Webinarium

Nowy JPK_VAT w sektorze publicznym po zmianach od 1 października 2020

Praktyczne webinarium INFORAKADEMII

Nowy JPK_VAT w sektorze publicznym po zmianach od 1 października 2020 

+ PREZENT: Dostęp do Platformy INFORAKADEMIA + Certyfikat gwarantowany

 

Od 1 października 2020 r. zmieniają się zasady raportowania rozliczeń VAT, w tym dla jednostek sektora finansów publicznych. Już zatem od rozliczenia VAT za październik jednostki będące podatnikami VAT będą zobowiązane do wypełniania nowych wymogów raportowania VAT w formie JPK_V7M (przy rozliczaniu VAT miesięcznie). Nowy JPK_VAT to nie tylko nowa forma deklaracji VAT, ale również znacząco rozbudowana część ewidencyjna. Ze względu na specyfikę sektora finansów publicznych, nowe wymogi raportowania wymuszają odpowiednie przygotowanie techniczne od strony systemu, ale również wprowadzenie odpowiednich zmian w procedurach wewnętrznych, aby zapewnić odpowiednie przypisanie obowiązków i odpowiedzialności poszczególnych osób i komórek za prawidłowe rozliczenie i raportowanie VAT.

 

W trakcie webinarium prowadząca omówi najważniejsze aspekty związane z nowymi wymogami raportowania w formie JPK_VAT istotne dla jednostek sektora finansów publicznych. Wskazane zostaną zagadnienia problematyczne wynikające z nowych obowiązków, a także ryzyka, jakie mogą wynikać dla jednostek sektora publicznego, a także osób odpowiedzialnych za rozliczenia VAT. Wyjaśni również, w jakim zakresie nowe zasady raportowania VAT wymagać będą zmian w procedurach wewnętrznych podmiotów sektora publicznego.

 

Webinarium jest skierowane do osób odpowiedzialnych za wdrażanie nowej struktury w jednostkach, osób odpowiedzialnych za rozliczenia VAT, ale także do wszystkich pracowników uczestniczących w procesie rozliczeń VAT, tworzących obecnie rejestry VAT, a także jakiekolwiek wpisy do rejestrów VAT związane z księgowaniem faktur.

 

Program webinarium:

Istota wprowadzenia nowego JPK_VAT zamiast deklaracji

Nowe kody dla grup towarowych i usługowych (GTU) dotyczące sektora publicznego

Nowe kody dla wybranych rodzajów transakcji dotyczące sektora publicznego

Oznaczenie MPP w nowym JPK_VAT a oznaczenie na fakturze

Refaktura usług w nowym JPK_VAT

Oznaczenia typów dokumentów w nowym JPK_VAT

Sprzedaż w kasach fiskalnych i faktury do paragonów w nowym JPK_VAT

Korekty rozliczeń VAT w nowym JPK_VAT

Sankcje za błędy w nowym JPK_VAT

Zmiany w procedurach wewnętrznych jednostek

Odpowiedzi na pytania uczestników webinarium

 

Prowadząca:

Janina Fornalik

Doradca podatkowy, partner w spółce doradztwa podatkowego MDDP; doradztwem podatkowym zajmuje się od kilkunastu lat, poprzednio w międzynarodowych firmach doradczych; specjalizuje się w zagadnieniach związanych z podatkiem VAT, m.in. w działalności jednostek samorządu terytorialnego; doradza samorządom w kwestiach dotyczących rozliczania podatku VAT w bieżącej działalności, w zakresie realizowanych inwestycji oraz w ramach przekształceń, reprezentuje w postępowaniach podatkowych i sądowych; jest autorką licznych publikacji o tematyce prawnopodatkowej.

 

Korzyści dla uczestników webinarium:

Osoby uczestniczące w webinarium mają możliwość zadawania pytań.

Materiał szkoleniowy będzie można pobrać w trakcie trwania webinarium.

Uczestnicy webinarium otrzymają maila z linkiem do retransmisji i materiałami szkoleniowymi.

