Lista webinariów

INFORAKADEMIA biur rachunkowych

Zapraszamy Państwa do udziału w INFORAKADEMII biur rachunkowych . To wyjątkowe wydarzenie dedykowane głównym księgowym, biurom rachunkowym, przedstawicielom kadry zarządzającej w ramach, którego eksperci praktycy wprowadzą Państwa w tajniki związane ze zmianami w prawie, które już obowiązują lub są planowane do wprowadzenia w 2020 r.

INFORAKADEMIA biur rachunkowych to:

 • 10 wyjątkowo angażujących webinariów,
 • sesje pytań i odpowiedzi na żywo,
 • 10 podcastów, czyli wywiadów z Ekspertami dostępnych przez Internet, których można słuchać wszędzie,
 • wideoporady z ekspertami Inforakademii,
 • materiały merytoryczne w PDF,
 • zestawy aktów prawnych i wzory dokumentów.

W każdym miesiącu otrzymają Państwo od nas nową porcję wiedzy w postaci webinariów, podcastów oraz wideoporad.

W programie m.in. znajdą się takie tematy jak:

 • Koszty 2020 a VAT - Wideoszkolenie
 • Mały ZUS -  Wideoszkolenie
 • Nowa matryca stawek VAT i wiążąca informacja stawkowa (termin: 12 marca, godz. 10:00-11.00),
 • PIT – problemy z rozliczeniem rocznym, ulgi podatkowe,
 • Zasiłki z ubezpieczeń społecznych,
 • JPK-VAT w nowej formie,
 • Ceny transferowe,
 • Kontrola zwolnień lekarskich,
 • Przygotowanie do zamknięcia roku podatkowego i bilansowego,
 • VAT, PIT i CIT 2021.

Eksperci z którymi współpracujemy:

Radosław Kowalski, Doradca podatkowy

Janina Fornalik, Doradca podatkowy

Paweł Ziółkowski, Prawnik

Mirosław Siwiński,Doradca podatkowy

Takáts Gyöngyvér, Księgowa z licencją MF

Piotr Wojciechowski, Adwokat

UWAGA!

Wszystkie materiały w ramach INFORAKADEMII biur rachunkowych dostępne w INFORLEX Biuro Rachunkowe wersja Superpremium.

Szczegóły organizacyjne:

 • INFORAKADEMIA biur rachunkowych trwa 12 miesięcy. W każdym miesiącu na adres mailowy podany w zgłoszeniu Klient otrzyma dostęp do 1 webinarium na żywo, 1 podcastu oraz 3 wideporad zgodnie z programem INFORAKADEMII biur rachunkowych
 • Każde webinarium będzie złożone z dwóch części: wykładowej i sesji pytań. Webinarium jest przeznaczone do oglądania na żywo, tylko w ustalonym terminie. Osoby, które zapiszą się na webinarium, dzień przed otrzymują w osobnym mailu link do webinarium. W trakcie trwania webinarium jest możliwość zadawania pytań, które są zgodne z tematem webinarium i nie wymagają, konsultacji, wyliczeń oraz sprawdzenia rejestrów. Podczas sesji pytań Ekspert odpowie na jak największą ich ilość.
 • Dodatkowo po każdym webinarium Uczestnicy na adres mailowy otrzymają dostęp do retransmisji (z której korzystać mogą w dowolnym czasie), pakiet materiałów dydaktycznych i wzorów dokumentów niezbędnych w codziennej pracy.
 • Link do wysłuchania podcastu otrzymają Państwo nie później niż cztery dni po obejrzeniu webinarium na żywo.

Autor

WebAkademia

24 / 01 / 2020 godz. 10:00
cena: 399 zł
Oglądaj webinarium Oglądaj Oglądaj
Nowa matryca stawek VAT i wiążąca informacja stawkowa

Praktyczny webinar INFORAKADEMII

Nowa matryca stawek VAT i wiążąca informacja stawkowa

+ Certyfikat gwarantowany

 

Program:

1. Istotna rola Wiążących Informacji Stawkowych

 • Pierwsze rady praktyczne
 • Wniosek i koszty
 • Ochrona
 • Terminy i wygaśnięcie
 • Świadczenia złożone
 • WIS a obowiązkowy split payment

 

2. Matryca stawek

 • Stosowanie różnych klasyfikacji statystycznych
 • Najważniejsze zmiany w nowo wprowadzonych klasyfikacjach.
 • Wyroby objęte obowiązkowym split payment – najważniejsze wątpliwości

 

Prowadzący:

