminów wynagradzania, regulaminów ZFŚS, układów zbiorowych pracy, opinii dla prokuratury na podstawie powołania specjalisty z zakresu prawa pracy. Od 15 lat wykładowca z zakresu prawa pracy na szkoleniach, kursach otwartych i wewnątrzzakładowych.

Zrealizowane
16 / 05 / 2025 godz. 13:30
Szkolenie dostępne
na Platformie INFORAKADEMIA
Renata Bugiel Renata Bugiel

Praktyczny webinar INFORAKADEMII

Jawność i równość wynagrodzeń – co czeka pracodawców? 

Termin: 7 maja 2025 r., godz. 10:00-11:00 

 

Pracodawcy i pracownicy działów kadr muszą przygotować się na rewolucję na rynku pracy, jaką niewątpliwie będzie wprowadzenie nowych zasad dotyczących wynagrodzeń. Jak zaplanować i efektywnie przeprowadzić w firmie wdrożenie przepisów Dyrektywy o przejrzystości wynagrodzeń? Wyjaśnią to prawniczki kancelarii GKR Legal, które przeanalizują nowe obowiązki pracodawców, a także powiedzą, w jaki sposób każda firma będzie musiała ujednolicić zasady wynagradzania oraz o jakie informacje na temat zarobków w firmie może ubiegać się pracownik.

Program webinaru:

  1. Luka płacowa i podstawowe założenia Dyrektywy UE 2023/970:

    • czym jest luka płacowa?

    • jakie korzyści płyną ze zmniejszenia luki płacowej?

    • czy nowe przepisy będą dotyczyć wszystkich pracodawców i współpracowników?

    • do kiedy należy wdrożyć nowe regulacje?

  2. Równa praca i praca o porównywalnej wartości

    • jakie są kryteria wartościowania wynagrodzeń (umiejętności merytoryczne, doświadczenie, zakres odpowiedzialności)?

    • jak kształtować strukturę wynagrodzeń?

    • czym jest dyskryminacja płacowa?

    • jakie składniki wynagrodzenia i świadczenia przysługujące pracownikom objęte są regulacją?

    • czy lepiej unikać premii uznaniowych?

  3. Transparentność wynagrodzeń w rekrutacji – obowiązki pracodawców oraz sposoby wdrożenia nowych zasad

    • czy pracodawca zawsze będzie musiał wskazywać wysokość proponowanego wynagrodzenia w ogłoszeniach o pracę?

    • czy we właściwej umowie o pracę strony będą mogły zmienić wysokość wynagrodzenia?

    • jak odnieść podane wartości do wynagrodzeń otrzymywanych przez aktualnych pracowników? 

    • o jakie dane nie będzie można dopytywać kandydata w trakcie rekrutacji?

  4. Raportowanie w zakresie równości płac

    • jakie podmioty będą zobowiązane do raportowania?

    • jakie dane będzie zawierał raport?   

  5. Roszczenia i uprawnienia pracowników

    • czy skuteczne będzie zastrzeganie w umowach klauzuli poufności płac?

    • czy pracownicy będą mogli uzyskać informację, jakie wynagrodzenie otrzymuje inny współpracownik?

    • za co pracownikom będzie przysługiwać odszkodowanie?

  6. Praktyczne rekomendacje dla pracodawców

    • czy już teraz warto przyjrzeć się strukturze zatrudnienia?

    • czy przeanalizować regulaminy wynagradzania, opisy stanowisk pracy, zakresy obowiązków pracowników?

    • jak rozmawiać o wynagrodzeniach z pracownikami?

    • jakie konsekwencje finansowe grożą pracodawcom za niezastosowanie się od nowych regulacji? 

W drugiej części webinaru ekspertki odpowiedzą na pytania uczestników spotkania zadane na czacie.

 

Ekspertka – Renata Bugiel 

Adwokat, partner w kancelarii GKR Legal. Lider praktyki prawa pracy w kancelarii GKR Legal. Posiada wieloletnie doświadczenie w doradztwie prawnym, przede wszystkim na rzecz pracodawców. Specjalizuje się w obsłudze sporów sądowych, w tym dotyczących mobbingu, dyskryminacji i niezgodnego z prawem rozwiązania umowy o pracę. Uczestniczy w pracach komisji powoływanych przez pracodawców (komisje etyki, antymobbingowe) jako ekspert zewnętrzny. Doradza klientom polskim i zagranicznym w zakresie prawa ochrony danych osobowych, a także prawa własności intelektualnej. Autorka licznych publikacji z zakresu prawa pracy.

