Webinarium

SLIM VAT 2021 w pytaniach i odpowiedziach

Praktyczne webinarium INFORAKADEMII

SLIM VAT 2021 w pytaniach i odpowiedziach

+ Certyfikat gwarantowany

 

Już dziś, zapraszamy do wysyłania pytań dot. SLIM VAT 2021 na adres poradnia@infor.pl
W tytule maila proszę wpisać: webinarium SLIM VAT 2021

 

Webinarium poświęcone jest wybranym, najważniejszym zmianom wprowadzonym w ramach tzw. SLIM VAT. Okazało się, że modyfikacje w ramach tzw. SLIM VAT nie dla wszystkich podatników i nie we wszystkich obszarach niosą ze sobą ułatwienia. W konsekwencji, aby efektywnie skorzystać z uproszczeń, a jednocześnie uniknąć kłopotów w związku z niekorzystnymi zmianami należy dobrze się z nimi zapoznać. Temu właśnie służyć ma oferowane webinarium.

Dla lepszego przybliżenia zagadnień webinarium przeprowadzone będzie w formie odpowiedzi na pytania nurtujące podatników, przy czym każdy blok pytań poprzedzony będzie krótkim omówieniem danego zagadnienia.

 

Program webinarium:

1. SLIM VAT – wprowadzenie do zmian

2. Korekty VAT in minus – wprowadzenie

3. Korekta zmniejszająca u świadczącego: znaczenie faktury korygującej, jak stosować, sposoby dokumentowania, o czym musi pamiętać świadczący, czy nowe rozwiązanie jest ryzykowne dla sprzedawcy

4. Obniżenie VAT naliczonego: całkiem nowe rozwiązanie – znacznie bardziej ryzykowne, czy faktura korygująca ma znaczenie, dokumentowanie obniżenia- czy jest istotne, rabaty automatyczne a korekt

5. Co daje czasowe zawieszenie nowych regulacji dotyczących korekt – czy warto?

6. Zmiany dotyczące korekty na minus a odliczanie VAT naliczonego

7. Korekty VAT na plus

8. Odliczenie VAT – dłuższy termin odliczenia ale nie dla wszystkich

9. Modyfikacje split payment

10. Odpowiedzi na pytania uczestników webinarium

 


Prowadzący:

Radosław Kowalski

Prawnik, doradca podatkowy, właściciel kancelarii doradztwa podatkowego, wcześniej kierownik działu windykacji w jednej z największych firm teleinformatycznych. Specjalizuje się w zagadnieniach podatkowych. Autor licznych publikacji, doświadczony wykładowca i szkoleniowiec.

 

Korzyści dla uczestników webinarium:

Możliwość zadania pytań w czasie trwania webinarium lub przesłania ich wcześniej mailem na adres poradnia@infor.pl w tytule wpisując: webinarium SLIM VAT 2021

Materiał szkoleniowy będzie można pobrać w trakcie trwania webinarium.

Dzień po webinarium, uczestnicy webinarium otrzymają link do retransmisji szkolenia, która dostępna będzie przez 30 dni (licząc począwszy od dnia webinarium).

Każdy z uczestników otrzyma imienny certyfikaty oraz materiały szkoleniowe przygotowane przez Eksperta.

 

Retransmisja webinarium wzbogaci zasoby Platformy INFORAKADEMII. Dlatego jeśli zaplanowany termin webinarium nie odpowiada Tobie, polecamy zakup dostępu do Platformy INFORAKADEMIA. Znajdziesz na niej nie tylko retransmisję tego webinarium, ale również 1 700 materiałów wideo z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń, podatków dochodowych, VAT i sektora publicznego. Wśród ostatnio dodanych szkoleń są m.in.: VAT 2021, PIT i CIT 2021, Wynagrodzenia 2021, Zamknięcie roku podatkowego i bilansowego, Obowiązek zgłaszania umów o dzieło do ZUS, Zasady wypełniania nowego JPK_VAT, Kontrole PIP, ZUS, US świadczeń pomocowych związanych z COVID-19 oraz Quick fixes. Sprawdź opcje zakupu abonamentu Platformy INFORAKADEMIA >>


Szczegóły organizacyjne webinarium:

Webinarium odbędzie się 22 lutego 2021 r. o godz. 10.00 i zakończy się o godz. 11.00. Webinarium przeznaczone jest do oglądania na żywo, tylko w ustalonym terminie.

Osoby, które zakupią webinarium, dzień przed szkoleniem otrzymają w osobnym mailu link, pod którym odbędzie się webinarium. Ponowne przypomnienie przyjdzie na ok. 30 min. przed startem transmisji.

Prosimy o zadawanie pytań, które są zgodne z tematem webinarium i nie wymagają, konsultacji, wyliczeń oraz sprawdzenia rejestrów. Ekspert odpowie na jak największą ich ilość.

 

Minimalne wymagania sprzętowe:

Procesor 1.4GHz Intel® Pentium® 4 i wyżej. Pamięć operacyjna RAM 512MB (1GB zalecane) dla Windows 7 lub Windows 8. System Operacyjny WIN98, WIN2000, WIN XP, WIN XP PRO i inne systemy operacyjne. Microsoft Internet Explorer 8 lub nowszy; Windows Edge browser; Mozilla Firefox; Google Chrome. Adobe® Flash® Player 13.0+ Video PC: karta graficzna min. 8 MB pamięci. Dźwięk PC: karta dźwiękowa. Łącze Internetowe 512Kbps (zalecane połączenie przewodowe).

 

Organizator webinarium: INFORAKADEMIA

Partnerzy webinarium: INFORLEX, Dziennik Gazeta Prawna, Monitor Księgowego, Biuletyn VAT, Rachunkowość Budżetowa, Poradnik Rachunkowości Budżetowej, Poradnik Gazety Prawnej, www.infor.pl

 

Czas: 1 godzina
Start: 2021-02-22, 10:00
Koniec: 2021-02-22, 11:00

Autor

Radosław Kowalski

 

Prawnik, doradca podatkowy, właściciel kancelarii doradztwa podatkowego, wcześniej kierownik działu windykacji w jednej z największych firm teleinformatycznych. Specjalizuje się w zagadnieniach podatkowych. Autor licznych publikacji, doświadczony wykładowca i szkoleniowiec.
Notyfikacje

Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych szkoleniach? Zgódź się na powiadomienia od wideoakademii

Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE NIE
TAK TAK