Webinarium

Import usług i WNT po wyroku TSUE

Praktyczne webinarium INFORAKADEMII

Import usług i WNT po wyroku TSUE + Certyfikat gwarantowany

 

Od dawna organy podatkowe nie mogły pogodzić się z tym, że jeżeli podatnik spóźnia się z rozliczeniem importu usług czy WNT, a generalnie przysługuje mu prawo do odliczenia, to korekta celem wykazania takich transakcji nie niesie żadnych korzyści dla fiskusa. Pierwszym działaniem na niekorzyść podatników było wprowadzenie zasady, że jeżeli podatnik nabywający towary w ramach WNT nie otrzyma faktury w ciągu trzech miesięcy, to musi oddać rozliczony uprzednio VAT naliczony. Ale i to nie zadowoliło przedstawicieli fiskusa. Kolejna zmiana została wprowadzona od 2017 r., a w jej ramach szyk rozdzielny w rozliczeniach dokonywanych w związku z odwrotnym opodatkowaniem. W wyniku tego podatnik, który spóźnił się z opodatkowaniem takich transakcji dłużej niż o trzy miesiące, nawet jeżeli miał pełne prawo do odliczenia, musiał przejściowo zapłacić VAT, a odsetki już na trwałe. Ta kropla przepełniła czarę goryczy – sprawą legalności takich rozwiązań zajął się TSUE. Niniejsze webinarium poświęcone jest zagadnieniu opodatkowania importu usług i WNT w kontekście orzeczenia TSUE. W czasie szkolenia prowadzący przypomni, na czym polega problem, ale przede wszystkim wyjaśni, jak teraz rozliczać takie transakcje i jakie są skutki tego wyroku.

 

Program webinarium:

Odwrotne opodatkowanie w obrocie międzynarodowym – wprowadzenie

O co chodzi w sporze o przesunięcie rozliczenia VAT

Moment opodatkowania importu usług i WNT

Brak faktury od zagranicznego sprzedawcy a opodatkowanie importu usług i WNT

VAT należny jako źródło podatku naliczonego

Kiedy rozliczyć VAT naliczony przy imporcie usług i WNT

Korekta jednak z rozliczeniem neutralnym

Bieżące i historyczne konsekwencje wyroku TSUE

Co z odliczeniem VAT od WNT, jeżeli mimo upływu trzech miesięcy nabywca nie otrzymał faktury

Podsumowanie oraz odpowiedzi na pytania uczestników webinarium

 

Prowadzący:

Radosław Kowalski

Prawnik, doradca podatkowy, właściciel kancelarii doradztwa podatkowego, wcześniej kierownik działu windykacji w jednej z największych firm teleinformatycznych. Specjalizuje się w zagadnieniach podatkowych. Autor licznych publikacji, doświadczony wykładowca i szkoleniowiec.

Korzyści dla uczestników webinarium:

Osoby uczestniczące w webinarium mają możliwość zadawania pytań Ekspertowi.

Materiał szkoleniowy będzie można pobrać w trakcie trwania webinarium.

Dzień po webinarium, uczestnicy webinarium otrzymają retransmisję szkolenia. Retransmisja dostępna będzie przez 365 dni.

Każdy z uczestników otrzyma imienny certyfikaty oraz materiały szkoleniowe przygotowane przez Eksperta.

Możliwość sprawdzenia ustawień komputera przed transmisją webinarium. Zapraszamy do testowego wirtualnego pokoju INFORAKADEMII >>  

Retransmisja webinarium wzbogaci zasoby Platformy INFORAKADEMII. Dlatego jeśli zaplanowany termin webinarium nie odpowiada Tobie, polecamy zakup dostępu do Platformy INFORAKADEMIA. Znajdziesz na niej nie tylko retransmisję tego webinarium, ale również 3 tys. materiałów wideo z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń, podatków dochodowych, VAT i sektora publicznego. Wśród ostatnio dodanych szkoleń są m.in.: Sprawozdania finansowe w czasie COVID-19, Rozliczanie przychodów zagranicznych, SLIM VAT w pytaniach i odpowiedziach, Faktury korygującego, Korekta JPK_V7, Opodatkowanie CIT spółek komandytowych i jawnych, Obowiązek zgłaszania umów o dzieło do ZUS, Kontrole PIP, ZUS, US świadczeń pomocowych związanych z COVID-19 oraz Quick fixes. Sprawdź opcje zakupu abonamentu Platformy INFORAKADEMIA >> 

 

Szczegóły organizacyjne webinarium:

Webinarium odbędzie się 26 kwietnia 2021 r. o godz. 10.00 i zakończy się o godz. 11.00. Będzie złożone z dwóch części: wykładowej i sesji pytań. Webinarium przeznaczone jest do oglądania na żywo, tylko w ustalonym terminie.

Osoby, które zakupią webinarium, dzień przed szkoleniem otrzymają w osobnym mailu link, pod którym odbędzie się webinarium. Ponowne przypomnienie przyjdzie na ok. 30 min. przed startem transmisji.

W trakcie trwania webinarium jest możliwość zadawania pytań, które są zgodne z tematem webinarium i nie wymagają, konsultacji, wyliczeń oraz sprawdzenia rejestrów. Podczas sesji pytań Ekspert odpowie na jak największą ich ilość.

 

Minimalne wymagania sprzętowe:

Procesor 1.4GHz Intel® Pentium® 4 i wyżej. Pamięć operacyjna RAM 512MB (1GB zalecane) dla Windows 7 lub Windows 8. System Operacyjny WIN98, WIN2000, WIN XP, WIN XP PRO i inne systemy operacyjne. Microsoft Internet Explorer 8 lub nowszy; Windows Edge browser; Mozilla Firefox; Google Chrome. Adobe® Flash® Player 13.0+ Video PC: karta graficzna min. 8 MB pamięci. Dźwięk PC: karta dźwiękowa. Łącze Internetowe 512Kbps (zalecane połączenie przewodowe).

Sprawdź ustawienia swojego komputera przed transmisją webinarium. Zapraszamy do testowego wirtualnego pokoju INFORAKADEMII >>  

 

Organizator webinarium: INFORAKADEMIA

Partnerzy webinarium: INFORLEX, Dziennik Gazeta Prawna, Monitor Księgowego, Biuletyn VAT, www.infor.pl

 

Firma zrzeszona w Polskiej Izbie Firm Szkoleniowych

Certyfikat 23/03/2021

Czas: 1 godzina
Start: 2021-04-26, 10:00
Koniec: 2021-04-26, 11:00

Autor

Radosław Kowalski

 

Prawnik, doradca podatkowy, właściciel kancelarii doradztwa podatkowego, wcześniej kierownik działu windykacji w jednej z największych firm teleinformatycznych. Specjalizuje się w zagadnieniach podatkowych. Autor licznych publikacji, doświadczony wykładowca i szkoleniowiec.
Inforakademia
Notyfikacje

Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych szkoleniach? Zgódź się na powiadomienia od wideoakademii

Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE NIE
TAK TAK