Wideoporada

Czy nauczyciele są zwolnieni ze szkoleń okresowych BHP

UWAGA!
Ustawa o COVID-19 przewiduje rozwiązania dopuszczające w okresie stanu zagrożenia epidemicznego i stanu epidemii możliwość przeprowadzania wstępnych szkoleń BHP w trybie zdalnym, tj. za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej. Nie dotyczy to jednak instruktażu stanowiskowego przeprowadzanego w ramach wstępnych szkoleń BHP w przypadku:
• pracownika zatrudnianego na stanowisku robotniczym,
• pracownika zatrudnionego na stanowisku, na którym występuje narażenie na działanie czynników niebezpiecznych,
• pracownika przenoszonego na stanowisko robotnicze lub takie, na którym występuje narażenie na działania czynników niebezpiecznych,
• ucznia odbywającego praktyczną naukę zawodu oraz studenta odbywającego praktykę studencką.
Natomiast przeprowadzenie szkoleń okresowych BHP, których termin ważności upływa w czasie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii lub 30 dni od dnia ich odwołania wydłuża się do 60. dnia od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii.
Czas: 57 sekund
Data dodania: 2019-05-10
Aktualny: tak

Autor

Maciej Ambroziewicz

 

Specjalista ds. bhp, absolwent Wydziału Prawa Wyższej Szkoły Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie oraz studiów podyplomowych „Bezpieczeństwo i ochrona człowieka w środowisku pracy”. Uczestnik licznych konferencji naukowych, kursów i szkoleń (m.in. kurs inspektorów ochrony przeciwpożarowej, kurs dla doradców DGSA); autor lub współautor licznych publikacji. Praktykę zawodową w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy zdobywał wykonując zadania służby bhp w wielu przedsiębiorstwach o zróżnicowanym profilu działalności. Obecnie kieruje wieloosobową komórką bhp w jednym z największych szpitali w kraju oraz współpracuje z wieloma instytucjami rządowymi i samorządowymi.
Notyfikacje

Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych szkoleniach? Zgódź się na powiadomienia od wideoakademii

Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE NIE
TAK TAK