Wideoszkolenie

Wynagrodzenia 2023

Nowy rok zawsze oznacza zmiany w zakresie wskaźników wynagrodzeniowych. Zmiana wynagrodzenia minimalnego i przeciętnego przekłada się na inne świadczenia, w tym kwoty wolne od potrąceń, odprawy, minimalne zasiłki, składki społeczne z działalności gospodarczej, górną granicę podstawy wymiaru składek itp. Na dodatek zmiany dokonane w ramach Polskiego Ładu spowodowały, że rozliczenie roku 2022 będzie loteryjne, ponadto od 2023 r. wchodzą zmiany w zakresie PIT-2. Na szkoleniu dowiesz się, jak rozliczyć mijający rok oraz, co czeka Cię w roku kolejnym. Poznasz aktualne wskaźniki i nowe zasady wpływające na listę płac. Weź udział w szkoleniu i zrób to dobrze!

W programie szkolenia:
1. Zmiana wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę
2. Pochodne minimalnego wynagrodzenia – w tym kwoty wolne od potrąceń, odprawy itp.
3. Przeciętne prognozowane wynagrodzenie w gospodarce narodowej i jego pochodne (w tym górna granica podstawy wymiaru składek)
4. Rozliczenia 2022, czyli jak wypełnić PIT-11
5. Nowe zasady składania PIT-2 (od 2023 r.)
6. Odpowiedzi na pytania uczestników webinarium
Czas: 58 minut 41 sekund
Data dodania: 2022-11-16
Aktualny: tak

Autor

Paweł Ziółkowski

 

Prawnik, publicysta, trener, wykładowca na studiach podyplomowych organizowanych przez Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie, Górnośląską Wyższą Szkołę Handlową w Katowicach oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Współpracownik Kancelarii Maksyma z siedzibą w Warszawie. Właściciel biura doradztwa gospodarczego. Autor ponad 8000 publikacji zamieszczonych w prasie fachowej i portalach elektronicznych.
Notyfikacje

Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych szkoleniach? Zgódź się na powiadomienia od wideoakademii

Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE NIE
TAK TAK