Webinarium

Jak przygotować spółkę na wejście w estoński CIT?

Praktyczne webinarium INFORAKADEMII

Jak przygotować spółkę na wejście w estoński CIT? + certyfikat gwarantowany

Termin: 1 lutego 2023, w godz. 11:00-12:00

Od 1 stycznia 2023 r. w ryczałcie od dochodów spółek kapitałowych pojawiły się nowe zapisy, będące kolejną rządową propozycją, mającą się przyczynić do zwiększenia elastyczności przedsiębiorców, chcących zacząć korzystać z preferencji związanych z tzw. estońskim CIT.

Dzięki wprowadzonym zmianom przedsiębiorcom łatwiej będzie przygotować się na wejście w estoński CIT, chociaż preferencje podatkowe są obwarowane konkretnymi wymogami, które musi spełnić spółka. Wymogi są nieco bardziej restrykcyjne niż w estońskim pierwowzorze, co nadal powstrzymuje niektórych przedsiębiorców przed wejściem na estoński CIT. Wedle sondażu UCE RESEARCH (przeprowadzonego w 2022 r.) 89,1 proc. respondentów prowadzących spółki zna pojęcie tzw. estońskiego CIT, jednak nadal podchodzi do tematu bardzo nieufnie.

Ekspert, który poprowadzi webinarium – Radosław Urban, doradca podatkowy z kancelarii KWKR Konieczny Wierzbicki i Partnerzy – podpowie przedsiębiorcom, na co zwrócić szczególną uwagę podczas przygotowań do wejścia na estoński CIT. Jakich obowiązków formalnych i dokumentacyjnych powinni dopełnić, aby uniknąć problemów i pułapek związanych z tymi zmianami?

Po części wykładowej przewidziana jest sesja odpowiedzi na pytania zadane na czacie przez uczestników webinarium.

Webinarium skierowane jest do przedsiębiorców (głównie MŚP), kadry menadżerskiej, dyrektorów finansowych, głównych księgowych, księgowych, pracowników działów finansowych i controllingu oraz innych osób zajmujących się podatkami w spółkach.

Program szkolenia:

1. Korzyści płynące z przejścia na estoński CIT

- odroczenie momentu powstania obowiązku podatkowego

- redukcja podwójnego opodatkowania

2. Warunki i „blokery” wyboru estońskiego CIT. Dlaczego przedsiębiorcy nie chcą przechodzić na estoński CIT?

3. Obowiązki formalne i dokumentacyjne

- zasady prowadzenia księgowości

- korekta wstępna

- oświadczenia i deklaracje

4. Problemy i pułapki związane z estońskim CIT

 

Ostatnie 10 minut naszego spotkania przeznaczymy na Państwa pytania.

 


Prowadzący: Radosław Urban

Doradca podatkowy kancelarii KWKR Konieczny Wierzbicki i Partnerzy S.K.A., specjalizujący się w podatku CIT i PIT oraz opodatkowaniu międzynarodowym: doradzał osobom fizycznym oraz przedsiębiorcom różnych branż i wielkości – od jednoosobowych działalności gospodarczych, przez organizacje pozarządowe po międzynarodowe grupy kapitałowe oraz spółki Skarbu Państwa; opiniował operacje restrukturyzacyjne, wdrażał ulgi innowacyjne, przeprowadzał audyty podatkowe; autor licznych publikacji prasowych (m.in. Rzeczpospolita, Forbes, Dziennik Gazeta Prawna) oraz współautor książek o tematyce podatkowej; prowadzi szkolenia podatkowe. Wykształcenie zdobył na Uniwersytecie Jagiellońskim gdzie ukończył prawo z tytułem magistra. Wpisany na listę doradców podatkowych.

 

Korzyści dla uczestników webinarium:

Osoby uczestniczące w webinarium mają możliwość zadawania pytań Ekspertowi.

Materiał szkoleniowy będzie można pobrać w trakcie trwania webinarium.

Dzień po webinarium uczestnicy webinarium otrzymają retransmisję szkolenia. Retransmisja dostępna będzie przez 365 dni.

Każdy z uczestników otrzyma imienny certyfikaty oraz materiały szkoleniowe przygotowane przez Eksperta.