Ekspertka – Justyna Burska

Radca prawny, partner w kancelarii GKR Legal. Specjalizuje się w zagadnieniach prawa gospodarczego, w tym prawa spółek, prowadzi bieżącą obsługę podmiotów gospodarczych oraz spory korporacyjne. Jest także doświadczonym ekspertem prawa pracy. Ma doświadczenie w tworzeniu dokumentacji pracowniczej, w tym aktów wewnętrznych obowiązujących u pracodawców oraz doradza w kwestiach zatrudnienia. Reprezentuje klientów przed sądami pracy. Zasiadała w komisjach ds. przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji jako zewnętrzny ekspert. Angażuje się w działalność edukacyjną, publikując artykuły dotyczące prawa pracy. Współprowadzi szkolenia dotyczące przeciwdziałaniu mobbingowi i budowaniu przyjaznej kultury organizacyjnej.

 

Korzyści dla uczestników webinaru:

  • Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy wyjątkowy PREZENT! Weź udział w webinarze i otrzymaj 30-dniowy dostęp do wydania cyfrowego Dziennika Gazety Prawnej!
  • Osoby uczestniczące w webinarze mają możliwość zadawania pytań Ekspertowi.
  • Materiał szkoleniowy będzie można pobrać w trakcie trwania webinaru.
  • Po webinarze jego uczestnicy otrzymają dostęp do retransmisji. Retransmisja dostępna będzie przez 365 dni.
  • Każdy z uczestników otrzyma imienny certyfikat oraz materiały szkoleniowe przygotowane przez Eksperta.
  • Zapewniamy możliwość sprawdzenia ustawień komputera przed transmisją webinaru. 

 

Retransmisje webinarów INFORAKADEMII wzbogacą zasoby Platformy INFORAKADEMIA. Dlatego, jeśli zaplanowany termin webinaru Ci nie odpowiada, polecamy zakup abonamentu Platformy INFORAKADEMIA. Znajdziesz na niej nie tylko retransmisję tego webinaru, ale również 400 wideoszkoleń oraz 1000 wideoporad z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń, podatków dochodowych, VAT i sektora publicznego. Sprawdź opcje zakupu abonamentu Platformy INFORAKADEMIA >>

 

Szczegóły organizacyjne webinaru:

Webinar odbędzie się 7 maja 2025 r. o godz. 10.00 i zakończy się o godz. 11.00. Będzie złożony z dwóch części: wykładowej i sesji pytań. Webinar przeznaczony jest do oglądania na żywo, tylko w ustalonym terminie.

Osoby, które zapiszą się na webinar, dzień przed szkoleniem otrzymają w osobnym mailu link, pod którym się on odbędzie. Ponowne przypomnienie przyjdzie na ok. 30 min. przed startem transmisji.

W trakcie trwania webinaru jest możliwość zadawania pytań, które są zgodne z jego tematem i nie wymagają, konsultacji, wyliczeń oraz sprawdzenia rejestrów. Podczas sesji pytań Eksperci odpowiadają na jak największą ich liczbę.

 

Minimalne wymagania sprzętowe:

• Połączenie z Internetem o szybkości 1 Mbps lub wyższej (zalecane połączenie szerokopasmowe) • Dwurdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 2GHz • Min. 2 GB RAM (rekomendujemy 4 GB lub więcej) • System operacyjny Windows 7 lub nowszy (zalecany Windows 10), Mac OS 10.13 (zalecana  najnowsza wersja), Linux, Chrome OS, iOS lub Android • Głośniki, opcjonalnie mikrofon oraz kamera

WSPIERANE PRZEGLĄDARKI: • Google Chrome w wersji 80 i nowszych • Safari 11 i jej nowsze wersje • Opera w wersji 60 i nowszych • Mozilla Firefox w wersji 75 i nowszych  

Zalecana przepustowość dla wydarzeń online: 500 kb/s (download) oraz 1 Mb/s (upload)  

Sprawdź ustawienia swojego komputera przed transmisją webinaru. Zapraszamy do testowego wirtualnego pokoju INFORAKADEMII >>  

 

Organizator webinarium: INFORAKADEMIA

Partnerzy webinaru: INFORLEX, Dziennik Gazeta Prawna, Monitor Księgowego, Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń, Biuletyn VAT, Poradnik Gazety Prawnej, IFK Platforma Księgowych i Kadrowychwww.infor.pl

Firma zrzeszona w Polskiej Izbie Firm Szkoleniowych
Certyfikat 23/03/2021

Autor

Renata Bugiel

Adwokat, Partner w kancelarii GKR Legal. Lider praktyki prawa pracy w kancelarii GKR Legal. Posiada wieloletnie doświadczenie w doradztwie prawnym, przede wszystkim na rzecz pracodawców. Specjalizuje się w obsłudze sporów sądowych, w tym dotyczących mobbingu, dyskryminacji i niezgodnego z prawem rozwiązania umowy o pracę. Uczestniczy w pracach komisji powoływanych przez pracodawców (komisje etyki, antymobbingowe) jako ekspert zewnętrzny. Doradza klientom polskim i zagranicznym w zakresie prawa ochrony danych osobowych, a także prawa własności intelektualnej. Autorka licznych publikacji z zakresu prawa pracy.