Mirosław Siwiński

Ekspert Inforakademia.pl, jest Partnerem w Advicero Nexia. Doradca podatkowy oraz radca prawny z bogatym doświadczeniem w obsłudze postępowań i wydawaniu opinii. Posiada prawie 20 lat doświadczenia zawodowego. Specjalizuje się szczególnie w zagadnieniach dotyczących podatku od towarów i usług, podatku akcyzowego, podatków dochodowych, czy przeprowadzaniu analizy podatkowej. Mirosław posiada również doświadczenie w zagadnieniach z pogranicza prawa cywilnego i podatkowego oraz postępowaniach przed organami podatkowymi, sądami administracyjnymi, a także Trybunałem Sprawiedliwości UE. Zajmuje się również sporządzaniem opinii i pism procesowych z zakresu prawa administracyjnego, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii dotacji oświatowych i transportu drogowego. Posiada też rozległe doświadczenie procesowe w sprawach ubezpieczeń społecznych, cywilnych i prawa pracy. Jest autorem i współautorem publikacji książkowych o tematyce podatkowej, w szczególności „Komentarza do podatku od towarów i usług” oraz „Komentarza do podatku akcyzowego” oraz licznych cyklicznych publikacji w prasie codziennej, branżowej oraz na portalach internetowych. Specjalizuje się szczególnie w komentarzach oraz prelekcjach w zakresie podatku VAT, podatku akcyzowego, analizy podatkowej oraz postępowań podatkowych. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Doradza w języku polskim i angielskim.

 

Korzyści dla uczestników webinarium:

Możliwość zadawania pytań podczas webinarium.

Materiał szkoleniowy dostępny do pobrania w trakcie trwania webinarium.

Retransmisja webinarium i materiały szkoleniowe przesłane mailem po szkoleniu.

Gwarancja otrzymania certyfikatu

 

Organizator webinarium: INFORAKADEMIA

Szczegóły organizacyjne
Webinarium odbędzie się 12 marca 2020 r. o godz. 10.00 i zakończy się o godz. 11.00. Będzie złożone z dwóch części: wykładowej i sesji pytań. Webinarium jest przeznaczone do oglądania na żywo, tylko w ustalonym terminie. Osoby, które zapiszą się na webinarium, dzień przed otrzymują w osobnym mailu link do webinarium. W trakcie trwania webinarium jest możliwość zadawania pytań, które są zgodne z tematem webinarium i nie wymagają, konsultacji, wyliczeń oraz sprawdzenia rejestrów. Podczas sesji pytań Ekspert odpowie na jak największą ich ilość. Minimalne wymagania sprzętowe: Procesor 1.4GHz Intel® Pentium® 4 i wyżej. Pamięć operacyjna RAM 512MB (1GB zalecane) dla Windows 7 lub Windows 8. System Operacyjny WIN98, WIN2000, WIN XP, WIN XP PRO i inne systemy operacyjne. Microsoft Internet Explorer 8 lub nowszy; Windows Edge browser; Mozilla Firefox; Google Chrome. Adobe® Flash® Player 13.0+ Video PC: karta graficzna min. 8 MB pamięci. Dźwięk PC: karta dźwiękowa. Łącze Internetowe 512Kbps (zalecane połączenie przewodowe).

Aktualna oferta szkoleń na www.inforakademia.pl


INFORAKADEMIA to największa na rynku baza specjalistycznej, codziennie aktualizowanej wiedzy opracowanej przez ekspertów praktyków, w formie wideoszkoleń, wideoporad i webinariów. Idealny sposób na uzupełnienie wiedzy o zmianach w prawie.

Autor

Mirosław Siwiński

Doradca podatkowy oraz radca prawny z bogatym doświadczeniem w obsłudze postępowań i wydawaniu opinii. Partner w Advicero Nexia. Posiada prawie 20 lat doświadczenia zawodowego. Specjalizuje się szczególnie w zagadnieniach dotyczących podatku od towarów i usług, podatku akcyzowego, podatków dochodowych czy przeprowadzaniu analizy podatkowej. Ma również doświadczenie w zagadnieniach z pogranicza prawa cywilnego i podatkowego oraz postępowaniach przed organami podatkowymi, sądami administracyjnymi, a także Trybunałem Sprawiedliwości UE. Zajmuje się również sporządzaniem opinii i pism procesowych z zakresu prawa administracyjnego, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii dotacji oświatowych i transportu drogowego. Ma rozległe doświadczenie procesowe w sprawach ubezpieczeń społecznych, cywilnych i prawa pracy. Jest autorem i współautorem publikacji książkowych o tematyce podatkowej, w szczególności „Komentarza do podatku od towarów i usług” oraz „Komentarza do podatku akcyzowego” oraz licznych cyklicznych publikacji w prasie codziennej, branżowej oraz na portalach internetowych. Specjalizuje się w komentarzach oraz prelekcjach w zakresie podatku VAT, podatku akcyzowego, analizy podatkowej oraz postępowań podatkowych. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Doradza w języku polskim i angielskim.