Gwarancja otrzymania certyfikatu.

PREZENT: Tygodniowy bezpłatny dostęp do całej Platformy INFORAKADEMIA.

Retransmisja webinarium wzbogaci zasoby Platformy INFORAKADEMII. Dlatego jeśli zaplanowany termin webinarium nie odpowiada Tobie, polecamy zakup dostępu do Platformy INFORAKADEMII (www.inforakademia.pl). Znajdziesz na niej nie tylko retransmisję tego webinarium, ale również 3 tys. materiałów wideo dla Księgowych i Kadrowych (w tym aż 1 700 szkoleń). Wśród ostatnio dodanych szkoleń są m.in.: Klasyfikacja budżetowa wydatków bieżących – problemy w praktyce, Quick fixes - czyli zmiany VAT w obrocie wewnątrzunijnym, 2020 Biała lista podatników VAT – uproszczenia od lipca 2020, JPK_VAT w nowej formie, cykl 15 szkoleń dotyczących zagadnień związanych z pandemią koronawirusa i rozwiązań kolejnych tarczy antykryzysowych (zarówno z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń, jak i podatków), Koszty w firmie 2020, Ulga B+R, PPK w praktyce, Umowy zlecenia 2020. Platforma INFORAKADEMIA to największa baza certyfikowanych szkoleń dla księgowych i kadrowych. Już teraz od 99 zł miesięcznie w ofercie kwartalnej -> 

 


Szczegóły organizacyjne webinarium:

Webinarium odbędzie się 24 września 2020 r. o godz. 10.00 i zakończy się o godz. 11.00. Będzie złożone z dwóch części: wykładowej i sesji pytań. Webinarium jest przeznaczone do oglądania na żywo, tylko w ustalonym terminie.

Osoby, które zakupią webinarium, dzień przed szkoleniem otrzymają w osobnym mailu link, pod którym odbędzie się webinarium. Ponowne przypomnienie przyjdzie na ok. 30 min. przed startem transmisji.

W trakcie trwania webinarium jest możliwość zadawania pytań, które są zgodne z tematem webinarium i nie wymagają, konsultacji, wyliczeń oraz sprawdzenia rejestrów. Podczas sesji pytań Ekspert odpowie na jak największą ich ilość.

Minimalne wymagania sprzętowe: Procesor 1.4GHz Intel® Pentium® 4 i wyżej. Pamięć operacyjna RAM 512MB (1GB zalecane) dla Windows 7 lub Windows 8. System Operacyjny WIN98, WIN2000, WIN XP, WIN XP PRO i inne systemy operacyjne. Microsoft Internet Explorer 8 lub nowszy; Windows Edge browser; Mozilla Firefox; Google Chrome. Adobe® Flash® Player 13.0+ Video PC: karta graficzna min. 8 MB pamięci. Dźwięk PC: karta dźwiękowa. Łącze Internetowe 512Kbps (zalecane połączenie przewodowe).

 

Organizator webinarium: INFORAKADEMIA

Partnerzy webinarium: INFORLEX, Rachunkowość Budżetowa, Poradnik Rachunkowości Budżetowej, www.infor.pl

Oglądaj
Czas: 1 godzina
Start: 2020-09-24, 10:00
Koniec: 2020-09-24, 11:00

Autor

Janina Fornalik

 

Doradca podatkowy, partner w spółce doradztwa podatkowego MDDP; doradztwem podatkowym zajmuje się od kilkunastu lat, poprzednio w międzynarodowych firmach doradczych; specjalizuje się w zagadnieniach związanych z podatkiem VAT, m.in. w działalności jednostek samorządu terytorialnego; doradza samorządom w kwestiach dotyczących rozliczania podatku VAT w bieżącej działalności, w zakresie realizowanych inwestycji oraz w ramach przekształceń, reprezentuje w postępowaniach podatkowych i sądowych; jest autorką licznych publikacji o tematyce prawnopodatkowej.
Notyfikacje

Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych szkoleniach? Zgódź się na powiadomienia od wideoakademii

Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE NIE
TAK TAK