Możliwość sprawdzenia ustawień komputera przed transmisją webinarium. Zapraszamy do testowego wirtualnego pokoju INFORAKADEMII >> 


Retransmisje webinariów INFORAKADEMII wzbogacą zasoby Platformy INFORAKADEMIA. Dlatego jeśli zaplanowany termin webinarium nie odpowiada Tobie, polecamy zakup abonamentu Platformy INFORAKADEMIA. Znajdziesz na niej nie tylko retransmisję tego webinarium, ale również 400 wideoszkoleń oraz 1000 wideoporad z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń, podatków dochodowych, VAT i sektora publicznego. Wśród ostatnio dodanych tematów szkoleń są: Polski Ład – składka zdrowotna przedsiębiorców, Wynagrodzenia 2022, VAT 2022, PIT i CIT 2022 oraz Zmiany w ubezpieczeniach i zasiłkach od 2022. Sprawdź opcje zakupu abonamentu Platformy INFORAKADEMIA >>


Szczegóły organizacyjne webinarium:

Webinarium odbędzie się 1 lutego 2023 r. o godz. 11.00 i zakończy się o godz. 12.00. Będzie złożone z dwóch części: wykładowej i sesji pytań. Webinarium przeznaczone jest do oglądania na żywo, tylko w ustalonym terminie.

Osoby, które zakupią webinarium, dzień przed szkoleniem otrzymają w osobnym mailu link, pod którym odbędzie się webinarium. Ponowne przypomnienie przyjdzie na ok. 30 min. przed startem transmisji.

W trakcie trwania webinarium jest możliwość zadawania pytań, które są zgodne z tematem webinarium i nie wymagają, konsultacji, wyliczeń oraz sprawdzenia rejestrów. Podczas sesji pytań Ekspert odpowie na jak największą ich ilość.

 

Minimalne wymagania sprzętowe:

Procesor 1.4GHz Intel® Pentium® 4 i wyżej. Pamięć operacyjna RAM 512MB (1GB zalecane) dla Windows 7 lub Windows 8. System Operacyjny WIN98, WIN2000, WIN XP, WIN XP PRO i inne systemy operacyjne. Microsoft Internet Explorer 8 lub nowszy; Windows Edge browser; Mozilla Firefox; Google Chrome. Adobe® Flash® Player 13.0+ Video PC: karta graficzna min. 8 MB pamięci. Dźwięk PC: karta dźwiękowa. Łącze Internetowe 512Kbps (zalecane połączenie przewodowe).

Sprawdź ustawienia swojego komputera przed transmisją webinarium. Zapraszamy do testowego wirtualnego pokoju INFORAKADEMII >>  

 

Organizator webinarium: INFORAKADEMIA

Partnerzy webinarium: INFORLEX, Dziennik Gazeta Prawna, Monitor Księgowego, Biuletyn VAT, Poradnik Gazety Prawnej, IFK Platforma Księgowych i Kadrowychwww.infor.pl

Firma zrzeszona w Polskiej Izbie Firm Szkoleniowych
Certyfikat 23/03/2021

Czas: 1 godzina
Start: 2023-02-01, 11:00
Koniec: 2023-02-01, 12:00

Autor

Radosław Urban

 

Doradca podatkowy kancelarii KWKR Konieczny Wierzbicki i Partnerzy S.K.A., specjalizujący się w podatku CIT i PIT oraz opodatkowaniu międzynarodowym; doradzał osobom fizycznym oraz przedsiębiorcom różnych branż i wielkości – od jednoosobowych działalności gospodarczych, przez organizacje pozarządowe po międzynarodowe grupy kapitałowe oraz spółki Skarbu Państwa; opiniował operacje restrukturyzacyjne, wdrażał ulgi innowacyjne, przeprowadzał audyty podatkowe; autor licznych publikacji prasowych (m.in. Rzeczpospolita, Forbes, Dziennik Gazeta Prawna) oraz współautor książek o tematyce podatkowej; prowadzi szkolenia podatkowe. Wykształcenie zdobył na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie ukończył prawo z tytułem magistra. Wpisany na listę doradców podatkowych.
Notyfikacje

Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych szkoleniach? Zgódź się na powiadomienia od wideoakademii

Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE NIE
TAK TAK