Webinarium

Nieodpłatne świadczenia a przychód pracownika – prezent dla pracownika czy fiskusa?

Praktyczne webinarium INFORAKADEMII

Nieodpłatne świadczenia a przychód pracownika – prezent dla pracownika czy fiskusa? + certyfikat gwarantowany

Termin: 17 maja 2023 r. o godz. 10:00-11:00

 

Świadczenia dla pracowników i przychód z nimi związany to stale powracający temat. Wątpliwości budzi nie tylko to „co”, ale też „kiedy” darmowe świadczenie generuje przychód po stronie pracownika. Dotyczy to zarówno jednorazowych, incydentalnie przekazywanych świadczeń, jak też dysponowanych w ramach zaplanowanych i rozbudowanych programów. Co ciekawe, zarówno interpretacje Dyrektora KIS, jak i orzeczenia sądów administracyjnych potrafią zaskoczyć. Niekiedy korzystne, zdawałoby się, wykładnie finalnie zaskakują którąś ze stron lub też nie satysfakcjonują ani dającego, ani biorącego.

W czasie webinarium prowadzący, posługując się praktycznymi przykładami, wyjaśni jakie świadczenia powodują uzyskanie przychodu przez pracownika oraz kiedy ten przychód powstaje. Podpowie również, jak można rozwiązać problem, gdy pracownik nie zgadza się z pracodawcą co do tego, że uzyskane przez niego świadczenie generuje przychód podatkowy.

Webinarium jest skierowane zarówno do pracowników działów kadr i księgowości firm sektora prywatnego, jak i jednostek budżetowych.

 

W programie webinarium:

1. Prezent dla pracownika – jak to jest z tym przychodem z nieodpłatnego świadczenia?

2. Które darmowe świadczenia generują przychód pracownika?

3. W przypadku których nieodpłatnych świadczeń można uniknąć przychodu i jak to zrobić?

4. Darowizna od pracodawcy a brak PIT – to się sprawdza, ale nie zawsze

5. Jeżeli przychód, to kiedy? Kontrowersyjne orzeczenie NSA dotyczące programów kafeteryjnych

6. Wartość przychodu z nieodpłatnego świadczenia: właściwa metoda jako klucz do identyfikacji kwoty przychodu

7. Pracodawca jako płatnik PIT od nieodpłatnych świadczeń pracownika

 

Ostatnie 10 minut naszego spotkania przeznaczymy na Państwa pytania.

 

Prowadzący: Radosław Kowalski

Prawnik, doradca podatkowy, właściciel kancelarii doradztwa podatkowego, wcześniej kierownik działu windykacji w jednej z największych firm teleinformatycznych. Specjalizuje się w zagadnieniach podatkowych. Autor licznych publikacji, doświadczony wykładowca i szkoleniowiec.

 

Korzyści dla uczestników webinarium:

Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy wyjątkowy PREZENT! Weź udział w webinarium i otrzymaj 30-dniowy dostęp do wydania cyfrowego Dziennika Gazety Prawnej!

Osoby uczestniczące w webinarium mają możliwość zadawania pytań Ekspertowi.

Materiał szkoleniowy będzie można pobrać w trakcie trwania webinarium.

Po webinarium uczestnicy webinarium otrzymają retransmisję szkolenia. Retransmisja dostępna będzie przez 365 dni.

Każdy z uczestników otrzyma imienny certyfikat oraz materiały szkoleniowe przygotowane przez Eksperta.

Możliwość sprawdzenia ustawień komputera przed transmisją webinarium. Zapraszamy do testowego wirtualnego pokoju INFORAKADEMII >> 

 


Retransmisje webinariów INFORAKADEMII wzbogacą zasoby Platformy INFORAKADEMIA. Jeśli zaplanowany termin webinarium nie odpowiada Ci, polecamy zakup abonamentu Platformy INFORAKADEMIA. Znajdziesz na niej nie tylko retransmisję tego webinarium, lecz także 400 wideoszkoleń oraz 1000 wideoporad z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń, podatków dochodowych, VAT i sektora publicznego. Sprawdź opcje zakupu abonamentu Platformy INFORAKADEMIA >>


Szczegóły organizacyjne webinarium:

Webinarium odbędzie się 17 maja 2023 r. o godz. 10.00 i zakończy się o godz. 11.00. Będzie złożone z dwóch części: wykładowej i sesji pytań. Webinarium przeznaczone jest do oglądania na żywo, tylko w ustalonym terminie.

Osoby, które zakupią webinarium, dzień przed szkoleniem otrzymają w osobnym mailu link, pod którym odbędzie się webinarium. Ponowne przypomnienie przyjdzie na ok. 30 min. przed startem transmisji.

W trakcie trwania webinarium jest możliwość zadawania pytań, które są zgodne z tematem webinarium i nie wymagają, konsultacji, wyliczeń oraz sprawdzenia rejestrów. Podczas sesji pytań Ekspert odpowie na jak największą ich ilość.

 

Minimalne wymagania sprzętowe:

Procesor 1.4GHz Intel® Pentium® 4 i wyżej. Pamięć operacyjna RAM 512MB (1GB zalecane) dla Windows 7 lub Windows 8. System Operacyjny WIN98, WIN2000, WIN XP, WIN XP PRO i inne systemy operacyjne. Microsoft Internet Explorer 8 lub nowszy; Windows Edge browser; Mozilla Firefox; Google Chrome. Adobe® Flash® Player 13.0+ Video PC: karta graficzna min. 8 MB pamięci. Dźwięk PC: karta dźwiękowa. Łącze Internetowe 512Kbps (zalecane połączenie przewodowe).

Sprawdź ustawienia swojego komputera przed transmisją webinarium. Zapraszamy do testowego wirtualnego pokoju INFORAKADEMII >>  

 

Organizator webinarium: INFORAKADEMIA

Partnerzy webinarium: INFORLEX, Dziennik Gazeta Prawna, Monitor Księgowego, Biuletyn VAT, Poradnik Gazety Prawnej, IFK Platforma Księgowych i Kadrowychwww.infor.pl

Firma zrzeszona w Polskiej Izbie Firm Szkoleniowych
Certyfikat 23/03/2021

Czas: 1 godzina
Start: 2023-05-17, 10:00
Koniec: 2023-05-17, 11:00

Autor

Radosław Kowalski

 

Prawnik, doradca podatkowy, właściciel kancelarii doradztwa podatkowego, wcześniej kierownik działu windykacji w jednej z największych firm teleinformatycznych. Specjalizuje się w zagadnieniach podatkowych. Autor licznych publikacji, doświadczony wykładowca i szkoleniowiec.
Notyfikacje

Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych szkoleniach? Zgódź się na powiadomienia od wideoakademii

Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE NIE
TAK TAK