Webinarium

Opodatkowanie działań promocyjnych

Praktyczne webinarium INFORAKADEMII

Opodatkowanie działań promocyjnych + certyfikat gwarantowany

Termin: 20 października 2023, w godz. 10:00-11:00

 

Opodatkowanie działań promocyjnych, sprzedażowych, reklamowych czy reprezentacyjnych to cały czas zagadnienie, które może przyprawiać księgowych o ból głowy. Z jednej strony kreatywni pracownicy działów marketingu czy sprzedaży, nastawieni na pozyskiwanie klientów i poprawę relacji, a z drugiej twarde realia fiskalne, w których czasami nadmiernie proklienckie nastawienie osób zajmujących się sprzedażą może ściągnąć kłopoty podatkowe. I nie tylko na pracodawców, ale również klientów czy potencjalnych klientów. Webinarium ma pomóc pogodzić ogień z wodą, znaleźć dobre, a przynajmniej akceptowalne, wyjścia podatkowe z trudnych sytuacji. Przede wszystkim jednak wskazać, jak prawidłowo identyfikować skutki podatkowe, by uchronić wszystkich zainteresowanych przed negatywnymi konsekwencjami.

 

Program webinarium:

 1. Reklama, reprezentacja, sponsoring, działania marketingowo-promocyjne i sprzedażowe a prawo podatkowe – o czym zawsze należy pamiętać podejmując działania mające intensyfikować sprzedaż?
 2. Bardzo ważne jest odróżnianie reklamy, działań sprzedażowych od reprezentacji – jeżeli tak, to dlaczego i jak to efektywnie robić, by nie popaść w problemy podatkowe?
 3. Koszty szeroko rozumianych działań promocyjnych
 4. Przychody adresatów działań – w jakich okolicznościach mogą wystąpić, kiedy korzystają ze zwolnienia od podatku dochodowego, a kiedy podatek może zapłacić organizator działań?
 5. Nieodpłatne świadczenia a VAT
 6. Sponsoring w podatkach – i tym razem nie chodzi o ulgę wprowadzoną Polskim Ładem! 
 7. Sprzedaż premiowa, programy lojalnościowe, konkursy promocyjne, działania do nich podobne, a jednak innego rodzaju – jak odróżniać i jak wyznaczać skutki podatkowe?
 8. Wykorzystanie alkoholu w działaniach promocyjnych a podatki
 9. Podsumowanie i krótkie wskazanie na to, o czym jeszcze nie porozmawialiśmy, a o czym warto chociaż wspomnieć

W drugiej części webinarium ekspert odpowie na pytania uczestników spotkania zadane na czacie.

 

Prowadzący: Radosław Kowalski

Prawnik, doradca podatkowy, właściciel kancelarii doradztwa podatkowego, wcześniej kierownik działu windykacji w jednej z największych firm teleinformatycznych. Specjalizuje się w zagadnieniach podatkowych. Autor licznych publikacji, doświadczony wykładowca i szkoleniowiec.

 

Korzyści dla uczestników webinarium:

 • Wyjątkowy PREZENT! Weź udział w webinarium i otrzymaj 30-dniowy dostęp do wydania cyfrowego Dziennika Gazety Prawnej!
 • Osoby uczestniczące w webinarium mają możliwość zadawania pytań Ekspertowi.
 • Materiał szkoleniowy będzie można pobrać w trakcie trwania webinarium.
 • Po webinarium uczestnicy otrzymają retransmisję szkolenia. Retransmisja dostępna będzie przez 365 dni.
 • Każdy z uczestników otrzyma imienny certyfikat oraz materiały szkoleniowe przygotowane przez Eksperta.
 • Możliwość sprawdzenia ustawień komputera przed transmisją webinarium. Zapraszamy do testowego wirtualnego pokoju INFORAKADEMII >> 

 

Retransmisje webinariów INFORAKADEMII wzbogacą zasoby Platformy INFORAKADEMIA. Dlatego, jeśli zaplanowany termin webinarium Ci nie odpowiada, polecamy zakup abonamentu Platformy INFORAKADEMIA. Znajdziesz na niej nie tylko retransmisję tego webinarium, lecz także 400 wideoszkoleń oraz 1000 wideoporad z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń, podatków dochodowych, VAT i sektora publicznego. Sprawdź opcje zakupu abonamentu Platformy INFORAKADEMIA >>

 

Szczegóły organizacyjne webinarium: 

Webinarium odbędzie się 20 października 2023 r. o godz. 10.00 i zakończy się o godz. 11.00. Będzie złożone z dwóch części: wykładowej i sesji pytań. Webinarium przeznaczone jest do oglądania na żywo, tylko w ustalonym terminie.

Osoby, które zakupią webinarium, dzień przed szkoleniem otrzymają w osobnym mailu link, pod którym odbędzie się webinarium. Ponowne przypomnienie przyjdzie na ok. 30 min. przed startem transmisji.

W trakcie trwania webinarium jest możliwość zadawania pytań, które są zgodne z tematem webinarium i nie wymagają konsultacji, wyliczeń czy sięgania do przepisów szczegółowych. Podczas sesji pytań Ekspert odpowie na jak największą liczbę pytań.

 

Minimalne wymagania sprzętowe:

Procesor 1.4GHz Intel® Pentium® 4 i wyżej. Pamięć operacyjna RAM 512MB (1GB zalecane) dla Windows 7 lub Windows 8. System Operacyjny WIN98, WIN2000, WIN XP, WIN XP PRO i inne systemy operacyjne. Microsoft Internet Explorer 8 lub nowszy; Windows Edge browser; Mozilla Firefox; Google Chrome. Adobe® Flash® Player 13.0+ Video PC: karta graficzna min. 8 MB pamięci. Dźwięk PC: karta dźwiękowa. Łącze Internetowe 512Kbps (zalecane połączenie przewodowe).

Sprawdź ustawienia swojego komputera przed transmisją webinarium. Zapraszamy do testowego wirtualnego pokoju INFORAKADEMII >>  

 

Organizator webinarium: INFORAKADEMIA

Partnerzy webinarium: INFORLEX, Dziennik Gazeta Prawna, Monitor Księgowego, Biuletyn VAT, Poradnik Gazety Prawnej, IFK Platforma Księgowych i Kadrowych, www.infor.pl

Firma zrzeszona w Polskiej Izbie Firm Szkoleniowych
Certyfikat 23/03/2021

Czas: 1 godzina
Start: 2023-10-20, 10:00
Koniec: 2023-10-20, 11:00

Autor

Radosław Kowalski

 

Prawnik, doradca podatkowy, właściciel kancelarii doradztwa podatkowego, wcześniej kierownik działu windykacji w jednej z największych firm teleinformatycznych. Specjalizuje się w zagadnieniach podatkowych. Autor licznych publikacji, doświadczony wykładowca i szkoleniowiec.
Inforakademia
Notyfikacje

Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych szkoleniach? Zgódź się na powiadomienia od wideoakademii

Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE NIE
TAK TAK