Webinarium

PIT i CIT 2023. Jak przygotować się do zmian + Q&A

Praktyczne webinarium INFORAKADEMII – wydanie ekstra!

PIT i CIT 2023. Jak przygotować się do zmian + Q&A

+ certyfikat gwarantowany

Termin: 6 grudnia 2022 godz. 10:00-11:30

 

Zapraszamy na praktyczne warsztaty INFORAKADEMII podsumowujące praktykę stosowania przepisów w zakresie podatków dochodowych wprowadzonych w 2022 roku oraz omawiające najważniejsze zmiany w tym zakresie wchodzące w życie w 2023 roku. Webinarium potrwa 90 minut.

 

Tego jeszcze nie było! To webinarium ekstra z dodatkową sesją pytań do eksperta.

 

Celem webinarium jest przybliżenie najważniejszych zmian wchodzących w życie od 2023 r. w PIT i CIT, a także w ryczałcie od przychodów ewidencjonowanych. Po zamieszaniu roku 2022, czyli wprowadzeniu do początku oraz w trakcie tego roku zmian stanowiących kolejne odsłony Polskiego Ładu, rok 2023, a przynajmniej jego początek, może wydawać się „nudny”. Nie dajmy się jednak zwieść pozorom. Owszem zmian jest znacznie mniej, ale warto pamiętać, że to właśnie w 2023 r. wchodzi w życie część regulacji wprowadzonych kolejnymi odsłonami Polskiego Ładu. UWAGA – w tym zmiany odsunięte na później, jako uciążliwe dla podatników! A do tego trzeba się przygotować. Temu właśnie służy nasze webinarium, w czasie którego zostaną omówione najważniejsze zmiany w podatkach dochodowych na 2023 r. Nie warto ryzykować podejścia do rozliczenia jednego z najtrudniejszych podatkowo lat bez pełnej wiedzy na temat tego, co nas czeka!

W programie webinarium:

1. Amortyzacja od nieruchomości mieszkalnych w PIT i CIT – czy naprawdę ustawodawca nie widzi różnic?

2. Opodatkowanie najmu prywatnego – przygotujmy się na nową odsłonę sporów z fiskusem

3. Składki od wynagrodzeń w kosztach pracodawcy (CIT/PIT)

4. Współdzielenie kwoty wolnej w PIT

5. Oświadczenia składane płatnikom PIT od 2023 r.

6. Ulga na złe długi w podatkach dochodowych – zmiana dopiero od 2023 r.

7. Co z tą ukrytą dywidendą?

8. Koszty finansowania dłużnego w kosztach podatnika CIT

9. Estoński CIT – zmiany na 2023 r.

A. Wybór estońskiego CIT przed końcem roku

B. Wygaszenie podatku z korekty wstępnej

C. Wydatki niezwiązane z działalnością spółki – doprecyzowanie czy zmiana merytoryczna?

D. Zakończenie stosowania estońskiego CIT a podatek od niepodzielonych zysków

10. Podatek od przerzucania dochodów – nieco jaśniej, ale czy na pewno lepiej?

11. Podatek minimalny na razie niegroźny, ale jak długo?

12. Odpowiedzi na pytania uczestników webinarium


Prowadzący: Radosław Kowalski

Prawnik, doradca podatkowy, właściciel kancelarii doradztwa podatkowego, wcześniej kierownik działu windykacji w jednej z największych firm teleinformatycznych. Specjalizuje się w zagadnieniach podatkowych. Autor licznych publikacji, doświadczony wykładowca i szkoleniowiec.

 

Korzyści dla uczestników webinarium:

Osoby uczestniczące w webinarium mają możliwość zadawania pytań Ekspertowi.

Materiał szkoleniowy będzie można pobrać w trakcie trwania webinarium.

Dzień po webinarium uczestnicy webinarium otrzymają retransmisję szkolenia. Retransmisja dostępna będzie przez 365 dni.

Każdy z uczestników otrzyma imienny certyfikaty oraz materiały szkoleniowe przygotowane przez Eksperta.

Możliwość sprawdzenia ustawień komputera przed transmisją webinarium. Zapraszamy do testowego wirtualnego pokoju INFORAKADEMII >> 


Retransmisje webinariów INFORAKADEMII wzbogacą zasoby Platformy INFORAKADEMIA. Dlatego jeśli zaplanowany termin webinarium nie odpowiada Tobie, polecamy zakup abonamentu Platformy INFORAKADEMIA. Znajdziesz na niej nie tylko retransmisję tego webinarium, ale również 400 wideoszkoleń oraz 1000 wideoporad z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń, podatków dochodowych, VAT i sektora publicznego. Wśród ostatnio dodanych tematów szkoleń są: Polski Ład – składka zdrowotna przedsiębiorców, Wynagrodzenia 2022, VAT 2022, PIT i CIT 2022 oraz Zmiany w ubezpieczeniach i zasiłkach od 2022. Sprawdź opcje zakupu abonamentu Platformy INFORAKADEMIA >>


Szczegóły organizacyjne webinarium:

Webinarium odbędzie się 6 grudnia 2022 r. o godz. 10.00 i zakończy się o godz. 11.30. Będzie złożone z dwóch części: wykładowej i sesji pytań. Webinarium przeznaczone jest do oglądania na żywo, tylko w ustalonym terminie.

Osoby, które zakupią webinarium, dzień przed szkoleniem otrzymają w osobnym mailu link, pod którym odbędzie się webinarium. Ponowne przypomnienie przyjdzie na ok. 30 min. przed startem transmisji.

W trakcie trwania webinarium jest możliwość zadawania pytań, które są zgodne z tematem webinarium i nie wymagają, konsultacji, wyliczeń oraz sprawdzenia rejestrów. Podczas sesji pytań Ekspert odpowie na jak największą ich ilość.

 

Minimalne wymagania sprzętowe:

Procesor 1.4GHz Intel® Pentium® 4 i wyżej. Pamięć operacyjna RAM 512MB (1GB zalecane) dla Windows 7 lub Windows 8. System Operacyjny WIN98, WIN2000, WIN XP, WIN XP PRO i inne systemy operacyjne. Microsoft Internet Explorer 8 lub nowszy; Windows Edge browser; Mozilla Firefox; Google Chrome. Adobe® Flash® Player 13.0+ Video PC: karta graficzna min. 8 MB pamięci. Dźwięk PC: karta dźwiękowa. Łącze Internetowe 512Kbps (zalecane połączenie przewodowe).

Sprawdź ustawienia swojego komputera przed transmisją webinarium. Zapraszamy do testowego wirtualnego pokoju INFORAKADEMII >>  

 

Organizator webinarium: INFORAKADEMIA

Partnerzy webinarium: INFORLEX, Dziennik Gazeta Prawna, Monitor Księgowego, Biuletyn VAT, Poradnik Gazety Prawnej, IFK Platforma Księgowych i Kadrowychwww.infor.pl

Firma zrzeszona w Polskiej Izbie Firm Szkoleniowych
Certyfikat 23/03/2021

Czas: 1 godzina 30 minut
Start: 2022-12-06, 10:00
Koniec: 2022-12-06, 11:30

Autor

Radosław Kowalski

 

Prawnik, doradca podatkowy, właściciel kancelarii doradztwa podatkowego, wcześniej kierownik działu windykacji w jednej z największych firm teleinformatycznych. Specjalizuje się w zagadnieniach podatkowych. Autor licznych publikacji, doświadczony wykładowca i szkoleniowiec.
Inforakademia
Notyfikacje

Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych szkoleniach? Zgódź się na powiadomienia od wideoakademii

Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE NIE
TAK TAK