Zrealizowane
07 / 05 / 2025 godz. 10:00
Szkolenie dostępne
na Platformie INFORAKADEMIA
Radosław Kowalski Radosław Kowalski

Praktyczny webinar INFORAKADEMII

Windykacja w biurze rachunkowym – co zrobić, gdy klient nie płaci?

Termin: 15 kwietnia 2025 r., godz. 10:00-11:00 

 

Chociaż żaden rozsądny przedsiębiorca nie spóźnia się z regulowaniem należności za usługi księgowe, to niestety – wcale nie tak rzadko – zdarza się, że kwoty wynikające z faktur wystawianych przez biura rachunkowe stają się zaległościami. Co w takiej sytuacji? Czy wierzyciel może przestać wywiązywać się ze swoich obowiązków i nie wydać klientowi dokumentów zanim nie otrzyma należnego wynagrodzenia? Podczas webinarium ekspert przeanalizuje, co można, a czego nie można zrobić, jak odzyskać należności, a także jak ograniczyć ryzyko, że klient biura rachunkowego stanie się dłużnikiem. 

Program webinaru:

  1. Autorskie ogólne zasady windykacji 
  2. Weryfikacja klienta 
  3. Klient biura rachunkowego też może opóźniać się z płatnościami 
  4. Jaki klient lepszy: nierzetelny czy były?
  5. Klauzule umowne w umowie o prowadzenie ksiąg rachunkowych a zabezpieczenie płatności i windykacja należności 
  6. Opóźnienie płatnicze klienta a realizacja obowiązków ewidencyjnych, informacyjnych i sprawozdawczych klienta przez biuro rachunkowe
  7. Etapy windykacji w biurze rachunkowym i najważniejsze czynności w ich ramach 
  8. Metodyka prowadzenia windykacji w biurze rachunkowym 
  9. Windykacja należności biura rachunkowego przez podmioty trzecie
  10. Odpowiedzi na pytania uczestników webinaru

 

Prowadzący – Radosław Kowalski

Prawnik, doradca podatkowy, właściciel kancelarii doradztwa podatkowego, wcześniej kierownik działu windykacji w jednej z największych firm teleinformatycznych. Specjalizuje się w zagadnieniach podatkowych. Autor licznych publikacji, doświadczony wykładowca i szkoleniowiec.

 

Korzyści dla uczestników webinaru:

  • Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy wyjątkowy PREZENT! Weź udział w webinarze i otrzymaj 30-dniowy dostęp do wydania cyfrowego Dziennika Gazety Prawnej!
  • Osoby uczestniczące w webinarze mają możliwość zadawania pytań Ekspertowi.
  • Materiał szkoleniowy będzie można pobrać w trakcie trwania webinaru.
  • Po webinarze jego uczestnicy otrzymają dostęp do retransmisji. Retransmisja dostępna będzie przez 365 dni.
  • Każdy z uczestników otrzyma imienny certyfikat oraz materiały szkoleniowe przygotowane przez Eksperta.
  • Zapewniamy możliwość sprawdzenia ustawień komputera przed transmisją webinaru. 

 

Retransmisje webinarów INFORAKADEMII wzbogacą zasoby Platformy INFORAKADEMIA. Dlatego, jeśli zaplanowany termin webinaru Ci nie odpowiada, polecamy zakup abonamentu Platformy INFORAKADEMIA. Znajdziesz na niej nie tylko retransmisję tego webinaru, ale również 400 wideoszkoleń oraz 1000 wideoporad z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń, podatków dochodowych, VAT i sektora publicznego. Sprawdź opcje zakupu abonamentu Platformy INFORAKADEMIA >>

 

Szczegóły organizacyjne webinaru:

Webinar odbędzie się 15 kwietnia 2025 r. o godz. 10.00 i zakończy się o godz. 11.00. Będzie złożony z dwóch części: wykładowej i sesji pytań. Webinar przeznaczony jest do oglądania na żywo, tylko w ustalonym terminie.

