Webinarium

Przygotowanie do KSeF w biurze rachunkowym

Praktyczne webinarium INFORAKADEMII

Przygotowanie do KSeF w biurze rachunkowym + certyfikat gwarantowany

Termin: 17 maja 2024 r., godz. 10:00-11:00 

 

Niezależnie od terminu wdrożenia obowiązku wystawiania faktur w KSeF biura rachunkowe muszą się do tego dobrze przygotować. Wypracowanie prawidłowego modelu współpracy z klientami może bowiem sprawić, że KSeF nie utrudni, a ułatwi pracę księgowym. Czego wymagać od klientów? Jak ich przekonać do zmian? Co zmienić w pracy samego biura? – to tylko kilka pytań, na które odpowie ekspert podczas webinarium. Pamiętaj też, że możesz mu zadać swoje pytania na czacie. Zapraszamy!

Program webinarium:

 1. Czy ustawione i funkcjonujące już w biurze rachunkowym automatyzacje, systemy OCR oraz elektroniczne obiegi dokumentów muszą zostać zmienione na potrzeby działania KSeF? 
 2. Czy biura rachunkowe obsługujące klientów „papierowo” będą zmuszone zmienić model współpracy?
 3. Czy w dobie KSeF możliwe będzie przejście w 100% na „bezpapierową” obsługę klientów?
 4. Czy KSeF wymaga od biur rachunkowych tworzenia dokumentów źródłowych?
 5. KSeF – program do wystawiania faktur/program księgowy – czym on właściwie jest?
 6. Pobieranie i przekazywanie dokumentów z KSeF do biura rachunkowego – kto i w jaki sposób ma to robić?
 7. Jakie będą metody współpracy klienta z biurem rachunkowym w dobie KSeF?
 8. Czy biuro rachunkowe musi być upoważnione przez klienta do obsługi KSeF w jego imieniu?
 9. Jaki model współpracy z klientem może usprawnić i przyspieszyć pracę biur rachunkowych?
 10. Jakie ryzyka i obciążenia wiążą się dla biur rachunkowych ze współpracą z klientem w ramach upoważnienia do obsługi KSeF w imieniu podatnika?
 11. KSeF to odciążenie dla przedsiębiorców – biuro rachunkowe pobierze faktury z KSeF i uwzględni je w księgach i ewidencjach podatkowych, bez udziału podatnika – czy na pewno?
 12. Czy może być tak, że pod względem praktycznym KSeF niczego nie zmieni w pracy biura rachunkowego?
 13. Czy można liczyć na to, że MF odpowiednio wyedukuje przedsiębiorców w kwestii działania KSeF? Czy może edukacja klientów w tym zakresie będzie kolejnym niepisanym obowiązkiem księgowych?
 14. Czy w kontekście obowiązkowego KSeF może być konieczna zmiana umów zawartych z klientami?
 15. Jak uświadomić przedsiębiorców, że KSeF to istotne wyzwanie również dla nich samych, a nie tylko biura rachunkowego?
 16. Jakie kroki wdrożeniowe warto podjąć przed wejściem w życie przepisów o KSeF?
 17. Co każda firma powinna przeanalizować i przemyśleć zanim zacznie wystawiać e-faktury?

W drugiej części webinarium ekspert odpowie na pytania uczestników webinarium zadane na czacie.

 

Prowadzący – Piotr Kępisty

Doradca podatkowy i prawnik; twórca bloga zrozumvat.pl, zawierającego praktyczne materiały edukacyjne z zakresu VAT. Autor tradycyjnych publikacji prasowych (m.in. w Rzeczpospolitej oraz Rachunkowości – piśmie Stowarzyszenia Księgowych w Polsce). Współautor książek o rozliczaniu VAT w nieruchomościach, w branży TSL oraz komentarzy do zmian. W ramach spółki Tributis Group doradza w podatku od towarów i usług. Doświadczony wykładowca w tematyce VAT.

