Webinarium

Polski Ład – dla kogo estoński CIT?

Praktyczne warsztaty INFORAKADEMII

Polski Ład – dla kogo estoński CIT?  + Certyfikat gwarantowany

 

Zmiany wprowadzone w ramach Polskiego Ładu istotnie zwiększyły obciążenia fiskalne związane z prowadzeniem działalności gospodarczej przez osoby fizyczne. Pośród sposobów na ograniczenie ciężarów publicznoprawnych wymieniana jest ucieczka od dotychczasowej formy prowadzenia działalności i utworzenie spółki będącej podatnikiem CIT. Niestety, dla wielu podatników samo założenie spółki nie jest to właściwe rozwiązaniem, gdyż prowadzi do podwójnego opodatkowania przy jednoczesnym zwiększeniu cywilnoprawnych kosztów funkcjonowania (np. obsługi księgowej).

Rozwiązaniem może być połączenie takiej zmiany z wyborem dla spółki szczególnej formy opodatkowania w postaci estońskiego CIT.

Obecnie można zaobserwować zdecydowany wzrost zainteresowania takim ryczałtowym opodatkowaniem spółek.

W praktyce oznacza to, że klienci biur rachunkowych często szukają podstawowych informacji nt. takiej formy opodatkowania w swoich biurach rachunkowych.

Oczywiście, najwłaściwszym jest przeprowadzenia dogłębnej analizy przez doradcę podatkowego, jednak wstępna ocena może być dokonana przez księgowego. Do tego niezbędne jest nieco bliższe zapoznanie się przez księgowych, ale również samych przedsiębiorców z estońskim CIT. Temu właśnie służy webinarium, w czasie którego zostaną przedstawione podstawowe i najważniejsze informacje nt. estońskiego CIT.

 

Program webinarium:

Kto może wybrać estoński CIT – preselekcja ze względu na wymogi stawiane przez prawodawcę

Jakie należy zadać pytania, by w sposób wstępny ocenić, czy estoński CIT może się spółce opłacać

Istota opodatkowania estońskim CIT

Jakie są wady i zalety estońskiego CIT

Najważniejsze obowiązki związane ze stosowaniem estońskiego CIT

Przedmiot opodatkowania, stawki podatku, terminy zapłaty

Mechanizm redukcyjny dotyczący podwójnego opodatkowania

Inne wybrane zagadnienia, mogące pomóc w dokonaniu wyboru formy opodatkowania

 

Ostatnie 10 minut naszego spotkania przeznaczymy na Państwa pytania.


Prowadzący: Radosław Kowalski

Prawnik, doradca podatkowy, właściciel kancelarii doradztwa podatkowego, wcześniej kierownik działu windykacji w jednej z największych firm teleinformatycznych. Specjalizuje się w zagadnieniach podatkowych. Autor licznych publikacji, doświadczony wykładowca i szkoleniowiec.


Korzyści dla uczestników szkolenia:

Osoby uczestniczące w szkoleniu mają możliwość zadawania pytań Ekspertowi.

Materiał szkoleniowy będzie można pobrać w trakcie trwania warsztatów.

Dzień po szkoleniu, jego uczestnicy otrzymają retransmisję szkolenia. Retransmisja dostępna będzie przez 365 dni.

Każdy z uczestników otrzyma imienny certyfikaty oraz materiały szkoleniowe przygotowane przez Eksperta.

Możliwość sprawdzenia ustawień komputera przed transmisją warsztatów. Zapraszamy do testowego wirtualnego pokoju INFORAKADEMII >>


Retransmisje webinariów INFORAKADEMII wzbogacą zasoby Platformy INFORAKADEMIA. Dlatego jeśli zaplanowany termin webinarium nie odpowiada Tobie, polecamy zakup abonamentu Platformy INFORAKADEMIA. Znajdziesz na niej nie tylko retransmisję tego webinarium, ale również 400 wideoszkoleń oraz 1000 wideoporad z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń, podatków dochodowych, VAT i sektora publicznego. Wśród ostatnio dodanych szkoleń są m.in.: Polski Ład – zmiany w ryczałcie, Polski Ład – zmiany w zakresie VAT, Polski Ład – czy i jak przekształcić działalność w spółkę, Zmiany w ubezpieczeniach i zasiłkach od 2022, Podatkowe problemy biur rachunkowych, Podatkowe aspekty ze spłacaniem kredytów i pożyczek, Potrącenia komornicze, Pakiet VAT w e-commerce, Import usług, WNT po wyroku TSUE oraz Procedura przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML). Sprawdź opcje zakupu abonamentu Platformy INFORAKADEMIA >>


Szczegóły organizacyjne:

Webinarium odbędzie się 18 stycznia 2022 r., w godz. 10:00 – 11:00. Będzie złożone z dwóch części: wykładowej i sesji pytań. Szkolenie przeznaczone jest do oglądania na żywo, tylko w ustalonym terminie.

Osoby, które zakupią webinarium, dzień przed szkoleniem otrzymają w osobnym mailu link, pod którym odbędzie się webinarium. Ponowne przypomnienie przyjdzie na ok. 30 min. przed startem transmisji.

W trakcie trwania webinarium jest możliwość zadawania pytań, które są zgodne z tematem webinarium i nie wymagają, konsultacji, wyliczeń oraz sprawdzenia rejestrów. Podczas sesji pytań Ekspert odpowie na jak największą ich ilość.

Minimalne wymagania sprzętowe:

Procesor 1.4GHz Intel® Pentium® 4 i wyżej. Pamięć operacyjna RAM 512MB (1GB zalecane) dla Windows 7 lub Windows 8. System Operacyjny WIN98, WIN2000, WIN XP, WIN XP PRO i inne systemy operacyjne. Microsoft Internet Explorer 8 lub nowszy; Windows Edge browser; Mozilla Firefox; Google Chrome. Adobe® Flash® Player 13.0+ Video PC: karta graficzna min. 8 MB pamięci. Dźwięk PC: karta dźwiękowa. Łącze Internetowe 512Kbps (zalecane połączenie przewodowe).

Sprawdź ustawienia swojego komputera przed transmisją webinarium. Zapraszamy do testowego wirtualnego pokoju INFORAKADEMII >>

Organizator webinarium: INFORAKADEMIA

Partnerzy webinarium: INFORLEX, Dziennik Gazeta Prawna, Monitor Księgowego, Biuletyn VAT, Poradnik Gazety Prawnej, www.infor.pl

Firma zrzeszona w Polskiej Izbie Firm Szkoleniowych
Certyfikat 23/03/2021

Czas: 1 godzina
Start: 2022-01-18, 10:00
Koniec: 2022-01-18, 11:00

Autor

Radosław Kowalski

 

Prawnik, doradca podatkowy, właściciel kancelarii doradztwa podatkowego, wcześniej kierownik działu windykacji w jednej z największych firm teleinformatycznych. Specjalizuje się w zagadnieniach podatkowych. Autor licznych publikacji, doświadczony wykładowca i szkoleniowiec.
Inforakademia
Notyfikacje

Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych szkoleniach? Zgódź się na powiadomienia od wideoakademii

Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE NIE
TAK TAK