Osoby, które zapiszą się na webinar, dzień przed szkoleniem otrzymają w osobnym mailu link, pod którym się on odbędzie. Ponowne przypomnienie przyjdzie na ok. 30 min. przed startem transmisji.

W trakcie trwania webinaru jest możliwość zadawania pytań, które są zgodne z jego tematem i nie wymagają, konsultacji, wyliczeń oraz sprawdzenia rejestrów. Podczas sesji pytań Eksperci odpowiadają na jak największą ich liczbę.

 

Minimalne wymagania sprzętowe:

• Połączenie z Internetem o szybkości 1 Mbps lub wyższej (zalecane połączenie szerokopasmowe) • Dwurdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 2GHz • Min. 2 GB RAM (rekomendujemy 4 GB lub więcej) • System operacyjny Windows 7 lub nowszy (zalecany Windows 10), Mac OS 10.13 (zalecana  najnowsza wersja), Linux, Chrome OS, iOS lub Android • Głośniki, opcjonalnie mikrofon oraz kamera

WSPIERANE PRZEGLĄDARKI: • Google Chrome w wersji 80 i nowszych • Safari 11 i jej nowsze wersje • Opera w wersji 60 i nowszych • Mozilla Firefox w wersji 75 i nowszych  

Zalecana przepustowość dla wydarzeń online: 500 kb/s (download) oraz 1 Mb/s (upload)  

Sprawdź ustawienia swojego komputera przed transmisją webinaru. Zapraszamy do testowego wirtualnego pokoju INFORAKADEMII >>  

 

Organizator webinarium: INFORAKADEMIA

Partnerzy webinaru: INFORLEX, Dziennik Gazeta Prawna, Monitor Księgowego, Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń, Biuletyn VAT, Poradnik Gazety Prawnej, IFK Platforma Księgowych i Kadrowychwww.infor.pl

Firma zrzeszona w Polskiej Izbie Firm Szkoleniowych
Certyfikat 23/03/2021

Autor

Radosław Kowalski

Prawnik, doradca podatkowy, właściciel kancelarii doradztwa podatkowego, wcześniej kierownik działu windykacji w jednej z największych firm teleinformatycznych. Specjalizuje się w zagadnieniach podatkowych. Autor licznych publikacji, doświadczony wykładowca i szkoleniowiec.

Zrealizowane
15 / 04 / 2025 godz. 10:00
Szkolenie dostępne
na Platformie INFORAKADEMIA
Adam Majerski Adam Majerski

Praktyczny webinar INFORAKADEMII

Biznes w Europie – prosta droga do sukcesu!

Termin: 4 kwietnia 2025 r., godz. 10:00-11:00 

 

UWAGA! Jeśli CHCESZ wziąć udział w BEZPŁATNYM webinarze KLIKNIJ

 

Marzysz o sprzedaży swoich produktów za granicą, ale logistyka wydaje się wyzwaniem? Spokojnie – mamy dla Ciebie gotowe rozwiązania!

Podczas naszego webinaru dowiesz się:

  • Jakie trendy kształtują dziś europejski rynek logistyczny?
  • Jak w prosty sposób rozwiązać najczęstsze wyzwania związane z wysyłką?
  • Jak usprawnić logistykę, by oszczędzić czas i pieniądze?

Przedstawimy konkretne przykłady i praktyczne wskazówki, które pomogą Ci efektywnie zarządzać sprzedażą i transportem. Twoje produkty mogą docierać do klientów szybko, sprawnie i bez problemów!

Nie pozwól, by logistyka była barierą – dołącz do nas i otwórz się na europejskie rynki!

Program webinaru:

  • Potencjał rynków europejskich dla Polski – wprowadzenie
  • Czy warto działać w Europie? – trendy, wyzwania i najczęstsze obawy
  • Logistyka bez komplikacji – rozwiązania dla kluczowych wyzwań
  • Sukces w praktyce – studium przypadku skutecznej ekspansji
  • Sesja Q&A i podsumowanie

Eksperci:

Adam Majerski

Head of Products & Solutions North East Europe Cluster, DB Schenker. Od ponad 12 lat pracuje w branży logistycznej, zdobywając doświadczenie, szczególnie w obszarach takich jak zarządzanie przychodem, customer experience oraz optymalizacja procesów. W DB Schenker kieruje zespołem odpowiedzialnym za rozwój produktów w transporcie lądowym w regionie North East Europe. Tworzy innowacyjne rozwiązania logistyczne, które odpowiadają na zmieniające się potrzeby rynku i spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów, wspierając ich w skutecznym i efektywnym rozwijaniu biznesu. Specjalizuje się w budowaniu strategii oraz wdrażaniu rozwiązań z zakresu cyfryzacji i optymalizacji procesów logistycznych. Aktywnie uczestniczy w badaniach nad wykorzystaniem sztucznej inteligencji w zarządzaniu cyklem życia produktów.

