Webinarium

Komu opłaca się zmiana formy opodatkowania za 2022 r.?

Praktyczne webinarium INFORAKADEMII

Komu opłaca się zmiana formy opodatkowania za 2022 r.? + certyfikat gwarantowany

Termin: 1 grudnia 2022, w godz. 10:00-11:00

 

W wyniku zmian wprowadzonych Polskim Ładem 2.0 znaczna grupa polskich podatników uzyskujących przychody z działalności gospodarczej i tzw. najmu prywatnego uzyskała wyjątkową możliwość wstecznej zmiany formy opodatkowania. Podatnicy, którzy mogą skorzystać z takiego prawa są w wyjątkowo komfortowej sytuacji, gdyż mają możliwość dokonania przeliczenia i porównania zobowiązań podatkowych w dwóch metodach opodatkowania i podjęcia najbardziej korzystnej decyzji. W pewnych sytuacjach przeliczenia warto dokonać już teraz i skorzystać w odliczeń jeszcze w tym roku. Jednak z tą możliwością związane są pewne niebezpieczeństwa fiskalne.

W czasie webinarium zostanie przedstawione, kto i na jakich zasadach może dokonać zmiany formy opodatkowania i z czym to będzie związane. Prowadzący w praktyczny sposób przybliży zagadnienie i podpowie, na co należy zwrócić uwagę, podejmując decyzję o zmianie lub rezygnacji z niej.

 

Program webinarium:

1. Cel i istota wstecznej zmiany metody opodatkowania

2. Kierunek retrospektywnej zmiany formy opodatkowania

3. Kto może zmienić formę opodatkowania roku 2022, a komu nie przysługuje takie prawo?

4. Termin dokonania wstecznej zmiany formy opodatkowania

5. Dlaczego nie należy spieszyć się z PIT-36L i PIT-28?

6. Zasady wstecznej modyfikacji metody opodatkowania

7. Korzyści płynące ze zmiany formy opodatkowania

8. Jak obliczyć, czy opłaca się wsteczna zmiana formy opodatkowania

9. Co z zasadą złotówka za złotówkę przy zmianie formy opodatkowania?

10. Co z opodatkowaniem 2023 r. po retrospektywnej zmianie formy opodatkowania?

 

Ostatnie 10 minut naszego spotkania przeznaczymy na Państwa pytania.


Prowadzący: Radosław Kowalski

Prawnik, doradca podatkowy, właściciel kancelarii doradztwa podatkowego, wcześniej kierownik działu windykacji w jednej z największych firm teleinformatycznych. Specjalizuje się w zagadnieniach podatkowych. Autor licznych publikacji, doświadczony wykładowca i szkoleniowiec.

 

Korzyści dla uczestników webinarium:

Osoby uczestniczące w webinarium mają możliwość zadawania pytań Ekspertowi.

Materiał szkoleniowy będzie można pobrać w trakcie trwania webinarium.

Dzień po webinarium uczestnicy webinarium otrzymają retransmisję szkolenia. Retransmisja dostępna będzie przez 365 dni.

Każdy z uczestników otrzyma imienny certyfikaty oraz materiały szkoleniowe przygotowane przez Eksperta.

Możliwość sprawdzenia ustawień komputera przed transmisją webinarium. Zapraszamy do testowego wirtualnego pokoju INFORAKADEMII >> 


Retransmisje webinariów INFORAKADEMII wzbogacą zasoby Platformy INFORAKADEMIA. Dlatego jeśli zaplanowany termin webinarium nie odpowiada Tobie, polecamy zakup abonamentu Platformy INFORAKADEMIA. Znajdziesz na niej nie tylko retransmisję tego webinarium, ale również 400 wideoszkoleń oraz 1000 wideoporad z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń, podatków dochodowych, VAT i sektora publicznego. Wśród ostatnio dodanych tematów szkoleń są: Polski Ład – składka zdrowotna przedsiębiorców, Wynagrodzenia 2022, VAT 2022, PIT i CIT 2022 oraz Zmiany w ubezpieczeniach i zasiłkach od 2022. Sprawdź opcje zakupu abonamentu Platformy INFORAKADEMIA >>


Szczegóły organizacyjne webinarium:

Webinarium odbędzie się 1 grudnia 2022 r. o godz.10.00 i zakończy się o godz. 11.00. Będzie złożone z dwóch części: wykładowej i sesji pytań. Webinarium przeznaczone jest do oglądania na żywo, tylko w ustalonym terminie.

Osoby, które zakupią webinarium, dzień przed szkoleniem otrzymają w osobnym mailu link, pod którym odbędzie się webinarium. Ponowne przypomnienie przyjdzie na ok. 30 min. przed startem transmisji.

W trakcie trwania webinarium jest możliwość zadawania pytań, które są zgodne z tematem webinarium i nie wymagają, konsultacji, wyliczeń oraz sprawdzenia rejestrów. Podczas sesji pytań Ekspert odpowie na jak największą ich ilość.

 

Minimalne wymagania sprzętowe:

Procesor 1.4GHz Intel® Pentium® 4 i wyżej. Pamięć operacyjna RAM 512MB (1GB zalecane) dla Windows 7 lub Windows 8. System Operacyjny WIN98, WIN2000, WIN XP, WIN XP PRO i inne systemy operacyjne. Microsoft Internet Explorer 8 lub nowszy; Windows Edge browser; Mozilla Firefox; Google Chrome. Adobe® Flash® Player 13.0+ Video PC: karta graficzna min. 8 MB pamięci. Dźwięk PC: karta dźwiękowa. Łącze Internetowe 512Kbps (zalecane połączenie przewodowe).

Sprawdź ustawienia swojego komputera przed transmisją webinarium. Zapraszamy do testowego wirtualnego pokoju INFORAKADEMII >>  

 

Organizator webinarium: INFORAKADEMIA

Partnerzy webinarium: INFORLEX, Dziennik Gazeta Prawna, Monitor Księgowego, Biuletyn VAT, Poradnik Gazety Prawnej, IFK Platforma Księgowych i Kadrowychwww.infor.pl

Firma zrzeszona w Polskiej Izbie Firm Szkoleniowych
Certyfikat 23/03/2021

Kup Kup
Cena 84,50 zł
Czas: 1 godzina
Start: 2022-12-01, 10:00
Koniec: 2022-12-01, 11:00

Autor

Radosław Kowalski

 

Prawnik, doradca podatkowy, właściciel kancelarii doradztwa podatkowego, wcześniej kierownik działu windykacji w jednej z największych firm teleinformatycznych. Specjalizuje się w zagadnieniach podatkowych. Autor licznych publikacji, doświadczony wykładowca i szkoleniowiec.
Notyfikacje

Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych szkoleniach? Zgódź się na powiadomienia od wideoakademii

Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE NIE
TAK TAK