Webinarium

RODO - trudne przypadki, najczęstsze błędy, pierwsze kary

Praktyczny webinar INFORAKADEMII

RODO - trudne przypadki, najczęstsze błędy, pierwsze kary

+ Certyfikat gwarantowany

 

Wejście w życie nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych skutkowało istotnymi zmianami w większości polskich firm. Organizacje poniosły duże wydatki finansowe na dostosowanie do nowych przepisów, a oprócz pieniędzy zainwestowały również swój czas. Firmy miały okazję, aby wdrożyć w swojej działalności podejście procesowe, zoptymalizować zasoby i zwiększyć bezpieczeństwo informatyczne. Zapraszamy na szkolenie RODO – trudne przypadki, najczęstsze błędy, pierwsze kary.

 

Program:

  • Wybór zgody jako przesłanki przetwarzania w sytuacjach, w których spełniona jest inna z przesłanek. Ryzyka związane z tą sytuacją.
  • Błędy w realizacji obowiązków informacyjnych, a zwłaszcza skomplikowana treść i niewłaściwa forma.
  • Problemy z profilowaniem oraz identyfikowaniem przypadków, w których niezbędna jest zgoda na jego prowadzenie.
  • Dobór przesłanki przetwarzania pod cele marketingowe oraz przypadki szczególne w postaci wysyłek newsletterów, smsów i wykonywania połączeń głosowych.
  • Pierwsze kary za naruszenie RODO w Polsce

 

Wykorzystamy też najczęściej zadawane pytania oraz odpowiemy na wątpliwości uczestników webinaru.

 

Prowadzący:

Witold Chomiczewski

Ekspert Inforakademia.pl, radca prawny, wspólnik w Lubasz i Wspólnicy - Kancelaria Radców Prawnych sp.k. Specjalizuje się w prawie IT i nowych technologii, ma bogate doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorców związanych z e-commerce, doradza m.in. spółkom zajmującym się marketingiem internetowym, przygotowuje umowy dotyczące SEO/SEM, reklamy RTB, prawa autorskiego w Internecie. Wspiera przedsiębiorców internetowych, a zwłaszcza portale w sprawach związanych z odpowiedzialnością za cudze treści. Ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu postępowań sądowych dotyczących problematyki prawa autorskiego, Internetu oraz prawa gospodarczego. Brał udział w projekcie na zlecenie Komisji Europejskiej, Study on Liability of Internet Intermediaries, który dotyczył dyrektywy o handlu elektronicznym. Pełnomocnik ds. Legislacji Izby Gospodarki Elektronicznej.

 

Korzyści dla uczestników webinarium:

Osoby uczestniczące w webinarium mają możliwość zadawania pytań.

Materiał szkoleniowy będzie można pobrać w trakcie trwania webinarium.

Udział w webinarium daje gwarancję otrzymania certyfikatu.

 

Organizator webinarium: INFORAKADEMIA

Szczegóły organizacyjne
Webinarium rozpoczyna się 03 października 2019 r. o godz. 10.00 i zakończy się o godz. 11.00. Będzie złożone z dwóch części: wykładowej i sesji pytań. Webinarium jest przeznaczone do oglądania na żywo, tylko w ustalonym terminie. Osoby, które zapiszą się na webinarium, dzień przed otrzymują w osobnym mailu link do webinarium. W trakcie trwania webinarium jest możliwość zadawania pytań, które są zgodne z tematem webinarium i nie wymagają, konsultacji, wyliczeń oraz sprawdzenia rejestrów. Podczas sesji pytań Ekspert odpowie na jak największą ich ilość. Minimalne wymagania sprzętowe: Procesor 1.4GHz Intel® Pentium® 4 i wyżej. Pamięć operacyjna RAM 512MB (1GB zalecane) dla Windows 7 lub Windows 8. System Operacyjny WIN98, WIN2000, WIN XP, WIN XP PRO i inne systemy operacyjne. Microsoft Internet Explorer 8 lub nowszy; Windows Edge browser; Mozilla Firefox; Google Chrome. Adobe® Flash® Player 13.0+ Video PC: karta graficzna min. 8 MB pamięci. Dźwięk PC: karta dźwiękowa. Łącze Internetowe 512Kbps (zalecane połączenie przewodowe).

Aktualna oferta webinariów na www.inforakademia.pl


INFORAKADEMIA to największa na rynku baza specjalistycznej, codziennie aktualizowanej wiedzy opracowanej przez ekspertów praktyków, w formie wideoszkoleń, wideoporad i webinariów. Idealny sposób na uzupełnienie wiedzy o zmianach w prawie.

Czas: 1 godzina
Start: 2019-10-03, 10:00
Koniec: 2019-10-03, 11:00

Autor

Witold Chomiczewski

 

Radca prawny, wspólnik w Lubasz i Wspólnicy - Kancelaria Radców Prawnych sp.k. Specjalizuje się w prawie IT i nowych technologii, ma bogate doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorców związanych z e-commerce, doradza m.in. spółkom zajmującym się marketingiem internetowym, przygotowuje umowy dotyczące SEO/SEM, reklamy RTB, prawa autorskiego w Internecie. Wspiera przedsiębiorców internetowych, a zwłaszcza portale w sprawach związanych z odpowiedzialnością za cudze treści. Ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu postępowań sądowych dotyczących problematyki prawa autorskiego, Internetu oraz prawa gospodarczego. Brał udział w projekcie na zlecenie Komisji Europejskiej, Study on Liability of Internet Intermediaries, który dotyczył dyrektywy o handlu elektronicznym. Pełnomocnik ds. Legislacji Izby Gospodarki Elektronicznej.
Inforakademia
Notyfikacje

Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych szkoleniach? Zgódź się na powiadomienia od wideoakademii

Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE NIE
TAK TAK