Webinarium

Kiedy i jak stosować kody GTU w nowym JPK_VAT

Praktyczne webinarium INFORAKADEMII

Kiedy i jak stosować kody GTU w nowym JPK_VAT + Certyfikat gwarantowany

Na pilną prośbę uczestników webinarium „Zmiany w VAT 2020” zorganizowaliśmy dla Państwa praktyczne webinarium „Kiedy i jak stosować kody GTU w Nowym JPK_VAT”, szkolenie poprowadzi Radosław Kowalski, ekspert INFORAKADEMII, doradca podatkowy.

Celem webinarium jest przybliżenie zasad stosowania kodów GTU w nowej ewidencji VAT i w JPK_VAT. W czasie webinarium zostanie zburzonych kilka mitów o GTU, w szczególności przybliżona istota, cel wprowadzenia GTU, a także praktyczne sposoby stosowania oznaczeń GTU.

Program:

Charakter i specyfika kodów GTU

Jak należy przygotować się do stosowania kodów GTU – czasu jest bardzo mało!

GTU w ewidencji – na czym polega i czemu służy?

Dlaczego GTU nie trzeba zamieszczać w fakturze ale czemu warto?

Sposób oznaczania GTU – krótko o „technikaliach”

W jakich przypadkach GTU nie ma zastosowania, mimo przedmiotu świadczenia zgodnego z przepisami rozporządzenia

Transakcje w obrocie międzynarodowym a GTU

Świadczenia złożone a GTU

Przegląd poszczególnych oznaczeń GTU

Zagrożenia związane ze stosowaniem GTU – nie tylko w VAT!

Podsumowanie: w jaki sposób kody GTU wpłyną na funkcjonowanie podatników

Odpowiedzi na pytania uczestników webinarium

Prowadzący:

Radosław Kowalski

Prawnik, doradca podatkowy, właściciel kancelarii doradztwa podatkowego, wcześniej kierownik działu windykacji w jednej z największych firm teleinformatycznych. Specjalizuje się w zagadnieniach podatkowych. Autor licznych publikacji, doświadczony wykładowca i szkoleniowiec.

Korzyści dla uczestników webinarium:

Możliwość zadania pytań w czasie trwania webinarium

Materiał szkoleniowy będzie można pobrać w trakcie trwania webinarium.

Uczestnicy webinarium otrzymają maila z linkiem do retransmisji i materiałami szkoleniowymi.

Gwarancja otrzymania certyfikatu

 

Retransmisja webinarium wzbogaci zasoby Platformy INFORAKADEMII. Dlatego jeśli zaplanowany termin webinarium nie odpowiada Tobie, polecamy zakup dostępu do Platformy INFORAKADEMII (www.inforakademia.pl). Znajdziesz na niej nie tylko retransmisję tego webinarium, ale również 3 tys. materiałów wideo dla Księgowych i Kadrowych (w tym aż 1 700 szkoleń). Wśród ostatnio dodanych szkoleń są m.in.: JPK_VAT w nowej formie, Quick fixes - czyli zmiany VAT w obrocie wewnątrzunijnym, 2020 Biała lista podatników VAT – uproszczenia od lipca 2020, cykl 15 szkoleń dotyczących zagadnień związanych z pandemią koronawirusa i rozwiązań kolejnych tarczy antykryzysowych (zarówno z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń, jak i podatków), Koszty w firmie 2020, Ulga B+R, PPK w praktyce, Umowy zlecenia 2020. Platforma INFORAKADEMIA to największa baza certyfikowanych szkoleń dla księgowych i kadrowych. Już teraz od 99 zł miesięcznie w ofercie kwartalnej ->

Szczegóły organizacyjne webinarium:

Webinarium odbędzie się 25 września 2020 r. w godzinach 10.00 - 11.00. Będzie złożone z dwóch części: wykładowej i sesji pytań. Webinarium jest przeznaczone do oglądania na żywo, tylko w ustalonym terminie.

Osoby, które zakupią webinarium, dzień przed szkoleniem otrzymają w osobnym mailu link, pod którym odbędzie się webinarium. Ponowne przypomnienie przyjdzie na ok. 30 min. przed startem transmisji.

W trakcie trwania webinarium jest możliwość zadawania pytań, które są zgodne z tematem webinarium i nie wymagają, konsultacji, wyliczeń oraz sprawdzenia rejestrów. Podczas sesji pytań Ekspert odpowie na jak największą ich ilość.

Minimalne wymagania sprzętowe: Procesor 1.4GHz Intel® Pentium® 4 i wyżej. Pamięć operacyjna RAM 512MB (1GB zalecane) dla Windows 7 lub Windows 8. System Operacyjny WIN98, WIN2000, WIN XP, WIN XP PRO i inne systemy operacyjne. Microsoft Internet Explorer 8 lub nowszy; Windows Edge browser; Mozilla Firefox; Google Chrome. Adobe® Flash® Player 13.0+ Video PC: karta graficzna min. 8 MB pamięci. Dźwięk PC: karta dźwiękowa. Łącze Internetowe 512Kbps (zalecane połączenie przewodowe).


Organizator webinarium: INFORAKADEMIA

Partnerzy webinarium: INFORLEX, Monitor Księgowego, Biuletyn VAT, Poradnik Gazety Prawnej, www.infor.pl

Oglądaj
Czas: 1 godzina
Start: 2020-09-25, 10:00
Koniec: 2020-09-25, 11:00

Autor

Radosław Kowalski

 

Prawnik, doradca podatkowy, właściciel kancelarii doradztwa podatkowego, wcześniej kierownik działu windykacji w jednej z największych firm teleinformatycznych. Specjalizuje się w zagadnieniach podatkowych. Autor licznych publikacji, doświadczony wykładowca i szkoleniowiec.
Notyfikacje

Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych szkoleniach? Zgódź się na powiadomienia od wideoakademii

Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE NIE
TAK TAK