Wideoszkolenie

RODO Jak pracodawca może monitorować pracowników

W programie szkolenia:

• Regulacje prawne dotyczące monitorowania pracowników z uwzględnieniem stanowiska UODO, które wyrażone zostało w szczególności w opublikowanym przez urząd poradniku dla pracodawców, jak również w opublikowanych wskazówkach Prezesa UODO dotyczących wykorzystywania monitoringu wizyjnego.
• Analiza zmian w zakresie monitorowania pracowników wprowadzonych ustawą z 21 lutego 2019 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z zapewnieniem stosowania rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).
• W jakich sytuacjach monitorowanie pracowników jest dozwolone?
• Obowiązki pracodawcy związane z wprowadzeniem monitoringu.
• Formy monitoringu, z jakich może korzystać pracodawca – monitoring wizyjny, monitoring poczty, GPS.
• Czas przechowywania nagrań obrazu z monitoringu wizyjnego i zapisów z monitoringu zainstalowanego w samochodach służbowych.
Czas: 1 godzina 2 minuty 17 sekund
Data dodania: 2019-10-03
Aktualny: tak

Autor

Aleksandra Piotrowska

 

Adwokat, ekspert ds. ochrony danych w ODO 24 Sp. z o.o., absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego; doradza w zakresie stosowania przepisów o ochronie danych osobowych oraz prowadzi w tym obszarze szkolenia; ma doświadczenie we współpracy z międzynarodowymi grupami kapitałowymi, gdzie odpowiada za ochronę prawną obszaru związanego z szeroko pojętym bezpieczeństwem informacji; w tym zakresie współpracuje także z bankami, dla których tworzy wewnętrzne procedury oraz przygotowuje opinie prawne; współautorka książki: Ustawa o ochronie danych osobowych. Komentarz.
Notyfikacje

Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych szkoleniach? Zgódź się na powiadomienia od wideoakademii

Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE NIE
TAK TAK