Jakub Chyliński

Head of Land Sales North East Europe Cluster, DB Schenker. Od ponad 17 lat związany z działem sprzedaży DB Schenker, gdzie rozwijał swoją karierę od specjalisty sprzedaży rozwiązań logistycznych po stanowisko Head of Land Sales Cluster North East Europe. W tej roli odpowiada za tworzenie i wdrażanie strategii sprzedażowych w siedmiu krajach klastra, koncentrując się na optymalizacji usług i rozwoju biznesu. Dzięki bogatej praktyce doskonale zna specyfikę rynku TSL i potrzeby klientów w obszarze transportu lądowego. Ekspert w zakresie analizy rynku oraz wdrażania innowacyjnych, dedykowanych rozwiązań logistycznych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów. Jego wiedza i praktyczne podejście zapewniają merytoryczne spojrzenie na wyzwania związane z międzynarodową logistyką lądową.

 

Szczegóły organizacyjne webinaru:

Webinar odbędzie się 4 kwietnia 2025 r. o godz. 10.00 i zakończy się o godz. 11.00. Będzie złożony z dwóch części: wykładowej i sesji pytań. Webinar przeznaczony jest do oglądania na żywo, tylko w ustalonym terminie.

Osoby, które zapiszą się na webinar, dzień przed szkoleniem otrzymają w osobnym mailu link, pod którym się on odbędzie. Ponowne przypomnienie przyjdzie na ok. 30 min. przed startem transmisji.

W trakcie trwania webinaru jest możliwość zadawania pytań, które są zgodne z jego tematem i nie wymagają, konsultacji, wyliczeń oraz sprawdzenia rejestrów. Podczas sesji pytań Eksperci odpowiadają na jak największą ich liczbę.

 

Minimalne wymagania sprzętowe:

• Połączenie z Internetem o szybkości 1 Mbps lub wyższej (zalecane połączenie szerokopasmowe) • Dwurdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 2GHz • Min. 2 GB RAM (rekomendujemy 4 GB lub więcej) • System operacyjny Windows 7 lub nowszy (zalecany Windows 10), Mac OS 10.13 (zalecana  najnowsza wersja), Linux, Chrome OS, iOS lub Android • Głośniki, opcjonalnie mikrofon oraz kamera

WSPIERANE PRZEGLĄDARKI: • Google Chrome w wersji 80 i nowszych • Safari 11 i jej nowsze wersje • Opera w wersji 60 i nowszych • Mozilla Firefox w wersji 75 i nowszych  

Zalecana przepustowość dla wydarzeń online: 500 kb/s (download) oraz 1 Mb/s (upload)  

Sprawdź ustawienia swojego komputera przed transmisją webinaru. Zapraszamy do testowego wirtualnego pokoju INFORAKADEMII >>  

 

Organizator webinarium: INFORAKADEMIA

Partnerzy webinaru: INFORLEX, Dziennik Gazeta Prawna, Monitor Księgowego, Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń, Biuletyn VAT, Poradnik Gazety Prawnej, IFK Platforma Księgowych i Kadrowychwww.infor.pl

Firma zrzeszona w Polskiej Izbie Firm Szkoleniowych
Certyfikat 23/03/2021

Autor

Adam Majerski

Head of Products & Solutions North East Europe Cluster, DB Schenker. Od ponad 12 lat pracuje w branży logistycznej, zdobywając doświadczenie, szczególnie w obszarach takich jak zarządzanie przychodem, customer experience oraz optymalizacja procesów. W DB Schenker kieruje zespołem odpowiedzialnym za rozwój produktów w transporcie lądowym w regionie North East Europe. Tworzy innowacyjne rozwiązania logistyczne, które odpowiadają na zmieniające się potrzeby rynku i spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów, wspierając ich w skutecznym i efektywnym rozwijaniu biznesu. Specjalizuje się w budowaniu strategii oraz wdrażaniu rozwiązań z zakresu cyfryzacji i optymalizacji procesów logistycznych. Aktywnie uczestniczy w badaniach nad wykorzystaniem sztucznej inteligencji w zarządzaniu cyklem życia produktów.

Zrealizowane
04 / 04 / 2025 godz. 10:00
Szkolenie dostępne
na Platformie INFORAKADEMIA
Inforakademia
Notyfikacje

Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych szkoleniach? Zgódź się na powiadomienia od wideoakademii

Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE NIE
TAK TAK