Webinarium

Świadectwa pracy po zmianach

Praktyczny webinar INFORAKADEMII

Świadectwa pracy po zmianach

+ Certyfikat gwarantowany

 

Z dniem 1 września 2019 r. wchodzi w życie tzw. nowela prezydencka uzupełniająca dotychczas obowiązujące zasady wydawania świadectw pracy o nowe uprawnienia dla pracownika. I tak w jej wyniku dodano przepisy, z których wprost wynika prawo do wystąpienia przez pracownika, w przypadku niewydania mu przez pracodawcę świadectwa pracy, z żądaniem zobowiązania pracodawcy do wydania świadectwa pracy do sądu pracy. Wprowadzano również regulację uprawniającą pracownika do wystąpienia do sądu pracy z żądaniem wydania orzeczenia zastępującego świadectwo pracy w sytuacji, gdy pracodawca nie istnieje albo z innych przyczyn wytoczenie przeciwko niemu powództwa o zobowiązanie do wydania świadectwa pracy jest niemożliwe.

W ramach webinarium słuchacze zapoznani zostaną z zasadami korzystania z nowych uprawnienia w praktyce. Przypomniane zostaną również dotychczas obowiązujące zasady wydawania świadectw pracy.

 

Program:

  • Analiza dotychczas obowiązujących zasad wydawania świadectw pracy – procedura „krok po kroku”.
  • Uprawnienia pracownika w przypadku niewydania przez działającego pracodawcę świadectwa pracy.
  • Uprawnienia pracownika w przypadku wydania przez działającego pracodawcę świadectwa pracy o niewłaściwej treści.
  • Uprawnienia pracownika w razie zupełnego braku możliwości otrzymania od pracodawcy świadectwa pracy.
  • Zasady sporządzania tzw. „zastępczego” świadectwa pracy.

 

Wykorzystamy też najczęściej zadawane pytania oraz odpowiemy na wątpliwości uczestników webinaru.

 

Prowadzący:

Piotr Wojciechowski

Ekspert Inforakademia.pl, adwokat, ekspert prawa pracy, publicysta. Były Wicedyrektor Departamentu Prawnego w Głównym Inspektoracie Pracy. W latach 1998-2001 pracował w charakterze specjalisty w Departamencie Prawa Pracy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. W ramach prac ministerialnych zajmował się sporządzaniem opinii prawnych, brał udział w pracach nad projektami legislacyjnymi, pisał ekspertyzy na potrzeby Komisji Trójstronnej oraz Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy.

 

Korzyści dla uczestników webinarium:

Osoby uczestniczące w webinarium mają możliwość zadawania pytań.

Materiał szkoleniowy będzie można pobrać w trakcie trwania webinarium.

Udział w webinarium daje gwarancję otrzymania certyfikatu.

 

Organizator webinarium: INFORAKADEMIA

Szczegóły organizacyjne
Webinarium rozpoczyna się 20 września 2019 r. o godz. 11.00 i zakończy się o godz. 12.00. Będzie złożone z dwóch części: wykładowej i sesji pytań. Webinarium jest przeznaczone do oglądania na żywo, tylko w ustalonym terminie. Osoby, które zapiszą się na webinarium, dzień przed otrzymują w osobnym mailu link do webinarium. W trakcie trwania webinarium jest możliwość zadawania pytań, które są zgodne z tematem webinarium i nie wymagają, konsultacji, wyliczeń oraz sprawdzenia rejestrów. Podczas sesji pytań Ekspert odpowie na jak największą ich ilość. Minimalne wymagania sprzętowe: Procesor 1.4GHz Intel® Pentium® 4 i wyżej. Pamięć operacyjna RAM 512MB (1GB zalecane) dla Windows 7 lub Windows 8. System Operacyjny WIN98, WIN2000, WIN XP, WIN XP PRO i inne systemy operacyjne. Microsoft Internet Explorer 8 lub nowszy; Windows Edge browser; Mozilla Firefox; Google Chrome. Adobe® Flash® Player 13.0+ Video PC: karta graficzna min. 8 MB pamięci. Dźwięk PC: karta dźwiękowa. Łącze Internetowe 512Kbps (zalecane połączenie przewodowe).

Aktualna oferta webinariów na www.inforakademia.pl


INFORAKADEMIA to największa na rynku baza specjalistycznej, codziennie aktualizowanej wiedzy opracowanej przez ekspertów praktyków, w formie wideoszkoleń, wideoporad i webinariów. Idealny sposób na uzupełnienie wiedzy o zmianach w prawie.

 

 

Czas: 1 godzina
Start: 2019-09-20, 11:00
Koniec: 2019-09-20, 12:00

Autor

Piotr Wojciechowski

 

Adwokat, ekspert prawa pracy, publicysta. Były Wicedyrektor Departamentu Prawnego w Głównym Inspektoracie Pracy. W latach 1998-2001 pracował w charakterze specjalisty w Departamencie Prawa Pracy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. W ramach prac ministerialnych zajmował się sporządzaniem opinii prawnych, brał udział w pracach nad projektami legislacyjnymi, pisał ekspertyzy na potrzeby Komisji Trójstronnej oraz Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy.
Inforakademia
Notyfikacje

Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych szkoleniach? Zgódź się na powiadomienia od wideoakademii

Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE NIE
TAK TAK