Webinarium

Nowy JPK_VAT - pierwsza ewidencja

Praktyczne webinarium INFORAKADEMII

Nowy JPK_VAT - pierwsza ewidencja

+ Certyfikat gwarantowany

 

W październiku 2020 r. wszedł w życie dwukrotnie przekładany nowy JPK_VAT. Nowe narzędzie raportowania wielu dodatkowych informacji na potrzeby podatku VAT, ale nie tylko. Poza dodatkowymi informacjami i danymi, które podatnicy muszą dostarczyć organom podatkowym, zmieniło się wiele w samym sposobie składania lub wykazywania poszczególnych czynności lub dokumentów. Co gorsze, przepisy są źle napisane, a objaśnienia do nich wielu rzeczy nie wyjaśniają. Podatnicy mają wątpliwości dotyczących zasad wykazywania poszczególnych danych, a objaśnienia resortu finansów często stoją w jawnej sprzeczności z obowiązującymi przepisami. Na dodatek w wielu miejscach są wewnętrznie sprzeczne. Składany przez podatników po raz pierwszy nowy JPK_VAT będzie więc wiązał się z wieloma problemami i wątpliwościami, za które będą mogły potencjalnie grozić również nowe kary i sankcje.

Szkolenie jest adresowane: do księgowych, głównych księgowych, doradców podatkowych i innych osób odpowiedzialnych w firmach i innych podmiotach będących podatnikami VAT za przygotowanie danych na potrzeby JPK_VAT.

 

Plan webinarium:

Kogo dotyczy obowiązek składania nowego JPK_VAT i jakie terminy obowiązują podatników?

Korekty w ramach nowego JPK_VAT vs. korekty okresów do września 2020 r. włącznie

Podatnik miesięczny a podatnik kwartalny – różnice w JPK_VAT

„Zerowa” deklaracja a nowy JPK_VAT

Najbardziej istotne różnice pomiędzy dotychczasowym a nowym JPK_VAT

Nowe oznaczenia – objaśnienia MF vs przepisy: co i jak stosować i co za to grozi?

Korekta JPK_VAT – autokorekta vs korekta wymuszona: terminy, sankcje, czy koniecznie z „czynnym żalem”?

Czy w JPK_VAT będą występowały błędy „mniejszej wagi”?

Odpowiedzi na pytania uczestników webinarium

                                     

Prowadzący:

Radosław Kowalski

Prawnik, doradca podatkowy, właściciel kancelarii doradztwa podatkowego, wcześniej kierownik działu windykacji w jednej z największych firm teleinformatycznych. Specjalizuje się w zagadnieniach podatkowych. Autor licznych publikacji, doświadczony wykładowca i szkoleniowiec.

 

Korzyści dla uczestników webinarium:

Osoby uczestniczące w webinarium mają możliwość zadawania pytań.

Materiał szkoleniowy będzie można pobrać w trakcie trwania webinarium.

Uczestnicy webinarium otrzymają maila z linkiem do retransmisji i materiałami szkoleniowymi.

Gwarancja otrzymania certyfikatu.

 

Retransmisja webinarium wzbogaci zasoby Platformy INFORAKADEMII. Dlatego jeśli zaplanowany termin webinarium nie odpowiada Tobie, polecamy zakup dostępu do Platformy INFORAKADEMII (www.inforakademia.pl). Znajdziesz na niej nie tylko retransmisję tego webinarium, ale również 3 tys. materiałów wideo dla Księgowych i Kadrowych (w tym aż 1 700 szkoleń). Wśród ostatnio dodanych szkoleń są m.in.: Nowy JPK_VAT i kody GTU, Klasyfikacja budżetowa wydatków majątkowych, Klasyfikacja budżetowa wydatków bieżących – problemy w praktyce, Quick fixes - czyli zmiany VAT w obrocie wewnątrzunijnym, 2020 Biała lista podatników VAT – uproszczenia od lipca 2020, cykl 15 szkoleń dotyczących zagadnień związanych z pandemią koronawirusa i rozwiązań kolejnych tarczy antykryzysowych (zarówno z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń, jak i podatków), Koszty w firmie 2020, Ulga B+R, PPK w praktyce, Umowy zlecenia 2020. Platforma INFORAKADEMIA to największa baza certyfikowanych szkoleń dla księgowych i kadrowych. Dowiedz się więcej ->  www.sklep.infor.pl/webinaria

 


Szczegóły organizacyjne webinarium:

Webinarium odbędzie się 17 listopada 2020 r. o godz. 12.00 i zakończy się o godz. 13.00. Będzie złożone z dwóch części: wykładowej i sesji pytań. Webinarium jest przeznaczone do oglądania na żywo, tylko w ustalonym terminie.

Osoby, które zakupią webinarium, dzień przed szkoleniem otrzymają w osobnym mailu link, pod którym odbędzie się webinarium. Ponowne przypomnienie przyjdzie na ok. 30 min. przed startem transmisji.

W trakcie trwania webinarium jest możliwość zadawania pytań, które są zgodne z tematem webinarium i nie wymagają, konsultacji, wyliczeń oraz sprawdzenia rejestrów. Podczas sesji pytań Ekspert odpowie na jak największą ich ilość.

Minimalne wymagania sprzętowe: Procesor 1.4GHz Intel® Pentium® 4 i wyżej. Pamięć operacyjna RAM 512MB (1GB zalecane) dla Windows 7 lub Windows 8. System Operacyjny WIN98, WIN2000, WIN XP, WIN XP PRO i inne systemy operacyjne. Microsoft Internet Explorer 8 lub nowszy; Windows Edge browser; Mozilla Firefox; Google Chrome. Adobe® Flash® Player 13.0+ Video PC: karta graficzna min. 8 MB pamięci. Dźwięk PC: karta dźwiękowa. Łącze Internetowe 512Kbps (zalecane połączenie przewodowe).


Organizator webinarium: INFORAKADEMIA

Partnerzy webinarium: Dziennik Gazeta Prawna, INFORLEX, Monitor Księgowego, Biuletyn VAT, Poradnik Gazety Prawnej, www.infor.pl

 

Czas: 1 godzina
Start: 2020-11-17, 12:00
Koniec: 2020-11-17, 13:00

Autor

Radosław Kowalski

 

Prawnik, doradca podatkowy, właściciel kancelarii doradztwa podatkowego, wcześniej kierownik działu windykacji w jednej z największych firm teleinformatycznych. Specjalizuje się w zagadnieniach podatkowych. Autor licznych publikacji, doświadczony wykładowca i szkoleniowiec.
Notyfikacje

Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych szkoleniach? Zgódź się na powiadomienia od wideoakademii

Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE NIE
TAK TAK