 

Korzyści dla uczestników webinarium:

 • Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy wyjątkowy PREZENT! Weź udział w webinarium i otrzymaj 30-dniowy dostęp do wydania cyfrowego Dziennika Gazety Prawnej!
 • Osoby uczestniczące w webinarium mają możliwość zadawania pytań Ekspertowi.
 • Materiał szkoleniowy będzie można pobrać w trakcie trwania webinarium.
 • Po webinarium uczestnicy webinarium otrzymają retransmisję szkolenia. Retransmisja dostępna będzie przez 365 dni.
 • Każdy z uczestników otrzyma imienny certyfikat oraz materiały szkoleniowe przygotowane przez Eksperta.
 • Możliwość sprawdzenia ustawień komputera przed transmisją webinarium. 

 

Szczegóły organizacyjne webinarium:

Webinarium odbędzie się 17 maja 2024 r. o godz. 10.00 i zakończy się o godz. 11.00. Będzie złożone z dwóch części: wykładowej i sesji pytań. Webinarium przeznaczone jest do oglądania na żywo, tylko w ustalonym terminie.

Osoby, które zakupią webinarium, dzień przed szkoleniem otrzymają w osobnym mailu link, pod którym odbędzie się webinarium. Ponowne przypomnienie przyjdzie na ok. 30 min. przed startem transmisji.

W trakcie trwania webinarium jest możliwość zadawania pytań, które są zgodne z tematem webinarium i nie wymagają konsultacji, wyliczeń oraz sprawdzenia przepisów szczegółowych. Podczas sesji pytań Ekspert odpowie na jak największą liczbę pytań zadanych przez uczestników .

 

 Minimalne wymagania sprzętowe:

• Połączenie z Internetem o szybkości 1 Mbps lub wyższej (zalecane połączenie szerokopasmowe) • Dwurdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 2GHz • Min. 2 GB RAM (rekomendujemy 4 GB lub więcej) • System operacyjny Windows 7 lub nowszy (zalecany Windows 10), Mac OS 10.13 (zalecana  najnowsza wersja), Linux, Chrome OS, iOS lub Android • Głośniki, opcjonalnie mikrofon oraz kamera

WSPIERANE PRZEGLĄDARKI: • Google Chrome w wersji 80 i nowszych • Safari 11 i jej nowsze wersje • Opera w wersji 60 i nowszych • Mozilla Firefox w wersji 75 i nowszych  

Zalecana przepustowość dla wydarzeń online: 500 kb/s (download) oraz 1 Mb/s (upload)  

Sprawdź ustawienia swojego komputera przed transmisją webinarium. Zapraszamy do testowego wirtualnego pokoju INFORAKADEMII >>  

 

Organizator webinarium: INFORAKADEMIA

Partnerzy webinarium: INFORLEX, Dziennik Gazeta Prawna, Monitor Księgowego, Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń, Biuletyn VAT, Poradnik Gazety Prawnej, IFK Platforma Księgowych i Kadrowychwww.infor.pl

Firma zrzeszona w Polskiej Izbie Firm Szkoleniowych
Certyfikat 23/03/2021

Czas: 1 godzina
Start: 2024-05-17, 10:00
Koniec: 2024-05-17, 11:00

Autor

Piotr Kępisty

 

Doradca podatkowy i prawnik, twórca bloga zrozumvat.pl, zawierającego praktyczne materiały edukacyjne z zakresu VAT. Autor tradycyjnych publikacji prasowych (m.in. w Rzeczpospolitej oraz Rachunkowości – piśmie Stowarzyszenia Księgowych w Polsce). Współautor książek o rozliczaniu VAT w nieruchomościach, w branży TSL oraz komentarzy do zmian. W ramach spółki Tributis Group doradza w podatku od towarów i usług. Doświadczony wykładowca w tematyce VAT.
Inforakademia
Notyfikacje

Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych szkoleniach? Zgódź się na powiadomienia od wideoakademii

Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE NIE
TAK TAK