Webinarium

RODO - Jak pracodawca może monitorować pracowników?

Praktyczny webinar zorganizowany we współpracy z ODO24

RODO - Jak pracodawca może monitorować pracowników?

 

Program:

  • Regulacje prawne dotyczące monitorowania pracowników - z uwzględnieniem stanowiska UODO, które wyrażone zostało w szczególności w opublikowanym przez Urząd Poradniku dla pracodawców, jak również w opublikowanych Wskazówkach Prezesa UODO dotyczących wykorzystywania monitoringu wizyjnego.
  • Analiza zmian w zakresie monitorowania pracowników wprowadzonych Ustawą z dnia 21 lutego 2019 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z zapewnieniem stosowania rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).
  • W jakich sytuacjach monitorowanie pracowników jest dozwolone?
  • Obowiązki pracodawcy związane z wprowadzeniem monitoringu.
  • Formy monitoringu z jakich może korzystać pracodawca – monitoring wizyjny, monitoring poczty, GPS.
  • Czas przechowywania nagrań obrazu z monitoringu wizyjnego i zapisów z monitoringu zainstalowanego w samochodach służbowych.

 

Wszyscy uczestnicy webinarium otrzymają możliwość bezpłatnych konsultacji z zakresu tematycznego szkolenia.

 

Prowadzący:

Adw. Aleksandra Piotrowska
Ekspert ds. ochrony danych

Audytor wiodący ISO/IEC 27001. Doradza w zakresie stosowania przepisów o ochronie danych osobowych oraz prowadzi w tym obszarze szkolenia.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada znaczące doświadczenie we współpracy z międzynarodowymi grupami kapitałowymi, gdzie odpowiada za ochronę prawną obszaru związanego z szeroko pojętym bezpieczeństwem informacji. W tym zakresie współpracuje także z bankami, dla których tworzy wewnętrzne procedury oraz przygotowuje opinie prawne.

Współautorka książki: Ustawa o ochronie danych osobowych komentarz.

 

Partner merytoryczny:

ODO24

https://odo24.pl/

 

Organizator webinarium:

INFORAKADEMIA

 

Szczegóły organizacyjne
Webinarium rozpoczyna się 05 września 2019 r. o godz. 11.00 i zakończy się o godz. 12.00. Będzie złożone z dwóch części: wykładowej i sesji pytań. Webinarium jest przeznaczone do oglądania na żywo, tylko w ustalonym terminie. Osoby, które zapiszą się na webinarium, dzień przed otrzymują w osobnym mailu link do webinarium.W trakcie trwania webinarium jest możliwość zadawania pytań, które są zgodne z tematem webinarium i nie wymagają, konsultacji, wyliczeń oraz sprawdzenia rejestrów. Podczas sesji pytań Ekspert odpowie na jak największą ich ilość.Minimalne wymagania sprzętowe: Procesor 1.4GHz Intel® Pentium® 4 i wyżej. Pamięć operacyjna RAM 512MB (1GB zalecane) dla Windows 7 lub Windows 8. System Operacyjny WIN98, WIN2000, WIN XP, WIN XP PRO i inne systemy operacyjne. Microsoft Internet Explorer 8 lub nowszy; Windows Edge browser; Mozilla Firefox; Google Chrome. Adobe® Flash® Player 13.0+ Video PC: karta graficzna min. 8 MB pamięci. Dźwięk PC: karta dźwiękowa. Łącze Internetowe 512Kbps (zalecane połączenie przewodowe).

 

Aktualna oferta webinariów na www.inforakademia.pl/webinaria


INFORAKADEMIA to największa na rynku baza specjalistycznej, codziennie aktualizowanej wiedzy opracowanej przez ekspertów praktyków, w formie wideoszkoleń, wideoporad i webinariów. Idealny sposób na uzupełnienie wiedzy o zmianach w prawie.

Czas: 1 godzina
Start: 2019-09-05, 11:00
Koniec: 2019-09-05, 12:00

Autor

Partner merytoryczny

 

Notyfikacje

Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych szkoleniach? Zgódź się na powiadomienia od wideoakademii

Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE NIE
TAK TAK