12 / 03 / 2020 godz. 10:00
cena: 99 zł
Oglądaj webinarium Oglądaj Oglądaj
Quick fixes - czyli zmiany VAT w obrocie wewnątrzunijnym 2020

Praktyczny webinar INFORAKADEMII

Quick fixes - czyli zmiany VAT w obrocie wewnątrzunijnym 2020

+ Certyfikat gwarantowany

 

Program:

 • Skutki braku implementacji "Quick fixes" w polskiej ustawie o VAT od 1.1.2020
 • Nowe wymogi materialne dla 0% stawki VAT w dostawach wewnątrzwspólnotowych
 • Zmiany w zakresie dokumentowania wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów
 • Opodatkowanie VAT transakcji łańcuchowych
 • Dostawa do magazynu konsygnacyjnego typu call-off

 

Prowadząca:

Janina Fornalik

Ekspert Inforakademia.pl, doradca podatkowy, partner w spółce doradztwa podatkowego MDDP; doradztwem podatkowym zajmuje się od kilkunastu lat, poprzednio w międzynarodowych firmach doradczych; specjalizuje się w zagadnieniach związanych z podatkiem VAT, m.in. w działalności jednostek samorządu terytorialnego; doradza samorządom w kwestiach dotyczących rozliczania podatku VAT w bieżącej działalności, w zakresie realizowanych inwestycji oraz w ramach przekształceń, reprezentuje w postępowaniach podatkowych i sądowych; jest autorką licznych publikacji o tematyce prawnopodatkowej.

 

Korzyści dla uczestników webinarium:

Osoby uczestniczące w webinarium mają możliwość zadawania pytań.

Materiał szkoleniowy będzie można pobrać w trakcie trwania webinarium.

Retransmisja webinarium i materiały szkoleniowe przesłane mailem po szkoleniu.

Gwarancja otrzymania certyfikatu.

 

Organizator webinarium: INFORAKADEMIA

Szczegóły organizacyjne
Webinarium odbędzie się 19 marca 2020 r. o godz. 12.00 i zakończy się o godz. 12.00. Będzie złożone z dwóch części: wykładowej i sesji pytań. Webinarium jest przeznaczone do oglądania na żywo, tylko w ustalonym terminie. Osoby, które zapiszą się na webinarium, dzień przed otrzymują w osobnym mailu link do webinarium. W trakcie trwania webinarium jest możliwość zadawania pytań, które są zgodne z tematem webinarium i nie wymagają, konsultacji, wyliczeń oraz sprawdzenia rejestrów. Podczas sesji pytań Ekspert odpowie na jak największą ich ilość. Minimalne wymagania sprzętowe: Procesor 1.4GHz Intel® Pentium® 4 i wyżej. Pamięć operacyjna RAM 512MB (1GB zalecane) dla Windows 7 lub Windows 8. System Operacyjny WIN98, WIN2000, WIN XP, WIN XP PRO i inne systemy operacyjne. Microsoft Internet Explorer 8 lub nowszy; Windows Edge browser; Mozilla Firefox; Google Chrome. Adobe® Flash® Player 13.0+ Video PC: karta graficzna min. 8 MB pamięci. Dźwięk PC: karta dźwiękowa. Łącze Internetowe 512Kbps (zalecane połączenie przewodowe).

Aktualna oferta webinariów na www.inforakademia.pl


INFORAKADEMIA to największa na rynku baza specjalistycznej, codziennie aktualizowanej wiedzy opracowanej przez ekspertów praktyków, w formie wideoszkoleń, wideoporad i webinariów. Idealny sposób na uzupełnienie wiedzy o zmianach w prawie.

Autor

Janina Fornalik

Doradca podatkowy, partner w spółce doradztwa podatkowego MDDP; doradztwem podatkowym zajmuje się od kilkunastu lat, poprzednio w międzynarodowych firmach doradczych; specjalizuje się w zagadnieniach związanych z podatkiem VAT, m.in. w działalności jednostek samorządu terytorialnego; doradza samorządom w kwestiach dotyczących rozliczania podatku VAT w bieżącej działalności, w zakresie realizowanych inwestycji oraz w ramach przekształceń, reprezentuje w postępowaniach podatkowych i sądowych; jest autorką licznych publikacji o tematyce prawnopodatkowej.

19 / 03 / 2020 godz. 12:00
cena: 99 zł
Oglądaj webinarium Oglądaj Oglądaj
Zobacz archiwum
Notyfikacje

Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych szkoleniach? Zgódź się na powiadomienia od wideoakademii

Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE NIE
TAK TAK