Wideoszkolenie

Rozliczenie roczne składki zdrowotnej

Rok 2022 w istotny sposób zmienił zasady opłacania składek zdrowotnych przez przedsiębiorców. Zmiany były wyjątkowo niekorzystne i zazwyczaj prowadziły do dużego wzrostu odprowadzanych kwot. Na dodatek ustawodawca uzależnił składki zdrowotne od formy opłacania podatku dochodowego, co dodatkowo skomplikowało system rozliczeń. W trakcie roku przedsiębiorcy opłacali składki zdrowotne w miesięcznej wysokości – w praktyce były to jednak zaliczki na składki. Rok 2023 wprowadza konieczność dokonania pierwszego rocznego rozliczenia składek. Dla wielu podatników/ubezpieczonych będzie się to wiązało z koniecznością dopłaty. Dowiedz się, jak przygotować roczne rozliczenie składkowe oraz czy warto zmienić w zeznaniu formę opodatkowania.
Szkolenie jest skierowane zarówno do pracowników działów kadr i HR firm sektora prywatnego, jak i jednostek budżetowych.

W programie szkolenia:
1. Brak odliczenia składki zdrowotnej od podatku
2. Składka zdrowotna przy zasadach ogólnych
3. Składka zdrowotna na liniowym
4. Składka zdrowotna na ryczałcie
5. Składka zdrowotna w przypadku innych przedsiębiorców
6. Roczne rozliczenie składek
7. Zmiana formy opodatkowania a składka zdrowotna
8. Odpowiedzi na pytania uczestników webinarium
Czas: 1 godzina 1 minuta 58 sekund
Data dodania: 2023-01-03
Aktualny: tak

Autor

Paweł Ziółkowski

 

Prawnik, publicysta, trener, wykładowca na studiach podyplomowych organizowanych przez Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie, Górnośląską Wyższą Szkołę Handlową w Katowicach oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Współpracownik Kancelarii Maksyma z siedzibą w Warszawie. Właściciel biura doradztwa gospodarczego. Autor ponad 8000 publikacji zamieszczonych w prasie fachowej i portalach elektronicznych.
Notyfikacje

Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych szkoleniach? Zgódź się na powiadomienia od wideoakademii

Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE NIE
TAK TAK